Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

22.12.2010 12:53

Перерахунок пенсій: виплати збільшились. |  Повідомлення Пенсійного фонду

З 1 грудня поточного року у зв»язку з підвищенням розміру прожиткового мінімуму органи Пенсійного фонду України здійснили перерахунок пенсійних виплат, допомог і надбавок:

 

Підвищення трудових пенсій

            Виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з грудня -734 грн.), обчислено розміри підвищення особам, що отримують пенсію за віком відповідно до Закону «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування». Крім того, обчислено розміри підвищення ветеранам війни і жертвам нациських переслідувань, пенсію за особливі заслуги перед Україною, додаткові пенсії потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи, щомісячну доплату до пенсії непрацюючим пенсіонерам, вивільненим у зв»язку із закриттям ВАЕС, державну соціальну допомогу на догляд, мінімальні пенсії для інвалідів – військовослужбовців строкової військової служби та по втраті годувальника, які призначають членам їхніх сімей, надбавки на утриманців відповідно до Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

 

Перераховано розмір державної адресної допомоги до пенсії

            У зв»язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, переглянуто розмір щомісячної державної адресної допомоги до пенсії в сумі, що не вистачає до розмірів пенсійних виплат, встановлених згідно з постановою Кабміну від 26 березня 2008 року №265.

           

Перерахунок надбавки донорам

            Відповідно до ст..13 Закону «Про донорство крові та її компонентів» почесним донорам України встановлено надбавку до пенсії в розмірі 10 відсотків від затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць.

            З 1 грудня 2010 року розмір такого прожиткового мінімуму становить 875 грн., відповідно розмір надбавки – 87,50 грн.

 

Збільшення виплат шахтарям

            У зв»язку з підвищенням прожиткового мінімуму збільшено виплати і особам, які отримують за Законом «Про підвищення престижності шахтарської праці». Мінімальний розмір пенсії особам, на яких поширюється дія цього Закону, та працівникам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених осіб, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 жінок для жінок за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюють незалежно від місця останньої роботи у розмірі 80 відсотків від середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, що втратили працездатність.

            У зв»язку з цим із 1 грудня поточного року розміри пенсій особам, які отримують пенсії, призначені (перераховані) за нормами зазначеного Закону, змінено із застосуванням нового розміру прожиткового мінімуму. Зокрема, мінімальний розмір пенсії вказаних шахтарів з 1 грудня становить вже 2202 грн.( 734 грн. х 3).

 

  • Автор:Р.Білобрицька заступник начальника управління – начальник відділу пенсійного забезпечення

Tеми