Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

13.09.2018 17:57

Точка зору |  Засідання сесії обласної ради

Жваве обговорення у сесійній залі викликав розгляд питання порядку денного пленарного засідання 24-ї сесії Чернівецької обласної ради «Про передачу в оренду цілісного майнового комплексу Чернівецького обласного комунального підприємства «Бальнеологічний санаторій «Брусниця».

Так, за словами голови постійної комісії обласної ради з питань приватизації та управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області Любові Годнюк, перебувати у нинішньому стані санаторій більше не може. «Страшно подумати, як санаторій переживе наступну зиму, адже старі пристосовані приміщення практично не опалюються. Бальнеологічний корпус занедбаний, стіни чорні, вкриті цвіллю. Поруч – новозбудований корпус, який перебуває у приватній власності. Різниця між умовами перебування й лікування там пацієнтів разюча», – відзначила депутат, ознайомивши колег у сесійній залі із матеріалами та висновками роботи виїзної комісії, що ознайомилася зі станом справ у буковинській здравниці.

«Водночас, я щиро переконана, що вирішальною умовою при передачі в оренду майнового комплексу санаторію має бути соціальна складова, у тому числі і в першу чергу – можливість безкоштовного оздоровлення учасників АТО та членів сімей загиблих воїнів», – додала Любов Годнюк.

На користь рішення, що дасть правові підстави розпочати пошук інвестора для Брусницького санаторію висловились й інші депутати обласної ради. «Як брусничанин не можу спокійно спостерігати, як марнуються наявні лікувальні можливості, що є в Брусниці, яка може і повинна процвітати. Тому це рішення необхідно приймати невідкладно», – зазначив Василь Шемчук.

«Я неодноразово бував у санаторії «Брусниця», у тому числі коли супроводжував на лікування учасників АТО та членів родин загиблих воїнів. Скажу так: тамтешні побутові умови нагадують бараки російського Уралу. Я мав нагоду побувати у Сатанові, що на сусідній Хмельниччині. Там нещодавно створено ОТГ, в основі якої – курорт європейського рівня, який щороку приймає пацієнтів з України та зарубіжних країн», – наголосив у свою чергу Михайло Чорней.

Насамкінець перед народними обранцями виступив головний лікар бальнеологічного санаторію «Брусниця» Дмитро Бойко, який присвятив справі оздоровлення пацієнтів із захворюваннями опорно-рухового апарату п’ятдесят років свого життя. Так, багаторічний керівник установи закликав депутатів не зволікати з прийняттям рішення про передачу санаторію в оренду та вдихнути в установу життя.

«Зробіть усе можливе і дайте друге життя «Брусниці». Зробимо наш Буковинський Трускавець – в нас є найкраща вода на Україні та на території колишнього СРСР. Є науково обгрунтовані підтвердження цьому.

Так, є недоліки, є серйозні проблеми. Є відтік кваліфікованих кадрів, які працюють сьогодні за кордоном. Та все ж ефективність лікування в санаторії «Брусниця» становить 94,8 відсотка. 80 відсотків пацієнтів дуже  задоволені. Тому я висловлюю щиру подяку усім депутатам, особисто голові обласної ради Івану Миколайовичу Мунтяну за те, що не залишили нас напризволяще», – відзначив Дмитро Ілліч.

  • Автор:Прес-служба обласної ради
  • Джерело: Прес-служба обласної ради

Tеми