Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

29.06.2010 12:12

Про заробітну плату в “конвертах” |  Повідомлення Пенсійного фонду

Тема про зарплату в «конвертах» є актуальною для обговорення серед жителів району. Пенсійний фонд не може стояти осторонь цієї проблеми, бо не раз доводиться зустрічати людей, котрі отримавши право на пенсійне забезпечення, обурені розміром призначеної виплати. Коли людина молода і повна енергії, важко уявити, що настане старість. Здебільшого  можна почути: «До пенсії ще дожити треба, тим більше в цей нестабільний час».

        Роки минають непомітно. Одна справа, коли людина працює на державному підприємстві. Однак, в умовах перехідної економіки формується новий прошарок роботодавців, бізнес яких грунтується на приватній власності. Намагаючись отримати прибуток з найменшими витратами та користуючись напруженістю на ринку праці, деякі з них використовують працю найманих працівників без належного оформлення.

         Тільки трудовий договір між роботодавцем-фізичною особою та найманими працівниками є дієвим інструментом боротьби з «тіньовою» зайнітістю та механізмом захисту соціальних прав трудівників.

          А тому громадянину слід знати: підприємець зобов»язаний зареєструвати трудовий договір у районному центрі зайнятості. Тільки тоді період роботи за трудовим договором заноситься в трудову книжку працівника і засвідчується печаткою. А відтак зараховується, як до трудового, так і страхового стажу.

         Слід також визначити особливості робочого часу в літній та зимовий періоди на селі. Забезпечити принцип рівної оплати праці працівників однієї й тієї ж кваліфікації.Посилити державні гарантії через запровадження погодинної мінімальної заробітної плати.

        Тому порада від Пенсійного фонду - не погоджуйтеся на «неформальні» трудові відносини та трохи вищу винагороду, збільшивши тільки на певний період свої доходи, не позбавляйте себе конституційного захисту.

 

  • Автор:Т.Присакар,

Tеми