Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

28.11.2017 11:48

Звіт голови районної ради Петра Васильовича Лумея про діяльність Кіцманської районної ради VІІ скликання за період з листопада 2016 до листопада 2017 року |  Діяльність органів місцевого самоврядування

У відповідності до пункту 17 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» складаю звіт про діяльність керівництва, колегії, постійних комісій та виконавчого апарату Кіцманської районної ради VІІ скликання за період з листопада 2016 року до листопада 2017 року.
Упродовж звітного періоду діяльність Кіцманської районної ради будувалася шляхом забезпечення необхідних умов та можливостей для налагодження найбільш оперативного та результативного втілення владних повноважень, консолідації зусиль депутатів задля стабільної життєдіяльності територіальних громад сіл, селищ та міста нашого району. Тому все, що зроблено за звітний період, є результатом колективної праці кожного депутата, постійних комісій, колегії районної ради, сесійної діяльності, роботи виконавчого апарату районної ради, співпраці з районною державною адміністрацією, міською, селищними та сільськими радами, керівниками підприємств, господарств та установ району, громадських організацій, депутатів Верховної та обласної рад.
Діяльність районної ради і депутатів є відкритою та прозорою. Депутати добре володіють ситуацією на місцях, сприяють вирішенню проблемних питань, які турбують громадян. Районна рада працювала у складі 36 депутатів, двоє депутатів стали депутатами рад об’єднаних громад та прийняли рішення скласти повноваження в районній раді , тому проводиться заміщення депутатів.
Ми і надалі прагнемо бути чесними, справедливими й відкритими до людей з їхніми проблемами, стояти на захисті їхніх прав і свобод, організувати роботу районної ради таким чином, щоб депутати приймали найважливіші й найнеобхідніші рішення для забезпечення достойного рівня життєдіяльності громадян району.
Наша держава переживає складні часи. На сході країни триває боротьба з терористичними угрупуваннями, які створюють реальну загрозу територіальній цілісності України. Продовжує гостро стояти питання консолідації зусиль всього суспільства, в тому числі і районної громади на підтримку наших земляків, які захищали та захищають суверенітет країни в зоні АТО, забезпечення стабільного функціонування установ, організацій, підприємств району, соціального захисту громадян.
Всім депутатам хочу висловити слова вдячності за розуміння та підтримку у цей складний для країни час. У раді діють шість фракцій. Незважаючи на різні політичні уподобання й розбіжності, депутати працювали заради вирішення проблемних питань територіальних громад і жителів нашого району. Завдяки цьому впродовж звітного періоду проведено 8 пленарних засідань, на яких розглянуто й ухвалено 137 рішень.
Основні питання, що вносилися до порядку денного сесій, – це питання соціально-економічного й культурно-освітнього розвитку, сфери охорони здоров’я, соціального захисту, питання управління майном спільної власності територіальних громад  міста, сіл та селищ району, внесення змін до бюджету та інші.
Прийняттю районною радою виважених рішень значною мірою сприяла робота колегії, на засіданнях якої досягалися узгоджені пропозиції і рекомендації як комісій, фракцій, так і окремих депутатів.
При формуванні порядку денного сесій у ході засідань постійних комісій та колегії районної ради депутатами висловлювалися критичні зауваження і пропозиції. Окремі питання чи проекти рішень відправлялись на доопрацювання, або для додаткового вивчення депутатами у постійних комісіях районної ради й лише після цього вносились до порядку денного засідань.
За звітний період затверджено 12 – районних програм, внесено зміни до двох. Серед найважливіших, схвалено:
-    Програму економічного і соціального розвитку Кіцманського району на 2017 рік;
-    Програму розвитку малого і середнього підприємництва у Кіцманському районі на 2017-2018 роки.
-    Програму соціальної підтримки учасників антитерористичної операції (учасників бойових дій) та членів їх сімей на 2017-2018 роки.
-     Комплексну  програму покращення якості ґрунтів та боротьби з ерозією ґрунтів в Кіцманському районі на 2017-2023 роки.;
-    Комплексну програму сприяння Кіцманській районній державній адміністрації щодо здійснення повноважень, делегованих районною радою, і територіальним органам міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, задіяних в цих процесах на 2017-2019 роки.
-    Програму правової освіти та надання безоплатної правової допомоги населенню у Кіцманському районі на 2017 – 2018 роки
-    Програму розвитку фізичної культури і спорту в Кіцманському районі на 2017-2020 роки.
-    Програму підтримки діяльності районної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів – інтернаціоналістів) на 2017 – 2020 роки
-    Програму підтримки Кіцманського районного товариства політв’язнів та репресованих на 2017 – 2020 роки.
