Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

18.03.2015 08:46

Як сплачуватимуть військовий збір фізичні особи - підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування? За якою формою необхідно подавати звітність? |  Повідомлення податкової інспекції

                              «Гаряча лінія»

Вчора, було проведено чергову «гарячу лінію» з першим заступником начальника ДПІ  у Сторожинецькому районі Сергієм Лєсніком на тему „ Декларування доходів отриманих в 2014 році. Заходи з детінізації доходів та упередження фактів виплати заробітної плати в «конвертах». Застосування РРО платниками єдиного податку третьої групи.”
Сергій Миколайович зазначив, що триває кампанія декларування доходів громадян. Декларуючи свої доходи, громадяни виконують особистий обов’язок перед державою, та, в свою чергу, забезпечують собі матеріальну підтримку в житті з боку держави тому, що сплата податків – це один із найважливіших факторів зміцнення економічної могутності та процвітання нашої країни.
Для державної податкової інспекції у Сторожинецькому районі одним із головних завдань протягом кампанії декларування є підвищення свідомості громадян щодо сплати податків, тому податківці  використовують всі форми індивідуальної та масової роз’яснювальної роботи, новітні технології та традиційні способи спілкування з платниками: зустрічі з трудовими колективами, проведення семінарів, а також телефонні сеанси «гаряча лінія» тощо.
Актуальними питаннями  на «гарячій лінії» були запитання підприємців та фізичних осіб стосовно касових апаратів для єдинщиків, заробітної плати в «конвертах» та легалізації трудових відносин, стосовно подання звітності, в тому числі по ЄСВ та по РРО в електронному вигляді, а також звичайно декларування доходів отриманих в 2014 році.
    Сергієм Миколайовичем були надані відповіді на задані в телефонному режимі питання  згідно чинного законодавства.Про  РРО під час наради
    
Першим заступником начальника ДПІ у Сторожинецькому районі Лєсніком Сергієм Миколайовичем проведено нараду з представниками суб’єктів підприємництва на тему: „Застосування РРО платниками єдиного податку. Декларування доходів  громадян. Легалізація трудових відносин та упередження фактів виплати заробітної плати в «конвертах».”
На нараді  були присутні 12 учасників.
Сергій Лєснік довів до відома учасників заходу, що починаючи з 1 липня 2015 року фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку третьої групи повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій.
З 1 січня 2016 року РРО застосовуватимуть всі платники єдиного податку крім платників першої групи, а також другої і третьої груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі.
Такі зміни передбачені Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».
Також було звернуто увагу на продовження декларування громадян за 2014 рік, наголошено на недопущенні проявів не легалізованих трудових відносин та упередження фактів виплати заробітної плати в «конвертах».
    Наприкінці, учасниками наради були задані питання, які стосувались оподаткування суб»єктів господарювання та надані вичерпні відповіді згідно чинного законодавства.

Реквізити платіжних документів – заповнюємо правильно


ДПІ у Сторожинецькому районі нагадує про Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів затверджено Наказом Міністерства доходів і зборів України від 22.10.2013 за № 609.
Звертаємо увагу, що важливим у заповненні платіжних документів на переказ коштів у разі сплати бюджетних платежів є заповнення поля „Призначення платежу”, а саме – у полі № 3, де вказується один з реквізитів:
код ЄДРПОУ платника податку (у разі здійснення юридичною особою сплати за відокремлений підрозділ друкується код за ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, за який здійснюється така сплата);
реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізособи або серія та номер паспорта громадянина України (у разі відмови від реєстраційного номера);
реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється ДФС.
При заповненні полів не допускаються пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками. Тож будь-який пробіл (наприклад, між ";" та "ЄСВ") може трактуватися як заповнення з порушенням (п. 8 Порядку). В такому разі документ на переказ приймається до виконання, але при цьому гроші автоматично зараховуються в якості сплати податків, зборів, єдиного внеску (код 101), незалежно від коду, зазначеного в платіжці.
Наприклад, при сплаті підприємством (код ЄДРПОУ 24600560) грошового зобов'язання з єдиного внеску за лютий 2015 року в згаданому полі треба зазначити:
*;101;24600560;ЄСВ за лютий 2015 р.;;;
За додатковою інформацією звертайтесь у Центр обслуговування платників у Сторожинецькому районі за адресою ДПІ: м. Сторожинець, вул. Лопуляка, 8, телефони для довідок: 2-24-11, 2-17-09 та 2-19-77.


