Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

24.01.2018 12:20

Керстенці: внаслідок порушення правил безпеки при експлуатації пічного опалення загинув чоловік |  Державна служба України з надзвичайних ситуацій повідомляє

Через порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення горів житловий будинок у с. Керстенці. Власник будинку розпалив піч, ліг відпочити та заснув. Оскільки ліжко у кімнаті розміщувалося впритул до печі, від сильної температури печі зайнялися постільні речі. Пожежу помітили родичі чоловіка, які проживали у сусідньому будинку, вже тоді, коли було видно полум’я з будинку, та зателефонували за номером 101. За викликом прибув черговий караул Державної пожежно-рятувальної частини № 7 з міста Хотин та місцева пожежна команда села Недобоївці. Під час ліквідації пожежі рятувальники виявили всередині будинку власника. На жаль, 67-річний чоловік був вже без ознак життя.

Від початку року на території Хотинського району сталося 4 пожежі, загинула 1 людина. За аналогічний період минулого року сталося 5 пожеж, загинуло 2 людей. Зважаючи на ріст виникнення пожеж рятувальники вкотре нагадують про основні правила пожежної безпеки взимку.

Запам’ятайте, що використовуючи електричні електрообігрівачі, спочатку перевірте справність електропроводки, щитків, розеток та штепсельних вилок приладів. Категорично забороняється користуватися саморобними електрообігрівачами, найбільшу кількість пожеж спричинюють саме вони. Відстань від електричних опалювальних приладів до горючих матеріалів і конструкцій має становити не менше 0,25 м. Намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі значної потужності. В іншому випадку зростає ризик коротких замкнень, які можуть закінчитися непередбачуваними наслідками, у кращому випадку погорілим майном, а у гіршому – травмуванням чи навіть загибеллю людей. Не залишайте без нагляду у разі виходу з приміщень увімкненні в електромережу нагрівальні прилади, телевізори та інші електроприлади.

Опалюючи приміщення піччю через газовий прилад або дровах, перевірте, чи не з’явилися в ній тріщини або щілини. Це можна зробити, спаливши в печі трохи паперу та згодом оглянувши її ззовні, – у місцях тріщин буде добре видно сліди закопчення. Виявлені тріщини необхідно замастити глиною чи розчином. Особливу обережність слід виявляти власникам будинків із дерев’яним перекриттям. Не зберігайте на горищах легкозаймисті речовин. Забороняється розпалювати опалювальні печі легкозаймистими та горючими рідинами, залишати печі, в яких горить вогонь, без нагляду та доручати розпалювати печі та нагляд за ними дітям. Зверніть увагу, що меблі, шафи та інше обладнання біля печей, має знаходитись на відстані не менше як 0,7 м, а від топкових отворів – не менше 1,25 м. Категорично забороняється закривати піддувало опалювальної печі, коли там ще горить вугілля або є жар – це може призвести до отруєння чадним газом.

Якщо ж пожежі уникнути не вдалося, негайно повідомте про це оперативно-рятувальну службу Хотинщини за телефоном 101, при цьому вкажіть точну адресу об’єкта, місце виникнення пожежі, наявність людей, а також повідомте своє прізвище та номер телефону, з якого надійшло повідомлення.

  • Джерело: Хотинський районний відділ Управління ДСНС України у Чернівецькій області

Tеми