-    Програму покращення умов обслуговування громадян Кіцманського району з питань пенсійного забезпечення на 2017 рік.
-    Районну  Програму забезпечення лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет на 2017-2018 роки
-    Цільову програму «Власний дім» в Кіцманському районі на 2017-2019 роки
За звітний період, зважаючи на суспільно-політичну ситуацію, яка склалась в Україні та стурбована перебігом подій, районна рада, усвідомлюючи свою відповідальність перед виборцями прийняла 26 звернень до органів державної влади, Президента, Кабінету міністрів України, Міністерства охорони здоров’я,  Національної комісії регулювання енергетики та комунальних послуг, Верховної Ради України.
Найбільш активними за цей період були  депутати: Андрухович Р.Р.,  Гринюк І.О., Макидон О.О., Погреб’янник З.О.,  Косар Ю.Д., Кожухар В.М., які виступили на сесіях по 2 - 5 разів.
Варто відмітити, що депутати Базна В.В., Галечук В.В., Грицюк В.Т., Макидон О.О., Масіян С.В., Олійник Л.І., Стефюк Г.С. Курган В.В.,  не пропускаючи жодного пленарного засідання, постійно беруть активну участь в роботі постійних комісій.
Особливу подяку хочу висловити депутатам районної ради котрі працювали в лічильній комісії та забезпечили проведення поіменного голосування: Грицюку Володимиру Тодоровичу (4 рази), Стефюк Галині Степанівні (3 рази), Даньковській Іванні Володимирівні, (2 рази) Андруховичу Роману Романовичу, Незнайко Мар’яні Семенівні та іншим.
За період цієї каденції депутатами внесено 29 депутатських запитів.
Правом на депутатські запити скористалось 13 депутатів. Найбільш активними у цьому напрямку є Погреб’янник З.О. – 8 депутатських запитів, Андрухович Р.Р. – 4, Гринюк І.О. – 3, Грицюк В.Т., Олійник Л.І., Фарус Л.О., Худик А.М. – 2 депутатських запити.
Найбільше запитів було: з приводу ремонту автомобільних доріг – 5, з приводу організації перевезень жителів району – 3.
З метою соціального захисту та підтримки воїнів – учасників АТО розроблена нова програма на 2017-2018 роки.
Згідно рішення постійно діючої робочої групи з розподілення коштів, виділених на районну комплексну програму соціальної підтримки учасників АТО та членів їх сімей призначено одноразову грошову допомогу 419 учасникам АТО на загальну суму 783 000 грн.
Не стояли депутати районної ради і осторонь тоді, коли волонтерському центру потрібна була допомога у відправці гуманітарної допомоги на схід. Ми приймали активну участь разом з місцевими радами району.
Багато громадян нашого району потребують адресної допомоги.
Протягом січня - жовтня 2017 року з районної комплексної програми соціальної підтримки малозабезпечених верств населення «Турбота» призначено одноразову грошову допомогу 682 жителям Кіцманського району на загальну суму 450 520 грн.
Із депутатського фонду протягом січня – жовтня 2017 року призначено та виплачено одноразову грошову допомогу 61 жителям району на загальну суму 58 700 грн.
З 01.01.2017 р. виплачується щомісячна грошова допомога матерям померлих воїнів-афганців, матерям (батькам), сини яких загинули (померли) під час служби в армії та вдовам – 22 громадянам на загальну суму 3 300 грн. Всього виплачено – 33 000 грн.
Підсумовуючи нашу роботу у звітному періоді, особливу увагу хочу приділити питанням управління майном спільної  власності територіальних громад сіл та селищ району. Ефективне управління майном є суттєвим джерелом наповнення районного бюджету і засобом реалізації соціально-економічної політики в районі. Тож саме на вирішення цього питання спрямовувались наші зусилля.
Станом на 01.11.2017 року у переліку спільної власності  територіальних громад району нараховується 19 об’єктів. З них шість об’єктів відносяться до закладів освіти та культури . До охорони здоров’я відносяться 2 об’єкти: КУ «Кіцманська ЦРЛ», КУ «Кіцманський центр ПМСД», а також на балансі КУ «Кіцманський центр ПМСД» знаходиться 20 об’єктів спільної комунальної власності (з них 12 амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 8 фельдширсько-акушерських пунктів). Окрім цього в перелік занесені адмінбудинки районної ради за адресою м. Кіцмань, вул. Незалежності, 83,  вул. Українська, 53 та по вул..Незалежності, 62-А (ПП « Агенція «Вільне життя»)  районна друкарня, приміщення за адресою м. Кіцмань, вул. Миколайчука, 2 (Народний дім), котельня  КУ «Кіцманська ЦРЛ») по вул. Незалежності, 1а, будівля КП «Кіцмань-Фарм» (с.Стачани), Кіцманського РБТІ (м.Кіцмань вул.Українська, 4 та вул.Незалежності, 8), ККГП «Профдезінфекція», та частина незавершеного будівництва по вул. Незалежності, 83-А.
