Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

20.10.2017 16:51

Буковину з робочим візитом відвідала Лілія Гриневич |  Освіта

Сьогодні, 20 жовтня, у столиці Буковини з робочим візитом побувала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, яка провела протокольну зустріч з керівництвом регіону, участь у якій взяв голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян.

Так, голова крайового парламенту Буковини відзначив, що прийняття Закону України «Про освіту» стало значним кроком на шляху до осучаснення національної системи освіти, а також висловив сподівання, що з його допомогою Україна отримає можливість наблизитися до світових освітніх стандартів.

Водночас, Іван Мунтян поінформував Лілію Гриневич про стурбованість, яку у румуномовної спільноти Чернівецької області викликала так звана «мовна» стаття закону. «Швидше за все, причиною цьому є недостатня інформаційно-роз’яснювальна робота, яку слід було провести на етапі підготовки законопроекту», – зазначив посадовець.

Відтак, Лілія Гриневич та Іван Мунтян взяли участь у роботі круглого столу із педагогічною громадськістю закладів освіти області з навчанням мовами національних меншин. Під час спілкування з освітянами Міністр ознайомилася зі станом справ в освітній галузі краю загалом та особливостями освітнього процесу у районах компактного проживання представників румуномовної спільноти зокрема.

Відповідаючи на запитання, Лілія Гриневич запевнила у тому, що відповідно до Закону України «Про освіту» викладання освітніх дисциплін румунською мовою у школах, де навчаються представники румунської національної спільноти, не буде скорочено. Водночас, Міністр звернула увагу на необхідності підвищення якості викладання та рівня знань учнів цих шкіл.

У свою чергу голова Чернівецької обласної ради зауважив, що ще у попередніх скликаннях крайового парламенту виступав за збільшення кількості годин української мови у школах із румунською мовою викладання. «Ще тоді я говорив про необхідність покращення якості викладання та залучення професіоналів. Адже саме гарна середня освіта є запорукою того, що діти, для яких румунська мова є рідною, отримають вищу освіту та кращі можливості для працевлаштування в Україні», – зазначив Іван Мунтян.

Фотосесія

  • Автор:Прес-служба обласної ради
  • Джерело: Прес-служба обласної ради

Tеми