Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

24.05.2017 12:08

Відбулася зустріч керівництва Чернівецької області та Сучавського повіту Румунії |  Міжнародне співробітництво

23 травня на території Міжнародного автомобільного пункту перетину українсько-румунського кордону «Порубне-Сірет» відбулася зустріч голови Чернівецької обласної ради Івана Мунтяна та голови Чернівецької обласної державної адміністрації Олександра Фищука з головою Сучавської повітової ради паном Георге Флутуром та префектом Сучавського повіту пані Мірелою-Єленою Адомніцей.

Сторони обговорили низку робочих питань щодо реалізації транскордонних проектів в рамках Спільної операційної програми «Румунія – Україна – Республіка Молдова» та шляхи вирішення проблемних питань. Зокрема, питання якнайшвидшого завершення реконструкції та введення в експлуатацію пунктів пропуску «Дяківці» та «Красноїльськ».

Також проаналізовано перспективи спільної реалізації проектів, спрямованих на розвиток транспортної інфраструктури та модернізацію інфраструктури пунктів перетину кордону, на які в операційній програмі «Україна – Румунія» на 2014-2020 роки передбачено 12,1 та 5,3 млн. євро відповідно.

Відтак, Іван Мунтян та пан Георге Флутур підписали два спільних звернення: до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо відкриття усіх пунктів пропуску на ділянці українсько-румунського кордону на території Чернівецької області та Сучавського повіту, збільшення фінансування проектів з відновлення пунктів пропуску через українсько-румунський кордон та розбудови відповідної транспортної інфраструктури та до президента Ради депутатів округу Швабія (ФРН) пана Юргена Райхерта щодо підтримки німецькими депутатами Європарламенту ідеї збільшення фінансування для операційної програми «Україна – Румунія 2014-2020», зокрема з метою будівництва автомагістралі «Чернівці-Сірет-Сучава-Бухарест».

«Сумарно ці заходи дозволили б створити сприятливі умови для залучення інвестицій та розвитку туризму на теренах Буковини, а також значною мірою зменшили б навантаження на пункт пропуску «Порубне-Сірет», що прогнозовано зросте вже незабаром у зв’язку із введенням безвізового режиму», – підсумував голова Чернівецької обласної ради.

Фотосесія

  • Автор:Прес-служба обласної ради
  • Джерело: Прес-служба обласної ради

Tеми