Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

21.09.2010 08:12

Пенсійний фонд України: коротко про різне. |  Повідомлення Пенсійного фонду

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» з 1 жовтня й 1 грудня 2010 року передбачається підвищення розмірів прожиткового мінімуму (до 861 грн. і 875 грн. відповідно), мінімальної заробітної плати (до 907 грн. і 922 грн. відповідно), мінімальної пенсії за віком (до 723 грн. і 734 грн. відповідно).

 

 

         Затверджено показник середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в сумі 2198 гривень 46 копійок, який застосовуватимуть для визначення коефіцієнта заробітної плати за червень 2010 року під час призначення пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування».

 

 

         З 1 січня 2011 року всі соціальні внески будуть об»єднані й передані в один фонд. Президент підписав Закон «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування». Обов»язок зі сплати внеску передбачається покласти на роботодавців. Пенсійний фонд замінить Соцстрах і стане адміністратором фонду соціального страхування, що веде облік всіх платників.

         Ставку єдиного соціального внеску затверджує Верховна Рада. Передбачається, що його розмір буде приблизно відповідати сумі нинішніх внесків у соціальні фонди. З 1 січня 2014 року українцям обіцяють видати індивідуальні посвідчення застрахованої особи. Відповідно до розрахунків Кабміну, спрощення адміністрування страхових внесків дозволить роботодавцям щорічно заощаджувати понад 2 млрд грн. власних коштів і скоротити адміністративні видатки фондів соціального страхування на більш ніж 60 млн грн.. Ставка внеску може змінюватися від 36,76% до 49,7%. Введення єдиного соціального внеску передбачене програмою економічних реформ Президента.

  • Автор:А.Каралаш, заступник начальника управління

Tеми