Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

16.08.2017 11:00

Децентралізація влади – продиктована часом адміністративно-територіальна реформа  |  Діяльність органів місцевого самоврядування

11 серпня 2017 року голова Заставнівської районної ради Сергій  Капіцький спільно з заступником голови Чернівецької обласної державної адміністрації Василем Гостюком, головою Заставнівської районної державної адміністрації Юрієм Кітарем, начальником відділу адміністративно-територіальної реформи та децентралізації Чернівецької обласної ради Цурканом Ярославом Васильовичем, регіональними консультантами з місцевого економічного розвитку та  фінансових питань в Чернівецькій області Ігорем Баб’юком, Євгеном Прокопцем, експертами з правових питань Чернівецького відокремленого Центру розвитку місцевого самоврядування, взяв участь у роботі XVI сесії VII скликання Ржавинецької сільської ради Заставнівського району.

На порядок денний  винесено питання щодо надання згоди громади села Ржавинці добровільно об’єднатися в Юрковецьку об’єднану територіальну громаду (ОТГ) з адміністративним центром в селі Юрківці, до якої увійдуть також громади сіл:  Вербівці, Боянчук, Горошівці, Добринівці, Баламутівка, Онут, Чорний Потік, Самушин, Мосорівка, Митків, Брідок, Вікно.

Виступаючими було зазначено, що на сьогоднішній день в Чернівецькій області створено 18 об’єднаних територіальних громад, яким державою надано делеговані повноваження та фінансові ресурси.

До місцевих бюджетів створених ОТГ крім місцевих податків та зборів зараховуються субвенції : на розвиток інфраструктури, медицини, освіти на соціально-економічний розвиток та кошти з фонду регіонального розвитку. Розміри субвенцій розраховуються за формулою: кількість сільського населення та площа ОТГ.

На даний час, майже в кожному районі Чернівецької області створені  об’єднані територіальні громади, на розвиток яких з державного бюджету залучено близько 70 млн. гривень.  У своєму виступі голова райради Сергій Капіцький зазначив, що дана адміністративно-територіальна реформа  продиктована часом та надає можливість об’єднаній територіальній громаді  повноцінно господарювати, залучати до місцевого бюджету додаткові кошти та самостійно вирішувати,  як їх ефективно використати для розвитку громади.

 Уважно вислухавши доповідачів,  громадські активісти села Ржавинці ставили різні питання, на які отримували  вичерпні та кваліфіковані відповіді, дискутували, але всі зійшлися на важливості нових перспектив та можливостей при створенні об’єднаної територіальної громади.

Депутатами Ржавинецької сільської ради прийнято позитивне рішення стосовно об’єднання в Юрковецьку ОТГ. Відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», після схвалення сесією рішення про об’єднання, розпочнеться юридична процедура створення ОТГ.

 

  • Джерело: інформаційно-аналітичний відділ

Tеми