Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

14.04.2010 10:01

Своєчасна сплата до Пенсійного фонду – запорука фінансової стабільності держави і її громадян  |  Повідомлення Пенсійного фонду

Робота з боржниками по сплаті страхових внесків до бюджету Пенсійного фонду України перебуває під постійним контролем управління Пенсійного фонду в районі, адже зрозуміло, що сьогодні наявність такого боргу – це не лише недоодержання бюджетом Фонду коштів, які б могли бути направлені на виплату пенсій, а ще й втрачений страховий стаж. Не мають залишитись осторонь і самі застраховані особи, бо йдеться про їхні права. Відповідно до ст..16 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», найманим працівникам надано право отримувати від страхувальника підтвердження щодо сплати страхових внесків, у т.ч. і в судовому порядку. Отож, кожний працюючий повинен проявляти інтерес до того, як роботодавець розраховується з Пенсійним фондом, і за належного виконання працедавцем своїх обов»язків вимагати від нього сплати страхових внесків у повному обсязі.

Керівники підприємств-боржників, які не сплачують страхові внески до бюджету Пенсійного фонду, обмежують конституційне право своїх працівників на соціальний захист та на одержання заробленої пенсії.

Однією з основних умов включення періодів роботи до страхового стажу для обчислення пенсій за віком згідно з нормами діючого пенсійного законодавства є сплата страхових внесків до Пенсійного фонду України. Відповідальність за це покладено на страхувальників – роботодавців, тому сьогодні саме вони повинні забезпечити право на пенсію своїм найманим працівникам. До цієї роботи мають приєднатися і профспілкові організації з метою захисту соціальних гарантій працівників.

Проте, на жаль, не всі керівники підприємств розуміють, що порушення ними обов»язків зі сплати внесків за своїх найманих працівників позбавляє останніх частини пенсії.

Розмір майбутньої пенсії безпосередньо залежить від страхового стажу, тобто періоду, протягом якого сплачувались страхові внески. З 1 січня 2004 року до страхового стажу працівника зараховується лише період, за який повністю сплачено страхові внески. У разі, якщо страхові внески сплачено не в повному обсязі, до страхового стажу робітника буде зараховано лише період, пропорційний кількості днів, за які фактично сплачені страхові внески. Якщо ж підприємство нараховує заробітну плату менше мінімальної, працівникам цих підприємств стаж зараховується частково, а якщо внески до Пенсійного фонду не сплачені взагалі, то стаж не зараховується.

Станом на 01.04.2010 року до бюджету Фонду, а отже і своїм працівникам, заборгувало 41 підприємство. «Лідерами» в цьому є : ВАТ «ПМК-2» - період, по який зараховано страховий стаж – листопад 2004, (керівник Дзик Г.Д.), ТЗОВ «Нелипівці-2050» - вересень 2005, (колишній керівник Беженар В.П.), ТЗОВ ім.Шевченко – квітень 2005 (Зварич В.П.), СГВК «Росошанівський-8» - вересень 2005 (Мельник В.В.), ТЗОВ «Іванівецький Колос» - листопад 2006 (Сандуляк В.О.), ВАТ «АТП-17738» - грудень 2006 (Руда Г.М.), Кельменецький райагробуд – квітень 2007 (в.о. начальника Єремчук Л.П.), ТЗОВ «Дружба» - травень 2008 (Тимінський Г.О.), МДП «Тюльпан» - грудень 2008 (Юнак А.М.), ТЗОВ «Астра» - грудень 2008 (Юрченко Т.І.), ПП «Іванівецька ПМК-2 сервіс» - вересень 2008 (Дзик Г.Д.), СГК «Бабинський» - червень 2009 (Палилюлько І.Д.), Лісництво АПК – червень 2009 (Боднарчук Л.В.), ТЗОВ аф «Новоселицька» - жовтень 2009 (Похила М.Д.), ВАТ «Кельменецька МТС» - вересень 2009 (Зварич В.П.).

Отож, запрошуємо до співпраці найманих працівників. Якщо судові рішення, нараховані пеня та штрафні санкції не впливають на керівників, то можливо вплине суспільна думка.

  • Автор:Т.Присакар начальник управління Пенсійного фонду України в районі

Tеми