Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

01.04.2018 18:54

На Буковині вшанували жертв Білокриницької трагедії |  Пам'ятаємо

Пам’ять про майже три тисячі безневинних жертв сталінського режиму вшанували сьогодні, 1 квітня, в урочищі Варниця неподалік с. Біла Криниця Глибоцького району. Участь у скорботному зібранні взяв голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян.

«Сьогодні виповнюється 77 років відтоді, як у цій мальовничій місцині були вбиті майже три тисячі наших краян – переважно румунів за національністю. Їх підступно вбили лише за природне бажання об’єднатися зі своїми рідними та близькими, які жили по той бік радянського кордону. Пройдуть роки, але пам’ять про цих безвинних жертв комуністичного терору буде жити у серцях буковинців. Нині ми знову воюємо з тим самим ворогом за наше право долучитися до демократичної сімʼї європейських народів. Щиро вірю, що такі жахливі події ніколи не повторяться, адже кращі сини та доньки нашого краю, впевнений, ніколи не дозволять окупантам знову плюндрувати рідну землю», – наголосив посадовець, звертаючись до учасників зібрання.

Довідково. 1 квітня 1941 року в урочищі Варниця, що поблизу села Біла Криниця Глибоцького району, було скоєно жахливий злочин проти людяності. Того дня від рук радянських прикордонників та співробітників НКВС-МДБ загинуло майже три тисячі жителів сусідніх сіл. Спровокована більшовицькими агентами розправа над безвинними учасниками мирної ходи тривала кілька днів. Тільки 50 років по тому, вже за доби незалежності України, обставини цієї жахливої трагедії стали відомими широкому загалу. Відтоді щороку першого квітня Буковинська громада у жалю та скорботі вшановує пам’ять про цих жертв червоного терору.

Фотосесія

  • Автор:Прес-служба обласної ради
  • Джерело: Прес-служба обласної ради

Tеми