Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

10.12.2010 13:02

Здаємо звіти вчасно |  Повідомлення Пенсійного фонду

Триває прийом звітності до Пенсійного фонду згідно нового порядку вже за десятий місяць. І, звичайно, бухгалтери вже мають досвід у формуванні та подачі звітів. Але, проблема вчасної здачі щомісячної звітності досі залишається актуальною. Звітній період закінчується 20 числа, або ж, якщо цей день припадає на вихідний, наступного дня. Проте, краще здавати звіти швидше. Це стосується як підприємств, установ та організацій, так і підприємців, що мають найманих працівників. В звітах можуть виникати помилки і страхувальник має право до кінцевого терміну подання цього звіту повторно сформувати та подати звіт до органу ПФУ за місцем взяття на облік. Подання нових звітів в інших випадках Порядком не передбачено.

Окрім того, багато страхувальників подають звіт з використанням електронно-цифрового підпису. Це безперечно швидше і простіше, але і в таких звітах виникають помилки і бухгалтеру також потрібен час для аналізу помилок та їх виправлення. 

Якщо ж здавати звіт після закінчення звітного періоду, то це призводить до накладання фінансових санкцій та адміністративного штрафу.

За неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку, та іншої звітності до ПФУ накладається штраф у розмірі 10% від суми страхових внесків(але не менше 170 грн.), які були сплачені чи підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, а в разі такого ж повторного порушення протягом року - у розмірі 20% зазначених сум (але не менше 340 грн.). Крім того, законодавством передбачена адміністративна відповідальність посадових осіб у вигляді штрафу в розмірі від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів громадян.

Отже, якщо звіт подано після закінчення звітного періоду, то витрати на сплату штрафу складуть не менше 510 грн.

Тому, наголошуємо, що вчасно здавши звіт, бухгалтер має час на виправлення можливих помилок та уникає штрафів, економлячи кошти підприємства.

 

 

Начальник відділу  персоніфікованого обліку,

інформаційних систем та мереж  управління

Пенсійного фонду України в Кельменецькому районі                                 О.І.Базилєва

  • Автор:О.І.Базилєва
  • Джерело: Пенсійний фонд

Tеми