Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

20.05.2010 15:31

ТИЖДЕНЬ БЮДЖЕТУ. |  Діяльність органів місцевого самоврядування

    Минулий тиждень у районі справді можна назвати тижнем районного бюджету. Засідали всі постійні комісії районної ради, а деякі - по два рази. Двічі, здається, збиралася на свої засідання й колегія районної ради. Всі розмови концентрувалися довкола доходів і  видатків районного бюджету на 2010-й рік. А найбільше роботи, звичайно, було у начальника фінуправління РДА М.М. Карапчієвської і голови постійної комісії районної ради з питань економіки, бюджету і фінансів Т.М. Когут.
    М.М. Карапчієвська побувала на засіданні кожної постійної комісії районної ради, знайомлячи депутатів з основними параметрами пропонованого проекту бюджету й відповідаючи на їх запитання з приводу тієї чи іншої цифри доходів чи видатків.
   На засіданні постійної комісії з питань АПК і земельних відносин Б.І. Пилипчук, депутат і начальник відділу Держкомзему в районі, запитав Марію Миколаївну про те, який ми бюджет матимем у районі в 2010-му - бюджет розвитку, бюджет проїдання чи бюджет виживання ? Начальник фінансового управління сказала спочатку, що бюджет проїдання, а потім подумавши мить, поправила себе - усе таки це буде бюджет виживання, бо в запланованому кошторисі не вистачає немало грошей на речі першої необхідності, якими є, наприклад, статті захищених видатків загального фонду.
    Грошей у бюджеті у 2010-у році, отже , не вистачатиме, а тому районна державна адміністрація, на випадок необхідності, повинна буде вдаватися до позик на покриття тимчасових касових розривів за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах, без нарахування відсотків за користування, але з обов"язковим поверненням цих коштів до кінця поточного бюджетного періоду.
    Отже, районна рада на своїй ХХІУ сесії затвердила, що загальний обсяг доходів районного бюджету у 2010-му році складатиме 91826,4 тисячі гривень, в тому числі дотація вирівнювання - 56648,0 тис.гривень, додаткова дотація на вирівнювання фінансової забезпеченості - 500 тис.гривень, субвенція з Державного бюджету - 25862,7 тис.гривень.
    Загальний обсяг видатків районого бюджету затверджено в сумі 93135,738 тис.гривень, в тому числі загального фонду - 89683,532 тис.гривень, соціального фонду - 3452,206 тис.гривень.
    На освіту району в цьому році затверджено 29309,9 тис.гривень, на охорону здоров"я - 19881,3 тис.гривень, на соціальний захист і соціальне забезпечення - 28762,9 тис.гривень, на культуру і мистецтво - 3874,5 тис.гривень, на органи місцевогго самоврядування - 940,1 тис.гривень, на фізичну культуру і спорт - 435,8 тис.гривень, на підтримку малого та середнього бізнесу - 13,0 тис.гривень, на покриття заборгованості минулих років - 1309,332 тис.гривень.
    Питання про районний бюджет 2010-го року стояло на сесії десятим в порядку денному, всього ж таких виявилося у той день понад 20.  А почалася сесійна п"ятниця для декого із депутатів із дня депутата, під час якого перед двома десятками людей виступили начальник організаційно-аналітичного відділу виконавчого апарату районної ради П.І.Залуцький, в.о. головного лікаря райсанепідемстанції Н.Ю.Кривов"яза, начальник Кельменецької районної державної лікарні ветеринарної медицини О.В.Варнаков і заступник голови районної ради Ю.К.Чалапчій. перший розповів присутнім про роботу органів місцевого самоврядування в мережі Інтернет, двоє наступних - відповідно про санітарно-епідеміологічну й епізоотичну ситуацію в районі, а заступник голови районної ради представив інформацію щодо реагування на звернення депутатів районної ради від 18.03.2010 року обласної ради і обласної державної адміністрації. Відповідь з ОДА дехто з присутніх у залі засідань назвав звичайною бюрократичною відпискою.
    Сесія районної ради прийняла того дня рішення із більш як 20 питань порядку денного, а також зверенння районної ради до голів ОДА і облради з приводу стану справ зі збутом сілсьькогосподарської продукції, яке ініціював депутат В.В.Сеник.
    Ряд рішень були пов"язані з кадровим призначеннями. Так, головою комунального підприємства "Кельменецьке об"єднання по агропромисловому будівництву "Райагробуд" став Роман Михайлович Дворський, директором комуналдьного підприємства "Кельменецька інкубаторно-птахівнича станція" - Віталій Володимирович Кульчі, виконуючою обов"язки редактора комунальної радіоорганізації "Редакція Кельменецького районного радіомовлення" - Любов Вікторівна Стрельчук.
    Сесія затвердила список народних засідателів Кельменецького району із 46 осіб й відхилила звернення-запит ініціативної групи с.Ленківці від 6 травня 2010 року.
  • Автор:В.Твердохліб
  • Джерело: районна газета "Рідне слово"

Tеми