Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

26.02.2010 09:00

В ОБЛАСТІ - РІК КЕЛЬМЕНЕЧЧИНИ, А В РАЙОНІ - РІК КЕЛЬМЕНЦІВ. |  Діяльність органів місцевого самоврядування

    Уже традиційні загальні збори громадян у селах району цьогоріч передбачено провести протягом десятьох турів.
    Коли В.О.Твердохліб знайомився із затвердженим графіком, то якось і не помітив, а відповідно й не надав значення тому, що в Кельменцях такі збори призначені на 14 лютого, тобто на день святого Валентина. І хоч це своєрідне свято усіх закоханих, що приживається й серед нашої молоді, не визнане православним календарем (воно радше язичницьке, аніж християнське), усі, хто заходив позаминулої неділі у приміщення селищної ради, ручкаючись, вітали Валентина Олексійовича зі святом.
    Кажу усі, хто заходив... Одразу ж ловлю себе на думці, що заходило все-таки мало людей. Пригадуються роки, коли подібний захід проводився у великому залі районного Будинку культури. Бо то були збори громадян селища. Тепер же - збори представників громади, тобто уповноважених. Але й цих уповноважених зійшлося менше, як дві третини.
    І коли візьме слово голова райдержадміністрації П.Г.Телешман, то зауважить, що, судячи з кількості присутніх, можна зробити висновок, що з кожним роком падає інтерес громадян до соціально-економічного розвитку нашого селища. Його пропозиція створити, а якщо такі існують, то активізувати роботу вуличних комітетів і щодо збору пропозицій, і щодо забезпечення явки на подібні зібрання.
    У голови районної ради В.І.Дєдова інша думка: не працюють депутати селищної ради у своїх виборчих округах, бо ж саме вони і мали б організувати людей на збори.
    Обидва керівники районної влади поділилися своїми міркуваннями щодо шляхів поліпшення роботи селищної ради в нинішньому році, який, як відомо, в області оголошений роком Кельменеччини. Першочерговим завданням є забезпечення належного водопостачання, проект якого здійснювався і минулого року. Перша черга водогону перебуває на завершенні, а за нею, зрозуміло, має йти друга черга із заміною старих труб на вулицях Кельменців, бо старі труби, так само зрозуміло, будуть виходити з ладу. А якщо й справді будуть розриті вулиці для прокладання трубопроводів, то чи не варто подумати заодно і про каналізування, аби двічі не копати й загортати. Отож минулорічне критичне зауваження В.І.Дєдова щодо виготовлення проекту на каналізування селища, яке, на жаль, не виконане, залишилося в силі. У прийнятому рішенні записали: "При формуванні бюджету на 2010 рік по можливості передбачити кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації на каналізування селища".
    Про що ж звітував селищний голова ?
    -Виконавчий комітет селищної ради і я як голова протягом минулого року працювали над тим, аби стабільно могли функціонувати ті галузі, які забезпечують життєдіяльність селища аби були виконані рішення попередніх зборів громадян і критичні зауваження, висловлені на тих зборах, - наголосив В.Твердохліб на самому початку звіту.
    Але слідом за цим доповідач змущений був констатувати, що, на жаль, жодне з промислових підприємств не наростило обсяги виробництва. А далі йшов аналіз роботи не лише промислових підприємств, а й інших організацій та установ на території ради. Детальніше аналізувалася робота аграрного сектора та виробничого управління житлово-комунального господарства.
    З року в рік піднімається проблема заборгованості квартиронаймачів. І хоч загальний борг із 87 тисяч гривень за рік знизився до 32 тисяч, знову називалися конкретні прізвище боржників: В.В.Матицина - 4042 гривні, Г.О.Бойко - 1567, Є.В.Розняк - 1506, О.П.Варварюк - 1317, Г.В.Магаляс - 1245, Є.В.Сугак - 1243 гривні.
    Було сказано й про те, що у райцентрі успішно розвивається мережа торговельних та побутових послуг діють : 157 об"єктів роздрібної торгівлі (128 крамниць, 8 аптек, 20 кіосків), 2 ресторани, 11 барів, 11 кафе, 2 ринки, 7 перукарень, 4 майстерні по пошиттю швейних виробів, 3 сауни, 3 об"єкти фотопослуг, майстерні по ремонту побутової техніки, автомобілів, телеапаратури, годинників, взуття і т.ін. Тільки минулого року відкрито півтора десятка об"єктів сфери обслуговування. А минулий рік, як відомо для Кельменців був ювілейним. Доповідач проаналізував виконання запланованих заходів, назвав прізвища багатьох підприємців, котрі сприяли тому аби "мої рідні Кельменці" стали ще кращими.
    Конкретною програмою дій на нинішній рік стане рішення, прийняте на зборах представників селищної громади.
  • Автор:В.Кривий
  • Джерело: районна газета "Рідне слово"

Tеми