З метою впорядкування обліку майна в  кінці кожного року  в районі проводиться інвентаризація основних засобів підприємств і  установ спільної власності територіальних громад району.
Для збільшення надходжень в бюджет установ та організацій спільної власності  територіальних громад району здаються в оренду нежилі приміщення  площею 5700 м2 з яких 16 суб’єктів орендують приміщення по ставці 1 грн./м2 в рік (це бюджетні установи), а 12 суб’єктів по 21,6 грн./м2  решта по інших визначених ставках. Загальна сума місячної орендної плати складає більше 20 тис. грн.
Рішенням XVIII сесії VII скликання №311-18/17 від 9 листопада 2017 року внесено зміни до Положення про порядок розрахунку і використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста району та встановлено мінімальну вартість місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста району на рівні 4,00 грн./м2  у місяць.
Відділом розвитку територій та комунальної власності районної ради постійно ведеться контроль за станом розрахунків та облік надходжень від оренди нерухомого майна комунальної власності. Перелік комунальних установ-орендодавців та орендарів щомісячно подається у прокуратуру щодо вжиття заходів для погашення заборгованості. Усі боржники по орендній платі заслуховуються на засіданні постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, планування бюджету, фінансів та управління об’єктами спільної власності територіальних громад району , де вказуються кожному боржникові терміни погашення заборгованості. На сьогоднішній день найбільшими боржниками по орендній платі є приватний підприємець Місевич І.М., який орендував фойє і літній майданчик колишнього кінотеатру (сума боргу 57053,25 грн.), ПП Сорощук, який орендував гаражі бувшого кінотеатру (сума боргу 18330,00 грн.) усі матеріали на примусове стягнення орендної плати перебувають у органах виконавчих служб. Серед політичних партій партія «Удар» ( борг 4785,67 грн.). На даний час готується позовна заява до суду на Чернівецький обласний спортивний клуб «Гешко» про повернення заборгованості за оренду приміщення (сума боргу 46975,02 грн.) та відшкодування витрат на утримання приміщення.
На виконання частини  3 статті 4 ЗУ «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» районна рада вийшла зі складу співзасновників друкованого засобу масової інформації газети «Вільне життя» та редакції Кіцманської районної газети «Вільне життя» з перетворенням редакції членами її трудового колективу у суб’єкт господарювання. Після державної реєстрації та внесення до єдиного державного реєстру відповідних записів про перетворення редакції  з приватним підприємством «Агенція «Вільне життя»укладено договір оренди приміщення, яке знаходиться за адресою вул..Незалежності,62-А в м.Кіцмань, строком на 20 років з розміром орендної плати, установленим для бюджетних установ.
Для  реалізації проекту транскордонного співробітництва «Використання європейського досвіду по боротьбі з ерозією ґрунтів рішенням VI сесії VII скликання Кіцманської районної ради було створено КП «Кіцманська машинно-тракторна станція», керівником якого призначено Кошмана Ю.М.
Сьогодні основною задачею в діяльності КП «Кіцманська машинно-тракторна станція» є виконання умов транскордонного проекту, метою якого є боротьба з ерозією ґрунтів без отримання прибутку, а саме забезпечення роботи підприємства у межах собівартості. Але вже зараз видно потенціал розвитку даного підприємства  тому є надія на його ефективну діяльність, яка в майбутньому принесе чимало доходів у районний бюджет, а також збільшення робочих місць та покращення родючості наших земель. За 2017 рік проведено ущільнювання грунту та ґрунтопоглиблювальних робіт на землях сільськогосподарського призначення загальною площею 585 га. Укладено 94 договори на виконання робіт та послуг.
Перед  госпрозрахунковими організаціями, які належать до спільної власності   територіальних громад району, “Кіцмань-Фарм”, “Профдезінфекція”, РБТІ, КП «Кіцманська машинно-тракторна станція» – районною радою поставлено завдання про збільшення обсягів  виробництва, товарообороту і надання населенню послуг, що дасть змогу збільшити надходження в районний бюджет і відрахування дивідендів.
Важливою є діяльність ККГП «Профдезінфекція», яку нажаль, багато установ району ігнорують. Проведення дератизації являється невід’ємною частиною комплексу обов’язкових санітарно-епідемічних міроприємств направлених на попередження і зменшення ряду інфекційних захворювань.
