Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

08.09.2008 10:09

Виконавча влада в дії |  Політика

В районі інтенсивно працюють над відновленням комунальних доріг. Нещодавно районною комісією прийняті в експлуатацію дороги в селах Сл. Банилів, хутір Серафинець, Лекече, Лопушна, Д.Шепіт. Загалом в районі стихією знищено майже 168 км комунальних доріг. Уже відновлено майже 90 км, ще 48 км в стадії завершення. Проводяться роботи і на дамбах річок Черемош і Сірет. З пошкоджених 15,6 км водозахисних дамб відновлено більше 40%. Голова районної державної адміністрації О. Гриндей на цьому тижні побував на всіх дамбах де проводяться відновлювальні роботи. В основному робота проводиться за графіком, якісно і задовільно, однак за словами голови РДА на дамбах сіл Мілієве та Банилів слід пожвавити роботи для того щоб завершити берегоукріплення до зими.

 

Керівник району провів виїзне засідання в селищі Берегомет де заплановано провести відновлювальні роботи на дамбі річки протяжністю близько 10 км. На наступному тижні розпочнуться роботи по будівництву пішохідної підвісної кладки, яка з’єднає хутір Заріччя з с.Лукавці.

 

В с.Карапчів відбулася чергова виробнича нарада щодо завершення реконструкції та капітального ремонту сільської школи. Голова обласної державної адміністрації В. Куліш та голова обласної ради І. Шелепницький спільно з представниками районної та сільської влади підсумовували зроблене та встановили чіткі терміни виконання наступних робіт. Серед них найбільш масштабні – перекриття даху, завершення зовнішньої штукатурки, реконструкція котельні, яка працюватиме на природному газі та інші. Обласні та районні очільники дійшли висновку, що якщо підсилити виконання робіт ще двома-трьома бригадами робочих то цілком ймовірно, що 1 листопада школа буде повністю готова до послуг майже 300 карапчіських учнів. Нині вони навчаються лише в невеликій частині приміщення. Загалом ремонт школи був розбитий на виконання робіт в три черги. Перша черга завершена до 1 вересня, де і навчаються нині діти, а другу і третю чергу заплановано завершити до кінця місяця. Для ремонту школи вже виділено 7 млн. грн., які успішно освоєні.

 

Минулої неділі у м.Кіцмань відбувся осінній агропромисловий ярмарок „Буковинська осінь - 2008”. Вижниччину представляли овочами фермерське господарство „Джерело” – Соломко М.І., хлібобулочними виробами Вашківецький хлібокомбінат – Григорець М.Г., твердий сир „Сулгуні” представив підприємець з с.Мигове Семеген З.І., бджолиний мед Пердейко М.Т. і красені кролі – гіганти Гарас М.Д. з м.Вашківці. Найбільшим попитом на ярмарку користувалися овочі. Чернівчани із задоволенням запасалися морквою, цибулею, картоплею та капустою ФГ „Джерело”.

Голова райдержадміністрації О. Гриндей, представляючи відвідувачам ярмарку с/г продукцію Вижницького району коротко охарактеризував присутні там підприємства і господарства Вижниччини. 

До прикладу:

  • Вашківецький хлібокомбінат являється провідним хлібовиробником на території району і випускає на добу 1 тонну товарної продукції, яка користується великим попитом у споживачів.
  • Виробник сиру „Сулгуні” на даний час має змогу переробляти 1400 кг молока в добу. Вихід готової продукції – 100 кг  на добу. Основний ринок збуту Чернівецька та Івано-Франківська області. 
  • Пердейко М.Т. займається бджільництвом більше 20 років. В особистому підсобному господарстві утримується 200 бджолосімей.
  • Фермерське господарство „Джерело” має в обробітку більше 700 га землі. Займається виробництвом зернових, овочевих культур, картоплі та озимого ріпака на зерно, вирощуванням ВРХ української червоно–рябої породи.

Оглядали виставку поважне журі до складу якого ввійшли В.Усик – заступник голови облдержадміністрації та О. Шелепницький – голова обласної ради. За актину участь у організації проведення обласного агропромислового  ярмарку „Буковинська осінь - 2008” отримали подяки від обласної влади Григоряк І.Д. – начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, Соломко М.І. – голова ФГ „Джерело”, господар Пердейко М.Т.

 

За матеріалами сектора внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю райдержадміністорації

Tеми