Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація
  • SiteHeart

Новини

14.06.2017 15:13

В обласному центрі вшанували пам’ять жертв комуністичних репресій  |  Уроки історії

Сьогодні у Чернівцях біля Пам’ятного хреста жертвам комуністичних репресій, який встановлений на території історико-культурного заповідника «Кладовище по вулиці Зеленій», відбувся траурний мітинг та панахида, приурочені 76-м роковинам масових депортацій буковинців до Сибіру. Внаслідок насильницької депортації у 1940 році  постраждали понад 10 тисяч мешканців Буковини.

Вшанувати пам'ять жертв комуністичних репресій прийшли представники виконавчої та представницької влади краю, духовенства та громадськості Буковини, члени обласного товариства політв’язнів та репресованих.      

 У скорботній церемонії взяв участь заступник голови обласної ради Віталій Мельничук. «Світла пам’ять про жертви комуністичних репресій спонукає нас згуртуватися у вирішенні існуючих проблем суспільства, щоб в українській історії не повторилося подібних подій, про які ми сьогодні згадуємо. Про ці важкі часи обов’язково потрібно розповідати молоді, якій належить розвивати нашу країну в майбутньому», - зазначив Віталій Мельничук, звертаючись до присутніх.

         Спогадами про пережиті нелегкі роки знущання над буковинцями комуністичною владою поділилася член Ради Чернівецького обласного товариства політв’язнів та репресованих  Орися Теляєва.

         Учасники заходу поклали квіти та лампадки до Пам’ятного хреста, а представники духовенства відслужили поминальну панахиду.

 

 

 

 

Фотосесія

  • Автор:Прес-служба обласної ради

Tеми