Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

10.09.2010 10:46

У Перківцях - нова амбулаторія. |  Діяльність органів місцевого самоврядування

Напередодні Дня незалежності України у Перківцях відкрито амбулаторію загальної практики сімейної медицини. На три роки (у зв’язку з фінансовою кризою) затягнулася реконструкція приміщення колишнього ФАПу, який підпорядковувався Лівинецькій дільничній лікарні. Та, виконуючи Указ Президента (на 1000 осіб населення повинна бути амбулаторія), районна лікарня спільно з місцевою сільською радою, за сприяння районної влади, поступово вирішували дану проблему. Залучалися кошти як місцевого та Державного бюджетів, так і спонсорів та місцевої громади. Зроблено дуже багато: підведено водопровід, замінено опалювальну систему, зроблено каналізацію, перекрито дах, побудовано огорожу, вимощено тротуарну плитку, тощо. Здійснено як внутрішній, так і зовнішній ремонт приміщення. Загальна вартість ремонтних робіт складає більше 300 тис. грн.. , в т.ч. 100 тис. грн. виділено вже в цьому році. Придбано також нове медичне обладнання . На нові меблі отримано близько 20 тис. грн. з місцевого бюджету та 6 тис. грн.. – від спонсорів – ПП «Югро».

Сільська громада зібрала кошти на жалюзі. А ще допомагала конкретною працею. Спільними зусиллями, як мовиться.

Тепер перківчанам, щоб отримати результати аналізів, пройти обстеження у терапевта чи стоматолога, не потрібно їхати в Лівинецьку чи Кельменецьку лікарні – все це та інше можна пройти за місцем проживання. Село отримало не тільки більше медичних спеціалістів (відповідно додаткові робочі місця), але й машину «Швидкої допомоги» і денний стаціонар на три ліжка. Завідує амбулаторією сімейний лікар, досвідчений фахівець Лариса Волощук.

Того дня на благоустроєному подвір’ї нової амбулаторії зібралися як місцеві жителі, так і гості-лікарі з інших сіл, керівництво райлікарні, представники влади. До присутніх з вітальними промовами звернулися господар – Перковецький сільський голова Віссаріон Білик, гості – голова райдержадміністрації Дмитро Власов, голова районної ради В’ячеслав Дєдов, головний лікар Микола Личук та інші. Приміщення освятив отець Павло. Були дарунки і святкова програма, підготовлена представниками місцевих закладів культури та освіти.

  • Автор:Сніжана Андрущак
  • Джерело: Газета «Рідне слово»

Tеми