Право на податкову знижку мають виключно резиденти

Державна податкова інспекція у Сторожинецькому районі нагадує, що податкова знижка може бути нарахована виключно резиденту, тобто громадянину України, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а також резиденту – фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті.
Податкова знижка може застосовуватися виключно до доходів, одержаних протягом року платником податку у вигляді заробітної плати, зменшеної на суму єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податкової соціальної пільги (пп.166.4.2 п.166.4 ст.166 та 164.6 ст.164 Податкового кодексу). При цьому її загальна сума не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного року як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п.164.6 ст. 164 Податкового кодексу.
Тобто, податкова знижка нараховується тільки в межах розміру заробітної плати, одержаної протягом звітного 2014 року. Інші суми доходів, одержаних платником податку, в розрахунок для визначення суми податку, що підлягає поверненню у зв’язку з наданням податкової знижки, не приймаються.
Фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності та особи, які займаються незалежною професійною діяльністю (само зайняті особи), не мають права на отримання податкової знижки з податку на доходи фізичних осіб щодо свого річного оподатковуваного доходу, одержаного у межах провадження діяльності, тому, що такий дохід не є заробітною платою. Цього права також не мають всі інші особи, які одержують виключно доходи, відмінні від заробітної плати.
Якщо платник податку не скористався правом на отримання податкового кредиту за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні податкові роки не переноситься.


Декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік Лєсніка Сергія Миколайовича - I заступника начальника ДПІ у Сторожинецькому районі та членів його сім’ї.

Загальна сума сукупного доходу декларанта-54494 грн.,в т.ч. 50257грн.- заробітна плата,4237грн. – мат. допомога. Членів сім’ї - 104598 грн., в т.ч. – 15600грн. - заробітна плата, 72000 грн. - дохід від відчуження рух. та нерух. майна,16998грн.- інше.
Відомості про нерухоме майно декларанта: земельна ділянка - 1583,9 м²; квартира - 67,58 м² (сум/влас). Членів сім’ї - квартира - 67,58 м² (сум/влас).
Відомості про рухоме майно декларанта: автомобіль Міцубісі Оутленлендер, 2007р.(право на користування).Членів сім’ї-автомобіль Міцубісі Оутленлендер, 2007року.
Відомості про фінансові зобов’язання декларанта: утримання майна-4177 грн.. Членів сім’ї : утримання майна 5175 грн..


Які особливості формування та реєстрації в ЄРПН податкових накладних у період тестового режиму? Яким чином слід застосовувати систему електронного адміністрування ПДВ після закінчення тестового режиму?

Період з 1 лютого до 1 липня 2015 р. є перехідним періодом, протягом якого реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування здійснюється без обмеження сумою податку, обчисленою за формулою згідно з пунктом 2001.3 статті 2001Податкового кодексу України. Починаючи з 1 липня 2015 р. податкові накладні підлягають реєстрації з дотриманням вимог щодо наявності зазначеної суми.


Як сплачуватимуть військовий збір фізичні особи - підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування? За якою формою необхідно подавати звітність?

З 1 січня 2015 року набрали чинності зміни внесені Законом України від 28 грудня 2014 року N 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" до Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в частині оподаткування військовим збором доходів фізичних осіб - підприємців.
Пунктом 161 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень Кодексу тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір.
Платниками збору є особи, визначені пунктом 162.1 статті 162 цього Кодексу (підпункт 1.1 пункт 161 підрозділу 10 Кодексу), тобто:
- фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;
- фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;
- податковий агент.
Ставка збору складає 1,5 відсотки об’єкта оподаткування, визначеного підпунктом 1.2 пункту 161 підрозділу 10 Кодексу (підпункт 1.3 пункту 161 підрозділу 10 Кодексу).
При цьому, підпунктом 1.2 пунктом 161 підрозділу 10 Кодексу встановлено, що об'єктом оподаткування збором є доходи, визначені статтею 163 цього Кодексу, зокрема: загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.
Відповідно до підпункту 164.1.3 пункту 164.1 статті 164 Кодексу загальний річний оподатковуваний дохід дорівнює сумі загальних місячних оподатковуваних доходів, іноземних доходів, отриманих протягом такого звітного податкового року, доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності згідно із статтею 177 цього Кодексу.
Об'єктом оподаткування фізичної особи – підприємця є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця (пункт 177.2 статті 177 Кодексу).
Згідно з підпунктом 1.4 пункту 161 підрозділу 10 Кодексу нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 цього Кодексу.
Відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) збору до бюджету є особи, визначені у статті 171 цього Кодексу (підпунктом 1.5 пункту 161 підрозділу 10 Кодексу).
Платники збору зобов'язані забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 цього Кодексу (підпунктом 1.6 пункту 161 підрозділу 10 Кодексу).
Отже, фізичні особи - підприємці, крім тих що обрали спрощену систему, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір в розмірі 1,5 відсотки чистого оподатковуваного доходу, відображають в річній податковій декларації та сплачують в терміни передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період.
Першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізичних осіб - підприємців є 2015 рік.
Терміни сплати військового збору для фізичних осіб - підприємців - до 19 лютого 2016 року.
Щодо утримання податковими агентами військового збору при виплаті доходів фізичним особам - підприємцям за здійснення ними своєї діяльності.
Пунктом 177.8 статті 177 Кодексу визначено, що під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб'єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою – підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності.
Тобто, суб'єкти господарювання та/або самозайняті особи, які виплачують доходи фізичним особам – підприємцям за здійснення ними своєї діяльності не є податковими агентами щодо таких доходів.