Профілактичні дезінфекційні заходи повинні проводитись систематично у закладах охорони здоров’я, на об’єктах громадського харчування та на підприємствах харчової промисловості, у приміщеннях масового перебування людей (підприємства побутового обслуговування населення, навчальні та культурно-освітні заклади тощо), а також у житлових приміщеннях.
Станом на 15.11.2017р. ККГП «Профдезінфекція» укладено 72 угоди на проведення профілактично-дезінфекційних заходів у житлових, виробничих та інших приміщеннях на суму 163,3 тис. грн. Охоплено всі навчальні заклади, крім Кліводинського ДНЗ. Але є установи які категорично відмовляються від даних послуг, турбує коли це заклади харчування (ресторани, кафе, бари).
Вважаю, що тут потрібна допомога Укрпродспоживслужби, оскільки обидві структури працюють для захисту здоров’я громадян.
Не менш важлива робота  районного комунального підприємства «Кіцмань-Фарм», яке складається з 6-ти структурних підрозділів.
Через свої аптечні заклади підприємство здійснює роздрібну торгівлю лікарськими засобами та забезпечує пільгові категорії хворих медикаментами по безкоштовних та пільгових рецептах, виписаних лікарями КУ «Кіцманська ЦРЛ» та КУ «Кіцманський центр ПМСД», відпускає лікарські засоби Чорторийському психоневрологічному інтернату, Кіцманському терцентру та іншим організаціям, забезпечує за безкоштовними рецептами спеціальними лікарськими засобами хворих, що потребують паліативної допомоги. Підприємство активно працює по державних програмах «Доступні ліки» та «Цукровий  та нецукровий діабет».
Не дивлячись на зміни у законодавстві, які відбулися не на користь комунального підприємства «Кіцманське районне бюро технічної інвентаризації», а саме втрата монопольного (домінуючого) становище на ринку, в зв’язку з появою незалежних  сертифікованих спеціалістів, установа працює стабільно, але кількість замовлень суттєво зменшилась , порівнюючи з попередніми періодами.
Велика увага приділялася діяльності комунальних установ медицини.
КУ «Кіцманська ЦРЛ» забезпечує надання амбулаторно-поліклінічної та стаціонарної  медичної допомоги населенню району. Поліклінічне відділення працює з навантаженням 198 відвідувань у зміну та денний стаціонар на 13 ліжок. Лікарі відділення надають консультативно- діагностичну та лікувальну допомогу.  
Одним з важливих напрямків роботи вторинної ланки є робота відділень з цілодобовим перебуванням хворих. Надання стаціонарної допомоги забезпечує 11 відділень у яких розгорнуто 270 ліжок , забезпечення ліжками становить 39 на 10 тисяч населення.
В 2017 році лікарня пройшла акредитацію, отримано вищу акредитаційну категорію. Також ЦРЛ отримала сертифікат управління якістю.
В 2017 році проведено капітальний ремонт території КУ «Кіцманська центральна районна лікарня» на суму 435271,00 грн.  Зроблено новий дах для газової котельні. Проводиться капітальний ремонт харчоблоку, хірургічного відділення, відділення медицини невідкладних станів на суму 3300000,00 грн. в 2017 році. Закінчення ремонту відбудеться в 2018 році. В ЦРЛ отримано гуманітарну допомогу з Німеччини (ліжка, матраци, подушки). Укладено додаткову угоду з ТОВ ГК «Укрспецтепло Чернвіці» щодо заміни, утеплення та промивки теплотраси.
Великою проблемою  нашого комунального господарства є ліфти, а точніше те що від них залишилося. Вони здані в експлуатацію в 1980 році. Сума коштів необхідна для закупки і встановлення ліфтів 2100000,00 грн. станом на 15.03.2017 року.
В пологовому відділенні КУ «Кіцманська ЦРЛ» на протязі    останніх  двох років не працює апарат штучної вентиляції легень для новонароджених(апарат «Малятко», який пропрацювавши 20 років вичерпав свій ресурс). Апарат життєво необхідний для рятування новонароджених дітей та попередження малюкової та перинатальної смертності.  Орієнтовна ціна апарату 900000,00 грн.
Враховуючи велику кількість звернень мешканців Кіцманського району за медичною допомогою в КУ «Кіцманська ЦРЛ»  значна частина пацієнтів потребує рентгенівських обстежень, як в невідкладному так і у плановому порядку у відділенні медицини невідкладних станів, реанімації, травматологічному відділенні, в палатах новонароджених та в поліклінічному відділенні. На даний час змушені користуватися стаціонарним апаратом 1983року випуску, який в більшості випадків не видає необхідних режимів і відповідно коректних результатів обстеження, часто потребує виклику ремонтної бригади з міста Львова.
