Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація
  • SiteHeart

Новини

04.10.2016 18:19

Іван Мунтян: Реалізація туристичного потенціалу області можлива лише за умови відкриття додаткових пунктів перетину державного кордону |  Міжнародне співробітництво

На цьому наголосив керівник представницької влади регіону на нещодавній спільній зустрічі представників бізнес-спільноти Чернівецької області та Сучавського повіту (Румунія). За словами посадовця, нині ситуація з перетином українсько-румунського кордону не сприяє залученню інвестицій в економіку регіону та створює додаткові труднощі для жителів прикордоння.

«Мова йде, зокрема, про Путильський район, який опинився у так званому «транспортному мішку». Задумайтесь: зараз путильчанам, щоб дістатися родичів у Сучавському повіті Румунії, необхідно проїхати майже 400 кілометрів. Якби ж ми відкрили пункт пропуску «Руська», ця відстань стала би врази меншою. Те ж стосується й реалізації туристичного потенціалу Путильщини», – відзначив Іван Мунтян.

У свою чергу голова Сучавської повітової ради пан Георге Флутур відзначив, що у 2016 році Сучавський повіт відвідало 70 тисяч туристів, що на 25% більше, аніж минулого року. «Мені би дуже хотілося, щоб усі ці туристи побували й на Північній Буковині, адже у нас спільна історія, традиції та культурне надбання», – зауважив посадовець.

Відтак, учасники зустрічі з числа підприємців обговорили можливі напрями співпраці. Зокрема, буковинські аграрії шукають партнерів в Румунії, зацікавлених у тому, щоб інвестувати кошти у переробку сільгосппродукції з метою подальшого експорту останньої до країн Єврозони, а також у виробництво паливних пелет. У свою чергу перевізники потребують врегулювання окремих аспектів організації вантажних та пасажирських перевезень, що здійснюються територією Румунії та України.

«Зараз на території Чернівецької області свою продукцію реалізують румунські підприємства харчової та деревообробної промисловості. Вони також зацікавлені в експорті медичного обладнання, ювелірних виробів та нафтопродуктів. Загалом, для презентації інвестиційного потенціалу наших регіонів ми могли би започаткувати щорічний бізнес-форум, який почергово відбувався би у Чернівцях та Сучаві», – підсумував голова Сучавської повітової ради.

Фотосесія

  • Автор:Прес-служба обласної ради
  • Джерело: Прес-служба обласної ради

Tеми