Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

25.08.2010 15:18

Спільне засідання колегії районної державної адміністрації та координаційної ради з питань місцевого самоврядування. |  Діяльність органів місцевого самоврядування

У середу, 18-ого серпня, відбулося спільне засідання колегії районної державної адміністрації та координаційної ради з питань місцевого самоврядування.

Нарада розпочалася з повідомлення про кадрові зміни в районі. Голова районної державної адміністрації Дмитро Власов представив всім присутнім нового начальника районного відділу Служби безпеки України – Олександра Вадимовича Бордіженко. Також поінформував про покращення рейтингових показників Кельменецького району. Очільник районної влади висловив сподівання, що і надалі робота районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування має зосередитися на виконанні завдань передбачених Програмою економічного і соціального розвитку району на 2010 рік, забезпеченні функціонування бюджетних установ, раціональному і економному використання матеріальних і фінансових ресурсів.

Про це йшлося і у доповіді начальника управління економіки районної державної адміністрації Орисі ВОЛКАНЕСКО.

Як відзначила вона, за результатами соціально-економічного розвитку району за І півріччя 2010 року, спостерігається покращення окремих показників оцінки соціально-економічного розвитку.

Разом з тим, ситуація у реальному секторі економіки залишається досить складною. Не вдалося наростити обсяги промислового виробництва, будівельних робіт, низький рівень виконання доходів місцевих бюджетів, що враховуються при визначенні трансфертів, значною залишається сума податкового боргу та недоїмка до Пенсійного фонду.

Орися Волканеско зупинилася і на стані справ у сільському господарстві. Було відзначено, що, незважаючи на погодні умови, в тих господарствах, які значну увагу приділяли якості насіння, вчасному підживленню міндобривами та захисту рослин від шкідників та хвороб, мають досить високу урожайність. Це - ТзОВ «Дністрові роси», ПП «Югро» та «Кельменці-Агро»..

 За оперативними даними ТзОВ «Дністрові роси» має середню урожайність 53,9 центнерів з гектара, ПП «Югро» 45,1 центнерів з гектара, ТзОВ «Кельменці-Агро» - 43, 21 центнера з гектара.

Одна з проблем – цього року жодне господарство не змогло взяти кредити в банках. Деякі сільськогосподарські підприємства змушені були залучати кошти населення в рахунок одержання зерна нового урожаю.

Головне завдання на сьогодні, не лише вчасно та в повному обсязі зібрати урожай але вигідно продати продукцію і розрахуватися за податковими зобов’язаннями, виплатити заробітну плату та оренду земельних паїв.

Складною залишається ситуація в будівельній діяльності. Не ведеться будівництво об’єктів соціальної сфери, які фінансуються з Державного бюджету. Уповільнилися темпи будівництва індивідуальних житлових будинків.

Позитивна динаміка, за словами начальника управління економіки районної державної адміністрації, спостерігається на споживчому ринку. З початку року відкрились 10 об’єктів торгівлі, 1 підприємство ресторанного господарства. Але попри все болючим питанням стала цінова ситуація на продукти харчування. Як зазначила Орися Волканеско, проведення моніторингу та роз’яснювальна робота не дала очікуваного ефекту. Ціни продовжують рости і далі. Є сподівання, що у виправленні даної ситуації допоможе тісна співпраця з податковою інспекцією.

В зв’язку з цим, прийнято рішення доручити управлінню економіки районної державної адміністрації продовжувати роботу по стабілізації цінової ситуації на споживчому ринку товарів і послуг району, вжити дієвих заходів щодо призупинення до кінця поточного року спаду виробництва промислової продукції та надання всебічної підтримки суб’єктам підприємницької діяльності.

Також доручено управлінню агропромислового розвитку районної державної адміністрації доручено взяти під контроль стан розрахунків сільськогосподарських товаровиробників з орендодавцями за земельні та майнові паї, спільно з керівниками сільськогосподарських підприємств вжити заходів  з метою недопущення заборгованості по заробітній платі, внесках до Пенсійного фонду та по сплаті фіксованого сільськогосподарського податку.

 

Одна з гарячих тем на сьогодні – це підготовка підприємств, установ, організацій до роботи в осінньо-зимовий період. По цьому питанню на засіданні колегії районної державної адміністрації та координаційної ради з питань місцевого самоврядування інформував заступник голови районної державної адміністрації Петро Залуцький.

Підготовка до осінньо-зимового сезону – питання, яке знаходиться на особливому контролі влади. Зокрема установ соціально-культурного призначення. Зокрема, шкіл та дитячих установ. До роботи необхідно підготувати 27 шкіл, 33 дитячих навчальних заклади та 3 позашкільні установи.

Станом на 17-те серпня в закладах освіти в основному завершено косметичні ремонти. Відремонтовано водопровідні системи та замінено глибинні насоси у Вовчинецькій, Вороновицькій, Козирянській школах. В Комарівській, Новоселицькій, Іванівецькій, Лівинецькій школах та ДЮСШ відремонтовано системи опалення. Мошанецькій, Оселівській, Ленковецькій школах відремонтовано кахельні пічки, заготовлено дрова в кількості 50 складометрів.

В Вовчинецькій, Новоселицькій школах відремонтовано щити обліку електроенергії. Замінено насоси в темі теплопостачання Комарівської, Нелиповецької шкіл.

