Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

06.11.2018 10:05

Обігрівай житло безпечно! |  Державна служба України з надзвичайних ситуацій повідомляє

З настанням прохолодної погоди стрімко зростає кількість пожеж, загибель та травмування людей через необережне поводження з пічним опаленням, газовими приладами та обігрівачами. Основними причинами пожеж залишаються порушення правил експлуатації пічного опалення та електрообігрівальних приладів. Трагічні випадки частіше виникають там, де діти залишаються самі, без нагляду дорослих в закритих квартирах, будинках, де опалюються печі або ввімкнені в електромережу електропобутові прилади. На території Хотинського району від початку року виникла 51 пожежа на яких 2 людей загинуло. Пожежі з трагічними наслідками стались внаслідок порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення.

Запам’ятайте, що опалювальні пристрої, котельні та печі повинні відповідати нормам пожежної безпеки і перед початком їх експлуатації мають бути старанно перевірені та відремонтовані.  Очищення димоходів та печей від сажі слід проводити перед початком, а також упродовж усього опалювального сезону. Під час експлуатації пічного опалення неприпустимо залишати печі без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям. Заборонено користуватися печами й осередками вогню, які мають тріщини, сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали, застосовувати для розпалювання легкозаймисті та горючі рідини. Прокладати димоходи по горючих основах. Зверніть увагу, що меблі, шафи та інше обладнання біля печей, має знаходитись на відстані не менше як 0,7 м, а від топкових отворів – не менше 1,25 м.

Використовуючи електричні електрообігрівачі, спочатку перевірте справність електропроводки, електрощитків, розеток та штепсельних вилок приладів. Категорично забороняється користуватися саморобними електрообігрівачами, найбільшу кількість пожеж спричинюють саме вони. Відстань від електричних опалювальних приладів до горючих матеріалів і конструкцій має становити не менше 0,25 м. Намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі значної потужності, це може призвести до короткого замкнення. Не залишайте без нагляду у разі виходу з приміщень увімкненні в електромережу нагрівальні прилади та інші електроприлади.

Пам’ятайте і навчайте дітей, що тільки неухильне дотримання правил пожежної безпеки – це запорука збереження життя та значних матеріальних цінностей!

  • Джерело: Хотинський районний сектор Управління ДСНС України у Чернівецькій області

Tеми