Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

29.12.2009 09:36

ЧОРНИЙ СМУТОК УКРАЇНИ |  День для святкування

Про Голодомор знято десятки фільми, проведено дослідження, написано чимало творів, наукових праць. З кожним разом відкриваються усе нові, жахливі факти, сторінки, що стосуються однієї з наймасштабніших трагедій ХХ століття.

На поминальну Панахиду, що відбулася біля Чорного Хреста райцентру, прийшли десятки людей, щоб пом’янути тих, хто у власній оселі, на дорозі, під тином загинули голодною смертю або у жахливих сталінських катівнях. До підніжжя покладають вінки, квіти і запалюють символічні свічки пам’яті.

 Про трагізм тієї події зазначили перший заступник голови райдержадміністрації Ю.Косар, начальник організаційного відділу райради М.Богуцький, міський голова Я.Цуркан, депутат обласної ради П.Кобевко. Як сказали промовці, відрадно, що 33 країни світу запалили свічки і визнали голод в Україні геноцидом проти людства. Нехай щирі молитви зігріють душі загиблих і у Царстві Небесному вони знайдуть вічний спокій.

Благочинний Заставнівського округу, митрофорний протоієрей Д.Костащук, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці, отець Олег відслужили поминальні Панахиди. Вони наголосили на тому, що ніхто не знає точної кількості загиблих під час голодомору. Нині важливим є те, що потрібно помолитися за них. Нехай їм буде вічне життя і вічний спокій. Із цікавістю слухали  о.Олега, який розповів епізод життя його прабабасі, бабусі. Вони змушені були переховуватися у рідних, щоб їх не схопили і не відправили до далекого Сибіру...

Наступного дня свічки запалили чи не у кожній оселі, як світло вічної пам’яті за загиблими під час голоду, політичних репресій.

Tеми