Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

11.03.2015 13:24

У Сторожинці урочисто відкрили пам'ятник Тарасові Григоровичу Шевченку |  Життя територіальних громад

10 березня у місті Сторожинець поблизу Алеї Небесної Сотні та Героїв Підгір’я відбулося урочисте відкриття пам’ятника Тарасові Григоровичу Шевченку.

Участь у церемонії взяли голова Чернівецької облдержадміністрації Олександр Фищук, голова обласної ради Михайло Гайничеру, голова Сторожинецької райдержадміністрації Ярослав Бартош, голова районної ради Катерина Гуцуляк, Сторожинецький міський голова Микола Карлійчук, представники місцевих рад району, установ, підприємств і організацій району, громадськість.

Звертаючись до присутніх із вітальним словом, голова райради Катерина Гуцуляк зазначила про те, що цей день увійде в історію Сторожинеччини як визначний і знаменний.

«Сьогодні ми з вами є свідками відкриття і освяченні пам’ятника Великому Кобзареві, Пророкові, поетові Тарасу Шевченку, – сказала Катерина Гуцуляк. – Сьогодні як ніколи його багатогранна літературна творчість є актуальною. Чи не кожний твір Тараса співзвучний з сьогоднішнім часом. Тому що Тарас, як і ми з вами сьогодні в такий складний для країни час, віримо у славу, велич і перемогу українського народу. Він вірив у це як у неминучість прийдешнього дня…»

За її словами, сьогодні наші хлопці так само як і Тарас виборюють незалежність на сході нашої країни.

«Чи не в кожного нашого бійця поруч із молитовником є маленька книжка – Кобзар. Вони читають і перечитують творчість Шевченка і його пророчі слова вселяють в них віру у перемогу, віру в те, що наша країна буде справді незалежною єдиною суверенною європейською державою. І ми маємо з вами так само робити все для того, щоб зберегти свою країну. Бо як писав Великий Пророк: «В своїй хаті – своя правда, і сила, і воля!».

Водночас, зазначила очільниця районної ради, відкриття пам’ятника свідчить про те, що країна будує, розвивається, не боїться і не впала духом.

До присутніх також звернувся автор пам’ятника – відомий скульптор, член Національної спілки художників України Іван Салевич, котрий подякував сторожинчанам за можливість реалізувати свою ідею та піти нестереотипним шляхом у вирішенні образу Тараса Шевченка.

«Пам’ятник зроблений у найкращих і довговічних матеріалах. Якщо про нього дбати – він переживе багато поколінь», – зазначив Іван Салевич.

Автор виразив сподівання на те, що за своїми мистецькими якостями його витвір увійде у реєстр об’єктів культурної спадщини, адже є мистецьким продуктом найвищої якості.

Свої слова до присутніх скерував і Олександр Фищук.

«Ви увіковічнили сьогодні геніального поета, художника, духовного наставника українського народу, – зазначив губернатор Буковини. – З кожним роком шана і повага до Шевченка міцніють і наповнюються новим змістом. Вшановують геніального поета українці всього світу».

За його словами, пророчі Тарасові слова актуальні як ніколи. Кращі сини українського народу, взявши зброю в руки, захищають нашу державу. «Московські правителі як і в попередні роки хочуть поневолити український народ. Та їм це не вдасться, – наголосив голова облдержадміністрації. – Я переконаний, що в найближчий час мир і спокій знову наступить на українській землі. Тож будьмо гідними пам’яті сина українського народу. Шануємо і цінуємо слово Великого Кобзаря. А за те, що ви зробили – шана вам і українському народу».

Своєю чергою, Михайло Гайничеру відзначив старання сторожинчан, котрі у важкий для держави час спорудили пам’ятник Кобзареві.

«Приємно зазначити те, що за задумом громади і автора цього пам’ятниика Тарас Шевченко постав молодим і енергійним. А це все, що сьогодні нам

потрібно – сила і молодість для того, щоб пережити важкі часи і наблизити наш народ до майбутнього європейського процвітання», – акцентував голова облради.

Опісля священнослужителі району різних конфесій на чолі з архієпископом Чернівецьким і Кіцманським Онуфрієм та освятили пам’ятник. Останній, скеровуючи слово до учасників церемонії, закликав вчитуватися у слова Великого Кобзаря та черпати звідти життєву мудрість.

Під час урочистості декламували вірші Тараса Шевченка та виконували його твори, покладені на музику.

Під час заходу пам’ять про Тараса Шевченка та усіх борців за незалежність України вшанували хвилиною мовчання та покладання квітів до новоспорудженого пам’ятника Кобзареві, Алеї Небесної Сотні та пам’ятника «Борцям за волю України».

Довідка

Роботи з виготовлення пам’ятника Великому Кобзарю розпочато у червні 2014 року.

Пам’ятник виконано у довготривких матеріалах: граніту та бронзи.

Його висота становить 4,6 м, а вага – 5400 кг.

Загальна вартість пам’ятника становить 370 тисяч гривень, з яких 358 тис. грн. виділено рішенням депутатів районної ради з районного бюджету, а 12 тис. грн. – спонсорські кошти, які було зібрано закладами освіти, культури та небайдужими громадянами району.

 
 
 
 
 
 

  • Джерело: Прес-служба районної ради. Фото Дмитра ЯКОВІЦИ

Tеми