За даними акредитаційної комісії було зауважено і наголошено, що необхідно списувати застарілу рентгенологічну  апаратуру  в  лікарні тому, що рекомендований термін експлуатації  виробником вже  вийшов і вона створює небезпеку для пацієнтів.
Йде реформа охорони здоров’я. Районною радою розпочато процес перетворення комунальної установи «Кіцманський центр ПМСД» у комунальне некомерційне підприємство. Очікуємо від цього розширення прав медичного закладу до рівня всіх інших суб’єктів господарювання, це стимулюватиме до поліпшення якості медичних послуг і підвищення економічної ефективності використання активів. У бюджетній установі заробітна плата виплачується за тарифами, затвердженими Кабінетом міністрів. А от комунальне підприємство – це все ж таки суб'єкт господарювання. У ньому сторони – власник, керівник, колектив – можуть домовитися, створити договірні відносини, визначити, як встановити заробітну платню. Комунальні підприємства можуть платити лікарю залежно від кількості пацієнтів, які його вибрали.  А з 1 січня українська медицина первинного рівня перейде на нову форму фінансування і лікарні будуть отримувати гроші з бюджету за новим принципом, залежно від обсягу наданих послуг та кількості пацієнтів.
Щодо використання коштів, то районною радою в цьому році було придбано 3 комплекти комп’ютерної техніки на загальну суму 36036,00  грн. та передано в безоплатне користування Управлінню праці та соціального захисту населення Кіцманської районної державної адміністрації для покращення обслуговування населення району. В березні місяці було прийнято рішення сесії Кіцманської районної ради про передачу з балансу районної ради на баланс КУ «Центр ПМСД» столів, стільців, в серпні також було передано комп’ютер та принтер на баланс Верхньостанівецької сільської ради. Майже завершено заміну вікон в адміністративному приміщенні районної ради в цьому році замінено вікна на 4 поверсі на загальну суму 98040,00 грн., що сприятиме зменшенню витрат на опалення та покращенню умов праці працівників. В липні цього року районною радою на виконання «Програма розвитку інформаційної та видавничої галузей Кіцманського району на 2016-2017 роки» було придбано 48 примірників книги Джуряка М. П. «ОУН і УПА на Буковині: спогади, свідчення і матеріали про визвольну боротьбу. Кн. 2 Кіцманський район» на суму 9999,84 грн., яку разом з іншими книгами загальною кількістю 205 примірників було передано на Відділ культури, національностей та релігій Кіцманської районної державної адміністрації та Відділ освіти, молоді та спорту Кіцманської РДА для поповнення бібліотечних фондів.
Станом на 01 листопада 2017 року на рахунок районної отримано коштів від оренди на загальну суму 14348,00 грн. з них перераховано до бюджету 7176,97 грн. та придбано принтер на суму 2798,42 грн., який був переданий на баланс Верхньостанівецькій сільській раді. Також за рахунок коштів спеціального фонду було проведено поточний ремонт зовнішнього водопроводу трудового архіву на суму 5486,05 грн. та здійснюються оплати за вивіз сміття, що в цьому році склали 2556,64 грн.
Не менш складною залишається проблема якісної організації роботи постійних комісій районної ради. Адже саме на засіданнях постійних комісій депутати опрацьовують проекти програм та рішень, здійснюють контроль за їх виконанням, готують відповідні висновки та рекомендації про зміни чи доповнення.
За звітній період шість постійних комісій районної ради провели 59 засідань, на яких розглянуто понад 236 різних питань, у тому числі 160 проектів рішень; заслухано в порядку контролю хід виконання 4 районних галузевих програм.
Особливо хочу відзначити роботу  постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку району, планування бюджету і фінансів та управління об’єктами спільної власності територіальних громад району яка провела 20 засідань, на яких розглянуто 110 питань бюджету та майнових питань.
Відповідно до статті 53 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на виконавчий апарат ради покладено організаційне, правове, інформаційне та аналітичне забезпечення її діяльності.
Впродовж звітного періоду тривала робота щодо кадрового та матеріально-технічного забезпечення виконавчого апарату, покращення умов праці посадових осіб.
Наразі у штаті виконавчого апарату Кіцманської районної ради працює 12   посадових осіб місцевого самоврядування, які мають повну вищу освіту. У складі господарського відділу  при районній раді працює 13 осіб.
З огляду на динаміку розвитку суспільних та господарських відносин важливого значення набувають питання правового забезпечення діяльності депутатського корпусу, керівництва та виконавчого апарату районної ради.
Серед усіх напрямів діяльності голови районної ради особливе місце відведено організації роботи з розгляду звернень громадян та забезпеченню їх особистого прийому керівництвом ради.
Незважаючи на те, що районною радою затверджено графік прийому громадян головою та  заступником,  прийом проводився щоденно.
