Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

15.02.2010 14:28

Вшанування учасників бойових дій на території інших держав |  День для святкування

Однією з трагічних сторінок минулого була участь радянських військ в афганській війні. У бойових діях в основному брали участь необстріляні новобранці, без досвіду ведення боїв в будь-яких умовах, тим більше в гірських. Саме тому ця війна залишила десятки тисяч поранених та покалічених, і що найболючіше забрала життя близько 15-ти тисяч чоловік, серед яких чимало українців. Переможців і переможених у війні не було і не могло бути. Покалічені життя, понівечені долі, синдром «Афгану» - ось її наслідки.

Минув двадцять перший рік з того часу, як з Афганістану виведено радянські війська. Наймолодшим з тих, хто перебував на цій війні, на сьогодні щонайменше сорок років. З 82 жителів району, які брали участь в афганській війні, серед нас немає уже 12.

В районі минулої суботи відбулися урочистості з нагоди відзначення 21-ї річниці виведення військ колишнього Радянського Союзу з Афганістану. З воїнами-афганцями зустрілися голова районної державної адміністрації П. Телешман та голова районної ради В.Дєдов. Керівники району привітали активістів районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану з нагоди відзначення цієї дати.

За активну участь у діяльністі районної організації та з нагоди 21-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану керівники району вручили колишнім воїнам-афганцям Почесні грамоти районної державної адміністрації та районної ради, обласної організації УСВА та Почесну грамоту УСВА. Кільком з присутніх воїнів-інтернаціоналістів оголошено подяки.

Рішенням Президії Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) памятною медаллю «20 років виведення військ з Афганістану» нагороджено Кульчака Володимира Васильовича; медалями «За заслуги» ІІІ ступеня - Перстинчика Анатолія Олександровича та Строгарчука Віктора Миколайовича; «За громадянську мужність» - Раренка Івана Петровича.

Після урочистостей учасники зібрання поклали квіти до пам’ятникого знаку воїнам-інтернаціоналістам.

  • Автор:Інна Раренко
  • Джерело: Сектор з питань внутрішньої політики апарату РДА

Tеми