Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

03.04.2018 12:10

У Кіцмані розквітло писанкове диво |  Культура та мистецтво

Ошатні та барвисті писанкові дерева на кілька годин стали окрасою площі біля пам'ятника В.Івасюку у Кіцмані у середу 28 березня.
Тут проходив районний етап фестивалю-конкурсу «Розквітай, писанко!», який започатковано з метою відродження, збереження українських народних традицій щодо виготовлення писанок, великодніх атрибутів декоративно-ужиткового мистецтва, сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їх творчого і духовного розвитку, виявлення і підтримки талановитої та обдарованої учнівської молоді.
Під час урочистого відкриття заходу для учасників та глядачів лунали пісенні композиції у виконанні хору учнів Лужанського ЗЗСО, Світлани Бахур, вокального ансамблю учнів Шипинського ЗЗСО «Шипинецькі родзинки».
Своє захоплення роботами та побажання добра, процвітання та перемоги висловили заступник голови Кіцманської райдержадміністрації Галина Мельничук та заступник голови Кіцманської районної ради Іван Гулей. Загалом на конкурсі було представлено 5 писанкових дерев, кожне з яких формувала окрема група шкіл. Складається фестиваль-конкурс з кількох номінацій, в яких журі оцінює кращий розпис традиційної писанки, загальну ідею та композицію писанкового дерева та Великодні рушники. Для того, щоб визначити кращий розпис писанки відбувся майстер-клас, під час якого учні, маючи все необхідне, створювали писанку.
А визначитися з переможцями було ой як непросто, бо з-поміж такого розмаїття технік, візерунків, матеріалів, які використовувалися учнями шкіл при виготовленні писанок, вибрати кілька кращих справді складно.
Однак вибір зроблено, адже переможці представлятимуть район на обласному етапі фестивалю-конкурсу "Розквітай, писанко!”, який відбудеться 12 квітня 2018 року в Чернівцях. Тож в номінації "Писанкове дерево” перемогу здобуло дерево Реваківського ЗЗСО, а отже і команда, яка його готувала. На другомі місці Брусницький ЗЗСО, третє місце розділили Кіцманський та Драчинецький опорний ЗЗСО.
У номінації "Традиційний розпис писанки” перше місце посіла Тетяна Федоряк, учениця Борівецького ЗЗСО, друге – Вікторія Беня та Кароліна Пентелюк, третє місце розділили Анжеліка Собко та Надія Женикай (Кіцманська районна гімназія), Олександра Романович (Нижньостанівецький ЗЗСО), Тамара Ткачик (Малятинецький ЗЗСО).
Результати конкурсу в номінації "Великодній рушник” будуть оголошені пізніше у зв'язку з тим, що школи представили дуже велику кількість і розмаїття цих виробів. Однак попередньо журі визначило 10 кращих рушників. Їх виготовили такі учні: Х.Блажко (Реваківці), А.Глущенко (Ошихліби), В.Кушнірюк та І.Грекул (Реваківці), К.Чуприна (Іванківців), Д.Андрійчук (Верхні Станівці), Х.Лютик (Брусниця), Олександра Кантемір (Ставчани), К.Ткачук (Глиниця), Х.Якович (Стрілецький Кут), О.Цюпа (Кіцмань).

Фотосесія

  • Джерело: http://freelife.cv.ua

Tеми