Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

25.08.2015 18:03

У Новоселиці підписано Угоду про співробітництво між прикордонними районами Чернівецької області та Асоціацією міжгромадського розвитку Ботошан |  Міжрегіональне співробітництво

Голова обласної ради Михайло Гайничеру  взяв участь у церемонії підписання угоди про співробітництво між Асоціацією міжгромадського розвитку «Зона Метрополітане Ботошань» та органами місцевого самоврядування Новоселицького, Глибоцького та Герцаївського районів, яка відбулась у Новоселицькій районній раді.

Зазначена Угода передбачає створення умов для співпраці між прикордонними регіонами у напрямку розширення економічних, культурних, мистецьких, міжособистісних  зв’язків, реалізації проектів у галузі спорту, туризму, збереження традицій та духовності. Даною Угодою сторони підтвердили спільне бажання забезпечити функціонування плідного та тривалого транскордонного співробітництва. Вітаючи учасників церемонії, Михайло Гайничеру зауважив, що ця угода має особливе значення, оскільки підписується напередодні оголошення Європейською комісією пріоритетів нової програми Україна – Румунія, яка діятиме вже з наступного року. Голова обласної ради нагадав присутнім, що в рамках попередньої програми ЄС «Україна - Румунія  - Молдова» Чернівецькій області вдалось виграти два з трьох масштабних проектів на загальну суму 7,4 млн. євро і обидва ці проекти мають безпосереднє відношення до районів, які сьогодні підписали Угоду про співробітництво. Йдеться про будівництво пунктів пропуску на українсько-румунському кордоні та створення системи оповіщення про можливі паводки та річках Прут та Сірет. Керівник обласної ради наголосив на важливості активізації роботи в рамках наступної двосторонньої програми та отримання можливості реалізувати великомасштабні проекти, зокрема, будівництва доріг до нових пунктів пропуску, а також завершення будівництва мосту сполученням Маршинці – Лунка. Він також визнав за доцільне повернутись до проекту реконструкції чотирьох будинків культури у селах прикордонних районів.

Михайло Гайничеру також зауважив, що розширення співпраці та залучення інвестицій з Ботошанського повіту у сусідні райони Чернівецької області гальмується, оскільки, щоб подолати декількакілометрову відстань між сусідніми населеними пунктами двох країн доводиться проїжджати сотню кілометрів через пункт пропуску Сірет-Порубне, тож він висловив сподівання на якнайшвидше відкриття пункту пропуску Дяківці – Раковець, на будівництво якого виділено 1,8 млн. євро та визначено організації, які проводитимуть необхідні роботи.

Фотосесія

  • Автор:Прес-служба обласної ради

Tеми