Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

29.11.2017 18:50

Буковину відвідала делегація дипломатів – представників посольств країн ЄС |  Міжнародне співробітництво

Сьогодні, 29 листопада, Чернівецьку область відвідала делегація представників посольств шістнадцяти країн – членів Європейського Союзу на чолі з керівником політичного відділу представництва ЄС в Україні паном Фабіо Делла Пьяцца. Метою моніторингового візиту делегації є оцінка стану дотримання прав національних спільнот, які проживають на території області, зокрема, права на здобуття освіти рідною мовою. Участь у зустрічі з дипломатами взяв голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян.

«Крайовій владі сьогодні є чим пишатися у сфері задоволення освітніх потреб румуномовної громади, представники якої компактно проживають на території Герцаївського, Глибоцького та Сторожинецького районів області. Так, нещодавнє ухвалення Закону України «Про освіту» викликало певне занепокоєння у представників румуномовної громади, але це цілком природньо, оскільки людям ніхто не роз’яснив, як буде діяти цей закон і яким чином вплине на роботу закладів освіти з румунською мовою викладання. Водночас, хочу звернути увагу на те, що буковинці століттями жили мирно, без будь-яких міжнаціональних конфліктів. Тому дуже сподіваюся, що й цього разу нам вдасться уникнути конфлікту, адже буковинські люди мудрі та розважливі», – наголосив Іван Мунтян, звертаючись до учасників зустрічі.

«Свого часу у школі вчив лише румунську та російську, українську опановував уже у дорослому віці. І саме ця обставина спонукала мене ще у статусі депутата обласної ради одного із попередніх скликань виступати за збільшення кількості годин української мови у школах з румунською мовою викладання. Адже почасти етнічні румуни віддають своїх дітей до українських шкіл саме задля того, аби ті краще знали державну мову. Бо ж не секрет, що належне знання української мови це – запорука гарного майбутнього та самореалізації дітей етнічних румунів в Україні. Пригадую, що тоді за цю ідею мене критикували колеги по депутатському корпусу», – додав посадовець.

Відтак, сторонами обговорено актуальні питання співпраці України з Європейським Союзом, зокрема, в контексті імплементації Закону України «Про освіту», можливість надання експертної підтримки, залучення технічної та фінансової допомоги з боку європейських структур для реалізації низки спільних проектів, у тому числі, у сфері освіти, а також шляхи формування партнерських відносин з країнами – членами ЄС.

Насамкінець голова крайового парламенту Буковини Іван Мунтян висловив сподівання на розуміння та підтримку з боку європейських партнерів, а також запросив учасників зустрічі відвідати Буковину під час новорічно-різдвяних свят, зокрема, подивитися на знамениту Буковинську Маланку.

Фотосесія

  • Автор:Прес-служба обласної ради
  • Джерело: Прес-служба обласної ради

Tеми