Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація
  • SiteHeart

Новини

25.09.2012 13:01

Ганна Герман переконуватиме Президента не підписувати «закон про наклеп» |  Інформаційна політика

Обговорення законопроекту про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів щодо посилення відповідальності за посягання на честь і гідність людини відбулось у прес-клубі реформ за участю радника Президента, керівника Головного управління з гуманітарних та суспільно-політичних питань Адміністрації Президента України Ганни Герман.

На думку пані Герман, прийняття закону, ухваленого Верховною Радою у першому читанні, сьогодні не на часі. Вона вважає, що не можна притягувати до відповідальності за слово, оскільки в Україні ще не сформоване стабільне громадянське суспільство, не завершена судова реформа, у свідомості людей не закріпилась думка, що вони вільні. Радник Глави держави вважає, що автори цього законопроекту неналежно оцінили суспільну ситуацію в Україні, посилаючись на європейський досвід у цьому питанні, не адаптували його до українських умов, окрім того, вони далекі від журналістики, специфіки цієї професії. Водночас, Ганна Герман зазначила, що журналісти повинні дотримуватись норм професійної етики, передбачати наслідки своєї роботи та відчувати особисту відповідальність за них.

Відповідаючи на запитання представників засобів масової інформації, керівник Головного управління з гуманітарних та суспільно-політичних питань Адміністрації Президента заявила, що виступає за роздержавлення преси, незалежну об’єктивну та неупереджену журналістику, оскільки тільки сильна четверта влада є свідченням сильної, стабільної держави. Водночас, повинна надаватись підтримка газетам національних меншин та на державному рівні вирішуватись питання інформаційної безпеки. Ганна Герман повідомила, що не має інформації про причетність Адміністрації Президента до підготовки  скандального законопроекту, а на пропозицію журналістів підтримати їх протест, заявила, що визнає за ними право на організацію пікету, але для себе обрала інший спосіб протистояння – вирішила переконати Президента у недоцільності підписання закону у випадку його прийняття Верховною Радою.

Tеми