Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

25.08.2010 14:59

Законодавчі зміни для «спрощенців» |  Повідомлення Пенсійного фонду

Управління Пенсійного фонду України в районі нагадує, що з 17 липня поточного року збільшено пенсійний внесок для фізичних осіб-суб»єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування- фіксований податок, єдиний податок («спрощенці»). Відповідний Закон №2461-УІ «Про внесення змін до законів України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» і «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» підписав Президент України Віктор Янукович.

            Необхідність законодавчих змін викликана насамперед необхідністю відновити справедливість як по відношенню до нинішніх пенсіонерів, так і по відношенню до тих застрахованих осіб, які сьогодні несуть основний тягар із забезпечення надходження коштів у пенсійну систему. Адже пенсійна система в Україні базується на принципах солідарності, тобто пенсії нинішнім пенсіонерам виплачують за рахунок страхових внесків тих, хто сьогодні працює. Іншим принципом є рівність прав щодо отримання пенсійних виплат і рівність обов»язків щодо сплати страхових внесків. На жаль, не всі категорії платників перебувають у рівних умовах як щодо сплати страхових внесків, так і щодо отримання пенсійних виплат. Різниця між розміром сплачених страхових внесків і пенсією, на яку певні категорії платників можуть розраховувати в майбутньому, і породжує цю несправедливість. І в першу чергу це стосується суб»єктів малого бізнесу, які обрали спрощену систему оподаткування.

            Відтепер фізичні особи-суб»єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у здійсненні ними підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах, зобов»язані сплачувати страхові внески у розмірі, який вони визначають самостійно. При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована у Пенсійний фонд України, має становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників.

            Сплата страхових внесків здійснюється щокварталу протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу.

            Платникам, які не сплатять суми страхових внесків у розмірі не менше мінімального страхового внеску у терміни до 20 жовтня 2010 року та 20 січня 2011 року, буде надіслано розрахунок сум, що підлягають сплаті за квартал з урахуванням частини сум єдиного або фіксованого податків, разом із вимогою про їх сплату для узгодження.

            Платники сплачують внески на рахунки органів Пенсійного фонду України, відкриті в установах ВАТ «Державний ощадний банк України», на які зараховується частина єдиного та фіксованого податків, за місцем обліку цих осіб як страхувальників.

  • Автор:Л.Сокульська заступник начальника управління, начальник відділу обліку надходження платежів

Tеми