За звітний період до районної ради надійшло 118 звернень, в тому числі на особистому прийомі зареєстровано – 35, надійшло поштою – 68. Всі звернення розглянуті в установлені терміни та надані кваліфіковані відповіді та  роз’яснення.
В основному на прийом до голови та заступника районної ради зверталися пенсіонери, чорнобильці, волонтери, учасники антитерористичної операції, їх рідні та переселенці. У заявах та пропозиціях порушувались питання соціального захисту, аграрної політики та земельних відносин, поліпшення автобусного сполучення, надання матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції та їх сім’ям, переселенцям та найбільш болюче – питання працевлаштування.
Важливим у роботі районної ради є опрацювання документів, яких до ради за звітний період надійшло 903, в тому числі з вищестоящих органів - 245 Документи були взяті на контроль в установлені терміни. Крім того, районною радою для вирішення різних питань направлено 423 листів, з них: до депутатів Верховної Ради України - 12, до обласної ради - 8, до облдержадміністрації - 5.
Працівниками апарату районної ради постійно надавалась правова допомога селищним і сільським радам, депутатам рад усіх рівнів, жителям району з питань застосування законодавства України у сфері місцевого самоврядування, служби в органах місцевого самоврядування, управління спільною власністю територіальних громад сіл, селищ  та міста району.
Відповідно до закону голова ради в межах своїх повноважень видає розпорядження. За звітний період мною видано 247 розпоряджень з основної діяльності.
Працівники виконавчого апарату в повному обсязі забезпечували організаційну підготовку сесій, колегій, постійних комісій, нарад, інших заходів, брали активну участь у опрацюванні різноманітних законопроектів та інших нормативних документів, надавали консультативно-методичну і практичну допомогу посадовим особам сільських, селищних та міської  рад.
У звітному періоді постійна увага приділялась забезпеченню прозорості, гласності роботи районної ради, оперативному інформуванню населення щодо її діяльності в сесійний та міжсесійний періоди, доведенню до відома населення повідомлень про прийняті рішення та їх виконання, реагування на депутатські запити і звернення громадян.
З метою забезпечення доступу громадян до цієї інформації у нинішньому році надавалась особлива увага офіційному веб-сайту районної ради, де оперативно оприлюднюються проекти рішень, матеріали сесій, роботи постійних комісій, тощо.
Відповідно до вимог сьогодення на сайті також створено рубрику: «Доступ до публічної інформації».Число користувачів Інтернет-ресурсу постійно зростає. Користуючись нагодою, хочу запросити депутатів  рад усіх рівнів, посадових осіб органів місцевого самоврядування частіше використовувати можливості наших Інтернет-ресурсів для популяризації своєї діяльності.
На часі – зміни в структурі апарату.
У звітному періоді до районної ради надходили  запити на доступ до публічної інформації. На всі надано відповідну інформацію.
Трудовий архів працює згідно Закону України «Про Національний архівний фонд та архівні установи», Основних правил роботи, Положення про архів та відповідно до плану роботи.
За 2017 рік на державне зберігання до трудового архіву Кіцманського району надійшло 85 одиниць зберігання від 3 організацій району, а саме:
1. Товариства з обмеженою відповідальністю «Вимір ЛТД» м. Кіцмань – 16 справ;
2. Кіцманського відділу капітального будівництва при районному управлінні сільського господарства – 55 справ;
3. Міжколгоспної юридичної групи при управлінні сільського господарства Кіцманського райвиконкому м. Кіцмань – 14 справ.
Тут слід зазначити, що передача справ з особового складу двох з зазначених фондів стала можливою завдяки рішенням сесії районної ради так, як дані організації не ліквідовані і не визнані банкрутами для прийняття вказаних документів на державне зберігання і попередження факту їх втрати.
Всі документи, що надійшли впорядковані та закартоновані працівниками трудового архіву,  на них складено 4 описи, які погоджено на ЕПК Держархіву Чернівецької області.
За поточний рік трудовим архівом Кіцманського району виконано 850 запитів соціально-правового характеру з них: 283 запити по заробітній платі,
567 запитів про трудовий стаж, в тому числі про підтвердження трудового стажу та нарахованої зарплати для пенсій на пільгових умовах – 77.
Із загальної кількості розглянутих звернень - 90 по запитах установ, підприємств та організацій України, 1 звернення – від фізичних осіб іноземних держав (республіка Саха (Якутія)).
В зв’язку з численними зверненнями жителів району щодо вирубки лісу та вибірки гравію на території району продовжували роботу робочі групи із числа депутатів районної ради, сільських голів та громадських активістів із залученням правоохоронних органів щодо виявлення незаконної вирубки лісу та несанкціонованої вибірки гравійно-пісчаної суміші на території Кіцманського району. Слід зазначити про результати даних перевірок, де слідчим відділенням Кіцманського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області відкрито кримінальне провадження по факту рубки лісу.
