Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

04.07.2018 14:56

Голова райради Сергій Капіцький поглиблює співпрацю із громадами Німеччини  |  Робоча поїздка

  На запрошення голови громади  Гайденрот Фолькера  Діфентаха, минулого тижня, відбулася робоча поїздка  до  Німеччини голови Застанівської районної ради Сергія Капіцького та голови Юрковецької ОТГ Віталія Шафера.

На початку зустрічі Фолькер Діфентах радо поділився, що для них важливо мати партнерство в Україні. Міністерство економіки та розвитку Німеччини дозволяє  започаткувати участь в різних проектах для розвитку громад в обох країнах. Він переконаний, що зможемо порозумітися і будемо вчитися один в одного та багато чого запозичуватимемо. Перший етап співпраці – це обмін досвідом між громадами і, звичайно, економічна співпраця. Якщо справитися з таким завданням, як заохочення людей до співпраці, тоді можна вважати, що спільні зусилля не даремні.

Далі було підписано угоду між громадою Гайденрод та Заставнівським районом про наміри співпраці на цей рік.  Зазначено, що у серпні та грудні цього року делегація нашого району відвідає м. Гайденрод. У жовтні німецьку сторону запрошено з робочим візитом відвідати Заставнівщину. При зустрічі керівники обговорили питання, які турбують наш край, зокрема, будівництво та експлуатація альтернативної енергетики (від проектування даних об`єктів до їх фінансування). Німецькими колегами було показано приклади з використання альтернативних джерел енергії і те, як вони працюють в їхньому регіоні. Вони провели презентацію і продемонстрували фото, як спалюється сміття, працюють біостанції та маленькі електростанції на альтернативних джерелах енергії.

Голова німецької громади пообіцяв, що під час перебування української делегації до європейської країни  буде організована зустріч із представниками сонячної та вітрової енергетики, а також із банкірами. На прохання голови райради Сергія Капіцького буде запрошено можливих інвесторів, які б хотіли укладати кошти у розбудову нашого району.  Керівники домовились, що буде зустріч із представниками малого та середнього бізнесу, де представники нашої  делегації  матимуть можливість побачити, якими шляхами розвивалася громада Гайденрод.

У ході зустрічі з Фолькером   Діфентахом Віталій Шафер виявив бажання співпраці між Юрковецькою громадою та однією із громад Німеччини. На що голова даної  громади позитивно відгукнувся.

Сергій Капіцький подякував німецькому колезі за можливість співпрацювати з грамадами Німеччини.  Очільник нашого  району вважає, що перший крок для співпраці між громадами вже зроблено. У цьому році Заставнівський район виграв 50 тис. євро для того, щоб могли ознайомитись з розвитком, інфраструктурою даної країни.  Голова райради має наміри на другий проект між даними громадами. Це вже буде більш масштабний та реалістичний, у ході якого можливо будуть побудовані тепломережі, освітлення, каналізації.

У серпні сподіваємось, що голова Юрковецької ОТГ підпише угоду про співпрацю з німецькою громадою. У кінці зустрічі голова громади  Гайденрод  Фолькер Діфентах наголосив, що гроші треба вміти  не тільки  заробляти, а й раціонально витрачати на утримання та розвиток інфраструктури краю та побажав плідної роботи у всіх подальших питаннях.

 

 

 

 

  • Джерело: інформаційно-аналітичний відділ

Tеми