Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

31.10.2017 08:30

Сильні пориви вітру не втихають на Хотинщині, рятувальники радять: |  Державна служба України з надзвичайних ситуацій повідомляє

Уважно слухайте інформацію по телевізору та радіоприймачу про обстановку (час, напрямок руху та силу вітру), рекомендації про порядок дій. Не користуйтеся без потреби телефоном,бо по ньому можуть надійти повідомлення.

 

Дії під час стихійного лиха:

●Зберігайте спокій, уникайте паніки, при необхідності надайте допомогу інвалідам, дітям, людям похилого віку та сусідам. Зачиніть вікна та відійдіть від них подалі.

●Зберіть документи, одяг, найбільш необхідні та цінні речі, продукти харчування на декілька днів, питну воду, медикаменти, ліхтарик, приймач на батарейках.

●Не намагайтесь перейти в іншу будівлю - це небезпечно.

●Обминайте хиткі будівлі та будинки з хитким дахом, якщо лихо застало вас на вулиці. Вони руйнуються дуже швидко. По можливості заховайтеся в підвал найближчого будинку.

● Якщо ви на відкритій місцевості щільно притисніться до землі на дні будь-якого заглиблення (яру, канави, кювету), захищаючи голову одягом чи гілками дерев.

●Зупиніться, якщо ви їдете автомобілем. Не ховайтесь в ньому, а виходьте і швидко ховайтеся у міцній будівлі або на дні будь-якого заглиблення.

●Уникайте різноманітних споруд підвищеного ризику, мостів, естакад, трубопроводів, ліній електромереж, водойм, потенційно небезпечних промислових об'єктів та дерев.

Дії після стихійного лиха:

● Зберігайте спокій, заспокойте дітей та тих, хто отримав психічну травму в результаті лиха, оцініть ситуацію.

●Допоможіть по можливості, постраждалим, викличте медичну допомогу тим, хто її потребує.

●Переконайтесь, що ваше житло не отримало пошкоджень.

●Перевірте зовнішнім оглядом стан мереж електро-, газо - та водопостачання.

●Не користуйтеся відкритим вогнем, освітленням, нагрівальними приладами, газовими плитами і не вмикайте їх до того часу, доки не будете впевнені, що не має витоку газу.

●Перевірте, чи не існує загрози пожежі, при необхідності сповістіть пожежну охорону.

●Не виходьте відразу на вулицю — після того як вітер стихнув, через кілька хвилин шквал може повторитися.

●Будьте дуже обережні, виходячи з будинку. Остерігайтесь: частин конструкцій та предметів, які нависають на будівлях; обірваних дротів від ліній електромереж; розбитого скла та інших джерел небезпеки.

● Тримайтеся подалі від будинків, стовпів електромереж, високих парканів тощо.

●Обов'язково кип'ятіть питну воду.

●Не користуйтеся довго телефоном, окрім як для повідомлення про серйозну небезпеку.

●Дізнайтеся у місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування адреси організацій, які відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.

  • Джерело: Хотинський РВ УДСНС України у Чернівецькій області

Tеми