Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

22.01.2018 17:59

Іван Мунтян: Проголошення Акту Злуки стало втіленням заповітної мрії багатьох поколінь українців |  День для святкування

На цьому наголосив голова крайового парламенту Буковини Іван Мунтян, звертаючись до учасників урочистих зборів, що відбулися з нагоди Дня Соборності України у Чернівецькій обласній філармонії імені Дмитра Гнатюка сьогодні, 22 січня.

«Дев’яносто дев’ять років тому проголошення Акту Злуки стало втіленням заповітної мрії багатьох поколінь українців. Прикметним є й те, що об’єднанню Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки передувало Буковинське віче, учасники якого також висловили своє бажання жити у єдиній, соборній та неподільній Українській Державі. Але тоді, на жаль, зусилля прибічників Соборної України не були втілені в життя: надто вже чисельними, сильними та підступними були вороги української державності… Нині від тих буремних подій нас відділяє майже століття. Разом з тим, як і сто років тому, ворожі сили знову прагнуть роз’єднати наш народ та зазіхають на територіальну цілісність нашої держави. Але цього разу десятки тисяч кращих синів та доньок України зі зброєю в руках дали гідну відсіч російським окупантам. Тож закликаю усіх бути гідними подвигів наших Героїв та спільно розбудовувати заможну незалежну Українську Державу!», – відзначив керівник представницької влади регіону Іван Мунтян.

Відтак за оборону Батьківщини, виявлену мужність та героїзм під час захисту державного суверенітету й територіальної цілісності України посадовець нагородив (посмертно) Почесною відзнакою Чернівецької обласної ради «За заслуги перед Буковиною» чотирьох захисників Донецького аеропорту Володимира Бузенка, Олександра Боднарюка, Юрія Кушніра та В’ячеслава Мельника.

Іван Мунтян також вручив Почесну відзнаку обласної ради «За заслуги перед Буковиною» митрофорному протоієрею Української Православної Церкви Київського Патріархату Борису Яриковському, отцю-капелану Української Греко-Католицької Церкви Івану Гопку та волонтеру ВО «Буковина – українському війську» Галині Абрамʼюк. Інших достойників з нагоди свята голова крайового парламенту Буковини відзначив Почесними грамотами Чернівецької обласної ради та цінними подарунками.

Фотосесія

  • Автор:Прес-служба обласної ради
  • Джерело: Прес-служба обласної ради

Tеми