В Кіцманському районі реформується система державного управління та місцевого самоврядування в частині децентралізації влади. 29 жовтня 2017 року пройшли вибори в Кіцманській міській та Мамаївській сільській об’єднаних територіальних громадах. На стадії ліквідації перебувають одна селищна та дві сільські ради , тому у  районі 24 сільських,  1 селищна ради. Вони не лише представляють на місцях державу і владу, а й виступають безпосередніми носіями інтересів територіальних громад, дбають про повсякденний побут, вирішення найболючіших проблем людей. Сільські та селищний голови - це справді центральні фігури на селі, які несуть персональну відповідальність за здійснення наданих їм законом повноважень. Виходячи з цього, у районі прагнуть надавати їм різноманітну допомогу, щоб вони могли якомога повніше й ефективніше їх здійснювати, працювати активно, послідовно, цілеспрямовано, а головне - компетентно, із чітким розумінням прав і обов'язків.
Сьогодні зроблено перші кроки на шляху децентралізації влади. Закон України „Про добровільне об’єднання громад” став фактично головним інструментом реформи. Реформа спонукає громади стати господарями на своїй території не на словах, а на ділі.
У звітному періоді нашим завданням було забезпечення продуктивної та результативної співпраці з органами місцевого самоврядування, підтримки місцевих ініціатив.
В зв’язку з утворенням ОТГ перед нами постало багато питань розподілу власності, фінансування, утримання установ медицини та освіти, культури і спорту.
У 2017 році підготовлено 12 інвестиційних проектів, які подано на участь у регіональному конкурсі з відбору проектів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.
Регіональною  комісією з оцінки та забезпечення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку в 2017 році відібрано та направлено до Мінрегіону чотири об’єкти Кіцманського району на загальну суму 9,3 млн.грн., а саме:
- Капітальний ремонт відділень Кіцманської центральної районної лікарні в м.Кіцмань Чернівецької області;
- Реконструкція будівлі школи без зміни зовнішньої конфігурації Шишківського ЗНЗ І-ІІІ ступенів по вул.40 років Перемоги, 08 в с.Шишківці Кіцманського району Чернівецької області;
- Реконструкція будівлі школи без зміни зовнішньої конфігурації Киселівського ЗНЗ І-ІІІ ступенів по вул.Велико-Володимирівській 75а в с.Киселів Кіцманського району Чернівецької області;
- Реконструкція будівлі ДНЗ «Колосок» без зміни зовнішньої конфігурації по вул.Незалежності 82 в с.Ошихліби Кіцманського району Чернівецької області.
У 2017 році в закладах освіти Кіцманського району завершилася реалізація ІІІ Фази Проекту Європейського союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у якому брали  участь: Драчинецький ЗНЗ І-ІІІ ст., Стрілецькокутський ЗНЗ І-ІІІ ст., Неполоковецький ЗНЗ І-ІІІ ст. та Глиницький ЗНЗ І-ІІ ст. а також в рамках цього ж Проекту реалізовується економічний компонент «Економічний розвиток СОКу «Еко Перспектива» в с.Шишківці. Придбання сільськогосподарської техніки».
Було чимало труднощів на шляху реалізації проектів, але завдяки активній позиції районної ради та райдержадміністрації, постійному контролю за питаннями, які пов’язані із впровадженням проекту, їх вдалося подолати.
Основним досягненням від реалізації проектів у районі стало те, що громади зрозуміли: власними силами можна змінити життя на краще, тому що саме активна громадська позиція та безпосередня участь кожного призводить до позитивних змін.
Крім того, у звітному періоді я особисто брав участь у сесіях обласної ради, засіданнях колегії ОДА, селекторних нарадах голів районних рад.
Відповідно до Законів України «Про державну службу» та «Про службу в органах місцевого самоврядування» в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій здійснювалось навчання за професійними, тематичними, короткотерміновими, постійно діючими семінарами.
На базі обласного Центру проходили навчання працівники виконавчого апарату районної ради,  сільські та селищні голови, секретарі, землевпорядники, бухгалтери сільських та селищних рад.
Районною радою постійно надається  практична та методична допомога місцевим радам.  На сайті територіальних громад Чернівецької області gromady.cv.ua., де в повному обсязі висвітлюється публічна інформація, рішення сесій та результати голосуваня. Також добре працюють  щодо наповнення сайту в Лужанській, Неполоковецькій селищних та Іванковецькій сільських радах, робота в інших сільських бажає бути кращою. Працівники інформаційного відділу районної ради завжди готові надати допомогу та провести практичні заняття з відповідальними працівниками або при необхідності надати доступ до інтернетресурсу.
