Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

21.08.2014 12:22

ДПІ в Путильському районі інформує |  Повідомлення податкової інспекції

Своєчасний і кваліфікований розгляд звернень громадян та підвищення якості роботи податківців – це питання, якому ДПІ у Путильському районі ГУ Міндоходів у Чернівецькій області приділяє постійну увагу.

Щоб жодне звернення не залишилось поза увагою, з метою оперативного реагування на інформацію заявників, ДПІ у Путильському районі  проводить аналіз звернень, що надходять від громадян нашого району.

Впродовж січня - липня 2014 року до ДПІ у Путильському районі від громадян надійшло 1 письмове звернення, з яких 1 – заява. Питання, яке порушувалося в зверненні, це відмова від ідентифікації особистості. Скарги до інспекції впродовж січня-липня 2014 до ДПІ не надходили.

За результатами розгляду звернення надано роз’яснення без порушення термінів розгляду. Повторні та колективні звернення від громадян до інспекції не надходили.

Для оперативного розв’язання проблемних питань, що виникають у платників податків та громадян, в інспекції працює приймальня громадян.

Крім цього, впродовж січня-липня 2014 року керівництвом інспекції здійснено 15 виїзних прийомів. В тому числі начальником ДПІ здійснено 9 виїзних прийомів, заступником начальника ДПІ – 6. Всі громадяни отримали на свої звернення усні роз’яснення. 

Найчастіше до керівництва зверталися громадяни з питань оподаткування доходів від підприємницької діяльності.

Зваженість, пильність, неупередженість - важливі складові роботи із кожним зверненням громадян. Саме таким чином забезпечується постійний зв’язок між ДПІ у районі та громадянами.

Обговорення   концепції створення Служби фінансових розслідувань України

 

Нещодавно в режимі відеоселектору, відбувся  кущовий семінар присвячений обговоренню концепції створення Служби фінансових розслідувань України, відповідних законодавчих змін та механізмів їх застосування. Захід, основою якого став діалог представників Державної фіскальної служби, громадськості та бізнесу, пройшов за ініціативи Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, який днями представив Урядовий пакет –комплексний план змін у податковій системі.

Участь у семінарі взяли підприємці та громадські діячі Чернівецької, Запорізької, Черкаської, Харківської, Рівненської, Кіровоградської та Дніпропетровьської областей.

Перший заступник голови Державної фіскальної служби України Володимир Хоменко, який головував на заході наголосив, що для нормальної роботи бізнесу необхідно глобально усунути передумови корупції:

Основні переваги створення Служби фінансових розслідувань:

Зосередження у єдиній структурі - СФР - зусиль з протидії загрозам у фінансово-економічній сфері.

Зменшення тиску на бізнес, сприяння фінансової прозорості, створення рівних і справедливих для всіх правил.

Усунення дублювання функцій правоохоронних органів та збереження бюджетних коштів. Процес створення Служби не вимагатиме додаткових видатків. Водночас буде зекономлено державні гроші за рахунок скорочення структур-дублерів. 

Створенння єдиної структури - запобіжник від колективної безвідповідальності.

Нова Служба фінансових розслідувань буде підпорядкована Кабінету Міністрів України. Раз на рік звітуватиме перед Верховною Радою України.

З матеріалами щодо створення Служби фінансових розслідувань можна ознайомитись на офіційному порталі територіальних органів ДФС    у Чернівецькій області у банері «Громадські обговорення» за посиланням: http://minrd.gov.ua/baneryi/gromadske-obgovorennya.

 

Роз’яснюємо порядок оподаткування військовим збором доходів громадян

В ГУ Міндоходів у Чернівецькій області нагадують відповідно до пункту 16¹ підрозділу 10 розділу XX “Перехідних положень” Податкового кодексу України з 3 серпня 2014 року вступив в дію військовий збір.

Збір стягуватиметься тимчасово до 1 січня 2015 року за ставкою 1,5% з доходів фізичних осіб.

1,5% утримуються з доходів фізосіб у формі зарплати й інших доходів, які входять до фонду оплати праці найманих працівників, а також з поточних або компенсаційних виплат, які нараховуються у зв'язку з трудовими відносинами або цивільно-правовими договорами без вирахування єдиного соціального внеску, податкової соціальної пільги та податку на доходи фізичних осіб. Збір також буде стягуватися з виграшів у державну лотерею.

Наприклад , якщо в серпні 2014 року заробітна плата працівника складає 2100 грн., то з неї утримується:

- військовий збір – 31,5 грн. (2100*1,5%);

- єдиний соціальний внесок – 75,6 грн. (2100*3,6%);

- податок на доходи фізичних осіб – 303,7 грн. ((2100-75,6)*15%).

Таким чином працівник отримає на руки 1689,2 грн. (2100-31,5-75,6-303,7).