Який порядок нарахування податку на нерухоме майно,
відмінне від земельної ділянки, для фізичних осіб?

Відповідно до підпункту 266.1.1 пункту 266.1 статті 266 Податкового кодексу України платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. Нарахування податку фізичним особам у 2015 році здійснюватиметься у такому порядку: у період з 1 січня по 31 березня 2014 року із житлової площі; з 1 квітня по 31 грудня 2014 року із загальної площі об’єктів житлової нерухомості. У 2016 році із загальної площі об’єктів нерухомості, в тому числі об’єктів нежитлової нерухомості, що підлягають оподаткуванню.
 

Чи оподатковується акцизним податком з роздрібного продажу
підакцизних товарів продаж легкових автомобілів у салонах?


Згідно з нормами Податкового кодексу України (далі - Кодекс) легкові автомобілі не підпадають під визначення роздрібної торгівлі підакцизними товарами, а отже їх роздрібна продажа, зокрема в салонах не є об’єктом оподаткування акцизним податком, а суб’єкт господарювання, що їх реалізує не є платником акцизного податку.
Так, відповідно до понять, визначених у п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу реалізація суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів - це продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, товарів, зазначених у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу, безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб'єктах.
У підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу затверджені ставки акцизного податку на нафтопродукти, скраплений газ, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, паливо моторне альтернативне, ставки акцизного податку на автомобілі легкові та інші моторні транспортні засоби, призначені головним чином для перевезення людей визначені у п. 215.3.51 п. 215.3 ст. 215 Кодексу.


В 2015 році сільгоспвиробник надає сільськогосподарські послуги, які підпадають під спеціальним режим (оранка, сівба та інше). Замовник розраховується готівкою. Чи потрібно застосовувати РРО?

Законом від 28 грудня 2014 року N 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" внесено зміни до Податкового кодексу України (далі - Кодекс) і, зокрема, Закону України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265).
Згідно з п. 1 ст. 9 Закону N 265 реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.
Таким чином підприємства, які надають послуги та проводять розрахункові операції в готівковій формі мають застосовувати РРО.


Який порядок застосування РРО платниками єдиного податку,
які проводять розрахунки через рахунки в банківських установах?


Згідно з п. 2 ст. 9 Закону N 265 реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при виконанні усіх банківських послуг, крім операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, та операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу.


Який порядок використання РРО підприємцями - фізичними особами, які перебувають у другій/третій групі і при цьому займаються виробництвом, а потім реалізовують готову продукцію за готівку?

Згідно з п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України фізичні особи - підприємці платники єдиного податку другої і третьої груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО).
- підприємці другої і третьої груп зобов’язані застосовувати РРО.У всіх інших випадках платники єдиного податку фізичні особи

Особливості заповнення декларації з ПДВ

Подання податкової декларації з ПДВ за звітні (податкові) періоди лютий 2015 року та наступні звітні періоди  здійснюватиметься за формою і в порядку, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 №957 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 13 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за № 102/26547.
До рядка 20.1 розділу ІІІ декларації за лютий 2015 року переноситься значення рядків 24 та 20.2 декларації за січень 2015 року в межах значення рядка 18 декларації за лютий 2015 року.
Решта суми рядків 24 та 20.2 декларації за січень 2015 року обліковується в розділі ІV декларації за лютий 2015 року та в додатку 2 (Д2) до цієї декларації. До рядка 20.1 розділу ІІІ декларації починаючи зі звітного періоду березень 2015 року переноситься значення рядка 24 декларації за попередній звітний (податковий) період (наприклад, у рядку 20.1 декларації за березень 2015 року відображається значення рядка 24 декларації за лютий 2015 року).З цим та іншими роз’ясненнями також можна ознайомитися у листі ДФС України від 06.03.2015 р. № 7796/7/99-99-19-03-02-17 "Про податок на додану вартість", який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням : http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-dodanu-vartist/listi-dps/187831.html
  • Джерело: Прес-служба ДПІ в Сторожинецькому районі

Tеми