Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

26.04.2017 14:58

Іван Мунтян: Буковинські ліквідатори аварії на ЧАЕС виконали свій обов’язок перед державою та народом |  Діяльність голови Чернівецької обласної ради

На цьому наголосив голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян під час зустрічі з активом громадських організацій чорнобильців Буковини, що відбулася сьогодні, 26 квітня у День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

«Буковинські ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС одними з перших вступили у нерівний двобій з невидимим ворогом – радіацією. 31 рік тому мало хто з них знав, що таке радіація та яку небезпеку вона у собі приховує. Однак усі без виключення виконали свій обов’язок перед державою, народом та світом. Адже саме завдяки особистій мужності, професіоналізму та самопожертві ліквідаторів вдалося мінімізувати наслідки однієї з найжахливіших за всю історію людства техногенних катастроф та зберегти життя і здоров’я мільйонів людей. На жаль, радіаційне лихо не оминуло наш край, найбільше зачепивши село Киселів, що на Кіцманщині, та ще 13 населених пунктів Буковини, які опинилися у зоні посиленого радіоекологічного контролю. Обласна рада передбачила у цьогорічному бюджеті 1 мільйон гривень на безоплатне придбання ліків та позачергове зубопротезування. Розумію, що цих коштів недостатньо, тому в подальшому ми будемо працювати над тим, аби незважаючи на фінансову та економічну кризу збільшити розмір цих асигнувань», – відзначив Іван Мунтян звертаючись до учасників зустрічі.

Посадовець також вшанував хвилиною скорботного мовчання світлу пам’ять усіх чорнобильців, життя яких обірвали хвороби, спричинені радіоактивним опроміненням. Відтак голова крайового парламенту Буковини відзначив достойників з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Почесними грамотами Чернівецької обласної ради.

Фотосесія

  • Автор:Прес-служба обласної ради
  • Джерело: Прес-служба обласної ради

Tеми