Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

20.04.2018 10:10

Підвищено виплати потерпілим на виробництві  |  Різне

З 1 березня 2018 року проведено другий етап підвищення щомісячних страхових виплат: їх збільшено на 20 відсотків

 

Людина, яка працює, завжди має бути впевненою в тому, що вона захищена від ризиків, пов’язаних із втратою здоров’я під час виконання трудових обов’язків. Важливий механізм реалізації прав громадян на соціальний захист — ефективна система соціального страхування, завдяки чому застраховані особи, потерпілі на виробництві, та члени їхніх родин отримують належні виплати і послуги.

Фонд соціального страхування України проводить послідовну роботу щодо підвищення ефективності системи загальнообов’язкового державного соціального страхування, створюючи всі необхідні умови для справедливого забезпечення українців страховими виплатами. Передусім говоримо про зростання щомісячних страхових виплат для потерпілих на виробництві та членів їхніх сімей.

Для реалізації політики уряду щодо підвищення соціальних стандартів та створення ефективної системи надання послуг цього року Фонд продовжив започатковану 2012-го практику осучаснення щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їхніх сімей і вже здійснив кілька підвищень щомісячних страхових виплат, як вимагає постанова Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 №1053 «Про перерахування розміру страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та членам їх сімей».

Такий перерахунок був проведений і у Кіцманському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області. Зокрема, збільшено виплати особам, які мали право на виплати станом на 01 січня 2018 року і мали право на перерахування сум щомісячних страхових виплат за період з 01 березня 2008-го по 01 березня 2011-го. Це осучаснення щомісячних страхових виплат здійснено шляхом визначення розміру щомісячної страхової виплати із збільшеного розміру заробітної плати, з якої станом на 01 березня 2017 року розраховували суми щомісячних страхових виплат.

У підсумку щомісячні страхові виплати  збільшено 198 особам, яким страхові виплати призначалися до 2012 року. Розмір щомісячних страхових виплат збільшився в середньому на 556 гривень. Серед цієї групи  отримувачів  щомісячних страхових виплат  12 осіб внутрішньо переміщених. Середній розмір  зростання виплат саме цієї категорії становить 491 грн.

Другий етап підвищення виплат відбувся 01 березня цього року. З цього дня Кіцманське відділення управління всім потерпілим на виробництві та членам їхніх сімей виплати збільшило на коефіцієнт 1,2. Після проведеного перерахунку  розмір щомісячних страхових виплат  підвищився для 204 потерпілих на виробництві та осіб, які мають  право на виплати в разі втрати годувальника. При цьому розмір таких виплат зріс в середньому  на 353 гривні по району. Серед  тих, для кого  відбулося зростання виплат є також і внутрішньо переміщені особи це 14 чоловік. Середній розмір зростання виплат у них становить 716 гривень.

У Фонді соціального страхування України свідомі того, що маємо ще активніше впроваджувати інноваційні зміни у сфері соціального страхування, спрямовані на поліпшення соціального захисту наших громадян та задоволення потреб кожної застрахованої особи, всіх потерпілих на виробництві та членів їхніх сімей.

Тому, Фонд наполегливо працюємо над підвищенням виплат нашим громадянам, покращенням якості надання послуг, створенням всіх можливих умов для усунення обмежень життєдіяльності потерпілих на виробництві, відновлення і компенсації їхніх порушених або втрачених здатностей до побутової, професійної, суспільної діяльності.

  • Автор:Кіцманське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області

Tеми