Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

18.10.2018 09:30

Пенсійний фонд інформує |  Повідомлення Пенсійного фонду

До уваги роботодавців області та громадян, які здійснюють діяльність без здійснення державної реєстрації!

В Чернівецькій області роботодавці продовжують мінімізувати заробітну плату найманим працівникам, про що свідчать дані реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Загалом за діапазонами заробітної плати, менше мінімального розміру роботодавці нараховують заробітну плату 15,3% від загальної кількості застрахованих осіб або 21,7 тис. осіб, на рівні мінімальної – 7,7% (11,0 тис.осіб).

Найнижчий середній рівень оплати праці найманих працівників за звітністю страхувальників зафіксовано у роботодавців, які здійснюють діяльність у сфері тимчасового розміщення й організації харчування (3565 грн.), оптовій та роздрібній торгівлі (4284 грн.), надання інших видів послуг  (4389 грн.). У цих же сферах діяльності спостерігається мінімізація роботодавцями зайнятості працівників.

Звертаємо увагу роботодавців, що на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 №649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» та з метою захисту прав застрахованих осіб на соціальне та пенсійне страхування, Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області за аналізом даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного страхування, продовжує надавати Управлінню Держпраці у Чернівецькій області та іншим контролюючим органам інформацію щодо ризикових суб’єктів господарювання для інспекційних відвідувань та відвідувань роботодавця згідно п.33 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2018 №295.

Шановні роботодавці та громадяни, які здійснюють діяльність без державної реєстрації, не ризикуйте та не сподівайтеся на безкарність, чітко дотримуйтеся вимог Кодексу законів про працю та Закону України «Про оплату праці», дбайте про захист соціальних прав працівників, так як фінансова відповідальність є вагомою.

 

Шановні фізичні особи підприємці!

Нагадуємо, що мінімальний розмір єдиного внеску з 01.01.2018 становить 819,06 грн. на місяць, сплата якого менше встановленого розміру призводить до заборгованості та незарахування періоду до страхового стажу. Сплачений вчасно та у повній мірі єдиний соціальний внесок – це Ваш страховий стаж для призначення соціальних та пенсійних виплат.

 

Подбайте про свій соціальний захист

Своєчасність і повнота виплати пенсій та грошових допомог, як і можливість підвищення їх розмірів, цілком залежать від стану надходження коштів від платників та дотримання ними платіжної дисципліни. Це сприяє стабільності бюджету Пенсійного фонду України, запобігає негативним тенденціям у суспільстві.

Значна кількість роботодавців, які мають власні виробничі потужності, достатню кількість трудових ресурсів та здійснюють господарську діяльність, використовують різноманітні схеми приховування реально виплачуваних доходів, нараховуючи заробітну плату на рівні або нижче рівня законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати.

Проте важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату “в конверті” позбавляє їх в майбутньому гідного пенсійного забезпечення. Адже тільки офіційно нарахована заробітна плата в розмірі не меншому, ніж мінімальний, та вчасна і повному обсязі сплата страхових (єдиного) внесків – гарантія зарахування періоду роботи до страхового стажу, який необхідний при обчисленні пенсії.

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області звертається до усіх роботодавців з проханням подбати про соціальний захист своїх працівників та забезпечити їх легальною заробітною платою у розмірі , не нижчому за мінімальний рівень.

Пенсійна служба попереджає роботодавців про відповідальність

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області нагадує усім роботодавцям області та особам, які здійснюють діяльність без державної реєстрації, про неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин або здійснення діяльності без державної реєстрації та сплати податків, єдиного внеску й обов’язкових платежів.

Згідно зі ст. 265 КЗпП України юридичні та фізичні особи–підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафної санкції у таких випадках:

– фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту); оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податків – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (на сьогодні - 111690 гривень), встановленої законом на момент виявлення порушення за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

– порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш ніж за один місяць, виплата їх не в повному обсязі - у 3-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (11169 грн.);

– недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – у 10-кратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (37230 грн.);

- недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – у 10-кратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (37230 грн.);

- недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (не військову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», - у 10-кратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (37230 грн.);

- недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні – у трикратному розмірі мінімальної зарплати (11169 грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення.

У  випадку недопущення до перевірки з питань допуску  працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування й сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, розмір штрафу складе 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (372300 гривень).

 

 

  • Автор:Начальник відділу обслуговування громадян управління обслуговування громадян Л.О.Козак

Tеми