Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

04.03.2014 15:37

Звернення депутатів Чернівецької обласної ради VI скликання до центральних органів влади в Україні |  Заяви та звернення

Шановні співвітчизники, високопосадовці!

Звертаємось до Вас від імені 900-тисячної громади Буковинського краю. Наша земля, як і вся багатостраждальна Україна, бачила ріки крові. Наші предки пережили роки іноземного гніту і національного приниження, наслідки світових війн і тоталітарного режиму. В останні десятиліття ми будуємо нашу державу не завжди вміло  та успішно, але вкладаємо свою силу, знання, засоби та час з єдиним бажанням, щоб Україна стала дійсно незалежною, економічно успішною і духовно зрілою державою.

Сьогодні в українського народу всіх віросповідань і національностей, цю можливість відбирають. Введення російських військ на територію України ми  розглядаємо тільки як окупацію - військову окупацію території миролюбивої держави.

Народи України та Росії штучно підштовхують до братовбивчої війни. Росія, використовуючи внутрішньополітичні труднощі в Україні в своїх інтересах, вирішила розіграти так звану кримську карту, зневажаючи своїми зобов’язаннями перед Україною. Спекуляції на тему посягання на українську територію недопустимі. Ми повинні відстояти нашу Україну.

З метою об’єднання всіх сил та засобів ми звертаємось до:

1.           Верховної Ради України та Уряду України забезпечити територіальну цілісність і захист української держави, об’єднати під нашим синьо-жовтим знаменом всіх громадян України. Ми всі - єдина сім’я  і зобов’язані сьогодні всіма силами захищати свою власну державу – Україну; використати всі наявні мирні можливості дипломатичного врегулювання розв’язаної проти України агресії шляхом переговорів з представниками Російської Федерації. З метою захисту території України привести Збройні Сили України в повну бойову готовність та розпочати мобілізацію військовозобов’язаних. 

2.           Української влади, що повинна добиватись рішення про негайне підписання угоди  про асоціацію з Євросоюзом. Центральним органам влади звернутись до Євросоюзу, США та міжнародних організацій, які в свій час надали Україні підтримку і реальну допомогу у мирному врегулюванні ситуації щодо України.

3.           Верховної Ради України, Міністерства закордонних справ України докладати всіх зусиль щодо забезпечення гарантій Будапештського меморандуму про незалежність України, недопущення небезпечного розвитку ситуації в Криму і південно-східних областях України та кровопролиття на ґрунті національної та релігійної нетерпимості.

4.           Керівництва національних теле- та радіокомпаній України, засобів масової інформації, журналістів організувати цілодобові теле- та радіоефіри, забезпечити передачу інформації, постійні звернення українців до світового співтовариства з вимогою зупинити заплановану Кремлем агресію.

5.           До компетентних органів влади з метою звернення до української громади в Росії щодо впливу на Президента Російської Федерації В. Путіна припинити агресію суверенної української держави.

 

Прийняття цього звернення є виявом волі та єдності депутатів Чернівецької обласної ради VI скликання та громади Чернівецької області. 

 

 

Прийнято на пленарному засіданні                           

24-ї  позачергової сесії

 Чернівецької обласної ради VI скликання

2 березня 2014 року

  • Автор:Прес-служба облради

Tеми