Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

25.04.2014 13:27

Стан справ у Держказначействі ставить під загрозу перспективи реалізації транскордонних проектів |  Діяльність органів місцевого самоврядування та виконавчої влади

Голова обласної ради Михайло Гайничеру спільно із головою обласної державної адміністрації Романом Ванзуряком звернулись до Прем’єр-Міністра України Арсенія Яценюка щодо проблем, які виникають із виконанням проектів технічної допомоги, зокрема, проектів транскордонної співпраці в рамках Спільної Операційної Програми «Румунія – Україна – Республіка Молдова 2007-2013», учасниками яких є бюджетні установи Чернівецької області.

У зв’язку із затримкою, а подекуди і відсутністю проплат органами Державної казначейської служби коштів, виділених Євросоюзом на виконання заходів проектів, постає загроза їх зриву.  Якщо у першій половині 2013 року зазначені проплати здійснювались із деякими затримками, то вже у другому півріччі 2013 - на початку 2014 року – практично припинились. Така ситуація загрожує відтермінуванням перерахування наступних траншів, припиненням фінансування проектів або навіть вимогою про повернення вже виділених коштів ЄС і ставить під загрозу подальшу участь суб’єктів господарювання Чернівецької області в міжнародних програмах технічної допомоги.

Чернівецька обласна рада та облдержадміністрація запропонували внести зміни до законодавчих актів України, які регулюють залучення та використання міжнародної технічної допомоги. Зокрема, передбачити у Бюджетному кодексі України вилучення коштів, отриманих бюджетними установами як технічну допомогу відповідно до міжнародних договорів, зі складу спеціального фонду бюджету та дозволити бюджетним установам відкривати поточні рахунки у національній валюті в комерційних банках для реалізації проектів. Запропоновано також низку інших змін до чинного законодавства.

У відповідь на лист керівників Чернівецької області Прем’єр-Міністр України Арсеній Яценюк доручив профільним міністерствам та відповідальним органам влади спільно з Національними банком опрацювати зазначені пропозиції та подати Кабінету Міністрів відповідні проекти актів з питань, які потребують законодавчого врегулювання.

 

 

  • Автор:Прес-служба облради
  • Джерело: Прес-служба облради

Tеми