Разом з тим, залишаються не відремонтованими дахи Кельменецької, Іванівецької та Росошанівської шкіл.

Також не готові в повному обсязі до опалювального сезону котельні Кельменецької, Лукачанської, топкові Лівинецької, Комарівської ЗОШ.

Через відсутність коштів в школах не проведено заміну вікон на сучасні метало пластикові, а в школі на Середній Слободі не замінено вхідні двері і не відремонтовано причілки

У Ленковецьку, Мошанецьку школи не завезено вугілля. Це стосується і культосвітніх установ, які опалюються грубками. Необхідно довезти 10 тонн вугілля і у ФАПи у Вартиківцях, Середній Слободі, Бузовиця, Козирянах, Михайлівці.

Враховуючи вищезазначене прийнято рішення доручити управлінню освіти районної державної адміністрації доручити до 1 жовтня закінчити ремонтні роботи по перекриттю дахів спортивних залів Кельменецької та Росошанівської шкіл, а до 10 жовтня завершити ремонт опалювальних котлів у Кельменецькій, Комарівській та Лівинецькій школах.

В Кельменецькому районі буде проведений обхід всіх житлових будинків, які підключені до мережі газопостачання з приводу перевірки стану вентиляційних та димових каналів. Насамперед буде перевірятися тяга вентиляції та проектна документація на прилади з використанням газу. За словами начальника дочірнього підприємства Торговий дім «Газ України» Володимира Джурляка, така перевірка має завершитися до першого жовтня.  

До робочої групи будуть залучені працівники газової служби, міліції та місцевої влади.

Голова районної державної адміністрації Дмитро Власов, зауважив, що це важлива справа, яка стосується кожного громадянина, бо це перш за все безпека життя. Тому вважає, що кожен повинен серйозно поставитися до цієї справи, звернути увагу на ситуацію з цього приводу у своїх оселях. Інакше чекає примусове відключення газової системи.

Про співпрацю органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо забезпечення діяльності сільських закладів культури на спільному засіданні колегії районної державної адміністрації та координаційної ради з питань місцевого самоврядування доповідала начальник відділу культури і туризму районної державної адміністрації Тетяна Шарагова.

Зупинилася на таких основних моментах, як ремонт сільських клубів та підготовці закладів культури до осінньо-зимового періоду. За її словами наразі розпочато роботи по підготовці культосвітніх закладів до роботи в осінньо-зимний період. Зокрема, проведено поточні ремонти  в філіях початкових навчальних мистецьких закладів ,  бібліотеках сіл Перківці, Новоселиця, Нагоряни, Комарів. З 63-ьох сільських установ культури 9  знаходяться на газовому опаленні, 27 – на пічному. В 10 клубних установах встановлено 36 електроконвекторів.

           Однак, у 17 установах культури  опалюватимуться електроприладами   лише  робочі кабінети. Через  відсутність коштів,  проблемним залишається питання забезпечення сільських  клубних установ  твердим паливом .

           Недостатнє фінансування  установ культури, вважає Тетяна Шарагова, негативно позначається на якості їх роботи. Немає коштів і для забезпечення всіх установ культури твердим паливом, придбання музичних інструментів, сценічних костюмів, одягу сцени, технічних засобів. Серед діючих установ культури району потребують капітального ремонту клубні установи сіл Вороновиця, Комарів. В стадії незавершеного будівництва знаходиться  Оселівський клуб.  

Одна з проблем культури району – це відсутність художніх керівників в клубних установах сіл Бурдюг, Бузовиця, Вартиківці, Вовчинець, Ленківці, Лукачани.

Відділу культури та туризму районної державної адміністрації спільно з селищним та сільськими головами доручено практикувати залучення коштів місцевих громад та меценатів з метою зміцнення матеріально-технічної бази галузі.

Про виконання районного та місцевих бюджетів за І півріччя 2010 року поінформувала начальник фінансового управління районної державної адміністрації Марія Карапчієвська. Загалом в районі  всі бюджети виконані  на 107,3 відсотки. Недоїмка по платежах до місцевого бюджету становить 196,1 тисяч гривень. Найбільша сума недоїмки по платі за землю – 142, 3 тисяч гривень і по фіксованому сільськогосподарському податку – 30, 9 тисяч гривень. 

 Фінансовому управлінню районної державної адміністрації доручено здійснювати контроль за ефективним та цільовим використанням бюджетних коштів та своєчасними розрахунками бюджетної сфери за спожиті енергоносії. Спільно з державною податковою інспекцією в районі, селищним та сільськими головами забезпечити виконання планових показників по доходах державного та місцевих бюджетів

Окрім рішень колегією районної державної адміністрації та координаційною радою з питань місцевого самоврядування рекомендовано державній податковій інспекції в районі спільно з селищним, сільськими головами активізувати роботу по перевірці фактів тіньової зайнятості економіки та легалізації осіб, які займаються підприємницькою діяльністю без державної реєстрації та без укладання трудових договорів. А управлінню Пенсійного фонду України забезпечити дотримання вимог чинного законодавства щодо правильності призначення та перерахунку пенсій жителям району. Забезпечити збільшення надходжень коштів до бюджету Пенсійного фонду. Щомісячно заслуховувати керівників, які допустили заборгованість із виплати заробітної плати.
  • Автор:Любов СТРЕЛЬЧУК
  • Джерело: районне радіомовлення

Tеми