Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

28.11.2013 10:18

Михайло Гайничеру висловив сподівання, що пауза в русі у напрямку євроінтеграції буде нетривалою |  Громадське життя

Голова обласної ради Михайло Гайничеру взяв участь у дискусії, яка відбулась у медіа-клубі «Незалежний сектор», організованому Буковинською партнерською агенцією. Мова йшла про перспективи геополітичного курсу України, про зупинку в русі у напрямку євроінтеграції, політичну, економічну та суспільну складову євроінтеграційних прагнень нашої держави. В обговоренні взяли участь представники органів влади та місцевого самоврядування, осередків політичних партій на Буковині, експерти-політологи, журналісти.

Михайло Гайничеру зазначив, що під час прийняття будь-яких рішень необхідно аналізувати проблеми, які виникають, та можливі наслідки, а одностайність, з якою здійснювалась підготовка до підписання угоди про асоціацію з ЄС, не залишала простору для постановки питань та пошуку шляхів вирішення проблем.

Країни-претенденти поступово наближали своє законодавство, стандарти виробництва і життя до вимог Євросоюзу, а в нашій державі ця робота в необхідному обсязі не проведена. Деякі положення угоди про зону вільної торгівлі набувають чинності одразу після її підписання і це не префенція українським  товарам, адже є стандарти ринку Євросоюзу, і для їх досягнення нашій країні потрібно 2-3 роки. Окрім того, квоти на українські товари дуже невеликі. Скажімо, за правилами Євросоюзу, спеціальне мито на цукор складає 350 євро за тонну, що практично унеможливлює постачання цього продукту на європейські ринки, низькі квоти встановлені також на обсяги експорту зерна, курятини, інших товарів.

Голова обласної ради зауважив, що такі питання повинні вирішуватись на міжурядовому рівні, що, очевидно, не було зроблено належним чином. Водночас необхідно вжити заходів для нейтралізації впливу Росії на економіку нашої країни та врахувати існуючі внутрішні диспропорції в економічному розвитку регіонів, адже схід України значно більшою мірою залежить від експорту в сусідню державу.

Михайло Гайничеру вважає, що оптимальними можуть бути умови, за яких діятиме асоціація України з Євросоюзом, і зона вільної торгівлі між ЄС, Україною та Митним союзом. Для цього необхідно провести різносторонні переговори, врахувати всі економічні чинники, дійти згоди щодо програм компенсацій. Водночас, рух у напрямку асоціації з Євросоюзом залишається незмінним, але потрібне переформатування нинішньої асиметричності угоди, проведення структурних змін та необхідних реформ всередині країни.

Фотосесія

  • Автор:Прес-служба облради

Tеми