 

У багатьох виникає запитання щодо оподаткуванню військовим збором доходів нарахованих до 03.08.2014, а виплачених після 03.08.2014 р.

Щодо цього слід зазначити, що оскільки Закон набрав чинності з 03.08.2014 р. то заробітна плата нарахована до 03.08.2014 р., але виплачена після 03.08.2014 р., не підлягає оподаткуванню військовим збором.

Рахунки для сплати військового збору розміщені на офіційному порталі територіальних органів ДФС в Чернівецькій області в розділі «Бюджетні рахунки» за посиланням:  http://cv.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/.

 

Розробляються нові податкові «правила гри» для бізнесменів.

Розроблену Концепцію реформування податкової системи винесено на обговорення громадськості та бізнесу. Урядовий пакет реформування податкової служби містить ряд  глобальних змін в оподаткуванні. Серед основних – це зменшення  кількості податків з 22 до 9 та відповідно спрощення обліку і звітності. Скорочення кількості податків і зборів дозволить зменшити кількість звітів, спростити систему обліку та економити час платників податків.

Зокрема, скасовуються збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності; збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності; рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктоводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України; збір за місця для паркування транспортних засобів; туристичний збір та збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

З метою скасування податкового обліку і забезпечення ведення єдиного бухгалтерського обліку запропоновано реформувати порядок оподаткування податком на прибуток. В якості об’єкта оподаткування буде виступати фінансовий результат, визначений за правилами бухгалтерського обліку, скоригований всього на три різниці: амортизація, резерви, фінансові операції. Таким чином, із 49 податкових різниць залишиться всього 3.

В аграрному секторі розробники Концепції пропонують перевести на загальну систему оподаткування підприємства, у яких обсяг виручки перевищує 20 млн. грн. та мають більше 3 тис. гектарів землі. Інші підприємства залишаються на діючій пільговій системі оподаткування. За підрахунками Уряду, на загальну систему оподаткування буде переведено 10% суб’єктів підприємницької діяльності, які працюють в аграрному секторі.

 Концепцією на обговорення громадськості представлені 6 моделей реформування податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Реформування знизить навантаження на фонд оплати праці, сприятиме соціальній справедливості та виведенню зарплати з «тіні».

Рада з кадрових питань ДФС розпочинає відбір кандидатів на керівні посади в органи ДФС

З 19 серпня 2014 року Рада з кадрових питань ДФС розпочинає відбір кандидатів, які мають намір зайняти посади начальників головних управлінь та митниць в областях, м. Києві Державної фіскальної служби України. 

 Засідання Ради проходитимуть з 19 по 26 серпня 2014 року згідно з оприлюдненим графіком за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська,11-г.

         Попередній регламент роботи Ради:

-         з 9 год. 30 хв. до 15 год. 30 хв.;

-         доповідь кандидата до 10 хв.;

-         запитання - відповіді до 20 хв.

Представникам засобів масової інформації та громадських організацій, які бажають бути присутніми під час відбору кандидатів, необхідно акредитуватися напередодні засідання за тел. 272-51-40, 590-27-43, 247-35-01.

 

Головне управління Міндоходів у Чернівецькій області з метою роз’яснення основних положень справляння єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування за час військових зборів і мобілізації за працівника, а також про порядок оподаткування доходів призваних на військові збори осіб, інформує наступне.

Працівника призвано на військові збори або мобілізовано: заповнюємо звіт з ЄСВ та форму №1ДФ

За час військових зборів і мобілізації за працівником зберігається місце роботи та середній заробіток. Щодо мобілізації ця гарантія зберігається не довше ніж один рік і діє вона тільки з 1 квітня 2014 року (з дати набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації» від 27.03.2014 року №1169-VII).       

Справляння ЄСВ

Відповідно до порядку справляння ЄСВ, середній заробіток за період військових зборів і мобілізації входить до фонду додаткової зарплати  (п.п. 2.2.12 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 р. №5, далі – Інструкція №5). Тому він включається до бази для справляння ЄСВ. Внесок нараховується та справляється за правилами  для заробітної плати.

Із максимальною величиною (17 прожиткових мінімумів для працездатної особи, далі ПМПО) порівнюється загальна сума зарплатних нарахувань за поточний місяць, у т. ч. й середня зарплата за дні зборів (мобілізації), що нараховувалися в поточному місяці за поточний місяць. Якщо виплату за час зборів нараховано на перед за майбутній місяць, то для нарахування ЄСВ нарахований середній заробіток потрібно розподілити між місяцями пропорційно дням (годинам), попущеним внаслідок призову на військові збори (відповідно до листа ПФУ від 11.04.2014 року №9846/05-10).

 

 

  • Автор:ДПІ в Путильському районі
  • Джерело: власне

Tеми