Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

02.08.2018 14:01

Інга Маковецька взяла участь у зустрічі з Надзвичайним і Повноважним послом Швеції  |  Міжнародне співробітництво

         Сьогодні, 02 серпня, відбулась протокольна зустріч першого заступника голови Чернівецької обласної ради Інги Маковецької з Надзвичайним і Повноважним Послом Швеції в Україні паном Мартіном Хагстрьомом.

         Сторони обговорили низку цікавих та перспективних міжнародних проектів у сферах економіки, екології, зокрема, щодо реалізації програми “Нефко”, а також транскордонного співробітництва та місцевого самоврядування.

Основну увагу було зосереджено на темі децентралізації в Україні. Йшлося безпосередньо про програму «U-LEAD з Європою», яка має на меті сприяння реформі децентралізації в Україні в цілому та розширення можливостей місцевих громад для надання громадянам високоякісних адміністративних послуг через створення та підтримку ЦНАПів.

         Пан Мартін Хаґстрьом ознайомився з процесом децентралізації в Чернівецькій області, зазначивши, що успішність і результативність місцевого самоврядування в країні безпосередньо залежить, по-перше, від чіткого усвідомлення того безумовного факту, що питання місцевого значення можуть і повинні вирішувати саме органи місцевого самоврядування. По-друге – від безумовного дотримання принципу єдності повноважень і ресурсів. По-третє –  від забезпечення відкритості, прозорості та відповідальності рішень і дій самоврядних органів. За словами пана Посла, організоване та контрольоване належним чином місцеве самоврядування дає можливість уникати багатьох суперечностей і мінімізувати дистанцію між громадянами та державою, яка не завжди у змозі належно і вчасно реагувати на місцеві проблеми.

       Відтак, Інга Маковецька висловила вдячність за візит пана Мартіна Хаґстрьома та підтримку Швецією реформ в Україні, а також зазначила, що народи України та Швеції поєднують дуже давні історичні, економічні, та гуманітарні зв’язки, незважаючи на відсутність спільного кордону.

    «Ми зацікавлені у налагодженні міжрегіональних партнерських відносин. Позитивний досвід такої співпраці ми з нашими європейськими партнерами вже отримали в рамках реалізації чотиристороннього проекту «Чотири регіони для Європи». Наразі існує чимало напрямів для розвитку багатостороннього співробітництва між Буковиною та регіонами Королівства Швеції. Чимало можливостей представляють такі багатообіцяючі напрямки, як розвиток туризму, розширення географії міжнародних авіаперевезень, двосторонні обміни науковцями, викладачами та студентами. Щиро вірю, що сьогоднішня зустріч дасть новий поштовх розвитку дружніх відносин між нашими державами», - зазначила Інга Маковецька.

 

                                                                                            

Фотосесія

  • Автор:Прес-служба обласної ради
  • Джерело: Прес-служба обласної ради

Tеми