Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

13.06.2016 21:40

До уваги пенсіонерів - внутрішньо переміщених осіб |  Повідомлення Пенсійного фонду

Управління Пенсійного фонду України у Вижницькому районі інформує, що постановою Кабінету Міністрів України від  14.03.2016 №167, внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 №637 "Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам".

Зокрема, установлено, що пенсії, призначені з 1 травня 2016 року внутрішньо переміщеним особам, виплачуються виключно через рахунки та мережу установ і пристроїв ПАТ “Державний ощадний банк України”. Починаючи з 1 липня 2016 року в такий спосіб виплачуватимуться всі пенсії, призначені внутрішньо переміщеним особам (незалежно від дати призначення пенсії).

Звертаємо увагу, що ці виплати можуть здійснюватися за бажанням внутрішньо переміщеної особи з доставкою додому за фактичним місцем перебування.

Як і раніше, призначення та продовження виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №509.

Водночас для ідентифікації одержувачів пенсій, які є внутрішньо переміщеними особами, та забезпечення виплати їм пенсій здійснюється емісія платіжних карток, які одночасно є пенсійним посвідченням, із зазначенням на них графічної та електронної інформації про власника та його електронного цифрового підпису.

Електронне пенсійне посвідчення використовується як платіжна картка до закінчення строку її дії, в тому числі у разі закінчення строку призначення пенсії.

Виготовлення електронних пенсійних посвідчень здійснюється на підставі заяви встановленого зразка, поданої до територіального органу Пенсійного фонду України за місцем перебування особи на обліку. Зазначений документ готується до видачі протягом 30 робочих днів з дня прийняття заяви від одержувача пенсії Пенсійним фондом України та видається пенсіонеру особисто у вказаному ним у заяві відділенні банку.

При зверненні одержувача пенсії до відділення банку, банк забезпечує його ідентифікацію, укладає з ним відповідний договір на відкриття та обслуговування поточного рахунку (за необхідності), відкриває поточний рахунок та активує банківський платіжний додаток на електронному пенсійному посвідченні (шляхом введення ПІН-коду) та вводить ПІН-код до електронного цифрового підпису.

Строк дії карток, які одночасно є пенсійним посвідченням, встановлюється до трьох років за умови проходження фізичної ідентифікації клієнта в установах ПАТ “Державний ощадний банк України” перші 2 рази кожні шість місяців, а надалі – кожні   12 місяців.

Для проведення емісії платіжних карток, які одночасно є пенсійним посвідченням, всім внутрішньо переміщеним особам слід звернутися до управління Пенсійного фонду з заявою на виготовлення електронного пенсійного посвідчення (при собі мати паспорт, ідентифікаційний код, довідку тимчасово переміщеної особи та фото 4х6).

  • Автор:Управління Пенсійного фонду України у Вижницькому районі

Tеми