Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

20.05.2010 11:23

Про перерахунки пенсій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.05.2010 №331 «Деякі питання реалізації Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» |  Повідомлення Пенсійного фонду

У зв’язку із набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України від 05.05.2010 №331 «Деякі питання реалізації Закону України “Про Державний бюджет України на 2010 рік” органами Пенсійного фонду проведені перерахунки пенсій шляхом підвищення мінімальних розмірів пенсій, надбавок, додаткових пенсій, компенсаційних виплат.

Мінімальні розміри пенсій за віком, призначених за Законом України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, визначені виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який становить з 1 січня 2010 року – 695.00 грн., з 1 квітня – 706.00 грн.

На основі нового розміру прожиткового мінімуму підвищені:

  • мінімальний розмір пенсії за віком, військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, по втраті годувальника;

  • пенсії за особливі заслуги перед Україною;

  • надбавки та доплати до пенсій ветеранам війни, на утриманців, “чорнобильцям”, почесним донорам, жертвам нацистських переслідувань, за втрату годувальника членам сімей шахтарів;

  • щомісячне довічне грошове утримання, державна соціальна допомога інвалідам, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, особам, які не мають права на пенсію, та інші.


Крім цього від прожиткового мінімуму залежить і розмір доплати за понаднормативний стаж тих пенсіонерів, розрахунковий розмір пенсій яких перевищує мінімальний.


На виконання Закону України „Про Державний бюджет України на 2010 рік” в районі проведено автоматизованим способом перерахунок пенсій 12907 пенсіонерам. Середній розмір підвищення склав близько 69,51 грн.

Сума додаткових витрат по перерахунку в травні склала 897,2 тис.грн.

Доплату за травень місяць забезпечено органами Пенсійного фонду за додатковими відомостями у травні поточного року.

Перерахунки пенсій у зв’язку із зазначеними змінами здійснюються Пенсійним фондом України автоматизовано, за матеріалами пенсійної справи, без подання пенсіонерами заяви та будь-яких інших додаткових документів.

Сформовано ще одні додаткові відомості (згідно з постановою Кабміну від 12.05.2010 №336) для виплати доплати за січень-лютий 2010р., які направлені в банківські установи та поштові відділення. Доплата за березень-квітень буде виплачена у червні поточного року.

  • Автор:Білобрицька Р.В., заступник начальника управління, начальник відділу пенсійного забезпечення

Tеми