Місцевими радами Кіцманського району в 2017 році було виділено субвенції районному бюджету на суму понад 3 643 058 грн.. Найбільше місцевими радами було надано субвенції на ремонт дошкільних та загальнонавчальних закладів на суму більше 2 млн. грн., на компенсацію оплати за харчування дітей дошкільного віку 53 тис.грн. , на ремонт медичних установ району надано субвенції в сумі 828656 грн., на заходи комплексних програм 170900 грн., на заходи культури 394131 грн.
Хочу подякувати всім територіальним громадам, які підтримали районний бюджет та надали субвенції. Також хочу відзначити Кіцманську міську раду 439650 грн., Стрілецькокутська сільська рада понад 629 тис.грн., Лашківська сільська рада 69201 грн., Оршовецька сільська рада 123653 грн. Брусницька 80 тис.грн., Неполоковецька  селищна рада 72690 грн.

Впродовж звітного періоду районна рада і весь депутатський корпус працювали системно забезпечуючи виконання ухвалених рішень. Запорукою цього стала тісна співпраця районної ради і районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування у розв’язанні назрілих проблем Кіцманщини.
Найбільшу вдячність висловлюю громаді району – за довіру, розуміння спільних проблем, конструктивну критику і, в той же час, підтримку наших починань. Адже всі ми знаємо, що авторитет влади залежить від реального прагнення виражати і захищати інтереси людей.
Говорячи про минуле, зроблене і досягнуте, вирішуючи проблеми сьогодення, хочеться окреслити основні напрямки роботи районної ради на найближчу перспективу.
Цей рік для Кіцманщини, як і для всієї України повинен стати роком  втілення реформ, що проходять в Україні, зростанням відповідальності перед громадою і державою.
Революція гідності дала квоту довіри місцевому самоврядуванню. Залишається одне – виправдати її.
Значно ефективнішою має бути робота із забезпечення узгодженого функціонування і взаємодії органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади з питань забезпечення соціально-економічного розвитку району та вирішення ключових проблем територіальних громад.
Для нас і надалі актуальним питанням залишається соціальний захист учасників АТО, виділення їм земельних ділянок, забезпечення їх трудовлаштування, забезпечення їх дітей безкоштовним харчуванням.
Всіх нас турбує зростання рівня злочинності в районі, як і по всій Україні. Безумовно питання сприяння правоохоронним органам в боротьбі зі злочинністю, в тому числі і через покращення матеріально-технічної бази правоохоронних органів залишається серед наших пріоритетів.
Розвиток культури, освіти, спорту, соціальний захист громадян, благодійна діяльність – це все потребує нашої з вами участі та зусиль. Планів та задумів багато і давайте активно включатися до їх втілення.
Я розумію, що не все ми можемо вирішити на місцевому рівні, але, на мою думку, необхідно докласти максимум зусиль, щоб першочергово вирішувати питання затвердження та реалізації районної програми з питань економічного і соціального розвитку, районного бюджету.
В нашому районі буде працювати дві об'єднані громади. Потрібно узгодити всі питання життєдіяльності, не допустити втрат і погіршення роботи установ, підприємств, організацій в усіх сферах нашого буття.
Дякую усім депутатам районної ради за плідну роботу! Довіра громадян до органів влади можлива лише тоді, коли діяльність влади є відповідальною та прозорою, висловлюю сподівання на подальшу ефективну співпрацю та порозуміння у вирішенні проблем економічного, соціального та культурного розвитку району.
Дякую депутатам обласної ради Маковею Андрію Дмитровичу, Поклітару Ростиславу Івановичу, Шемчуку Василю Миколайовичу, Чернівчану Василю Назарійовичу, Гешку Івану Тарасовичу, Костащуку Івану Івановичу за співпрацю. Слова подяки хочу висловити народним депутатам України Рибаку Івану Петровичу та Бурбаку Максиму Юрійовичу.
Багато зроблено, але ще більше необхідно зробити, потрібно працювати так, щоб всі виборці відчули зміни на краще.
Від наших спільних зусиль значною мірою залежить, як буде розвиватись агропромисловий комплекс району, функціонуватимуть заклади соціальної сфери, як житимуть люди. Закликаю всіх і надалі працювати з повною віддачею на благо рідного краю і бажаю, щоб помисли і справи кожного зміцнили впевненість людей у нашій відданості справі, відповідальності за стан справ у районі.
Районна рада готова співпрацювати з усіма, хто прагне конструктивної роботи та має слушні пропозиції щодо дій, спрямованих на підвищення рівня розвитку нашого району.
Слава Україні!

Tеми