Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

22.09.2021 17:50

Відбулося засідання міжфракційної комісії  |  Діяльність депутатів обласної ради
Відбулося засідання міжфракційної комісії Сьогодні, 22 вересня, відбулося засідання міжфракційної комісії на предмет вивчення питання щодо стану справ проблемних об’єктів, зокрема школи у с. Рідківцях, с. Горішніх Шерівцях, с. Кам’янка, туристичної мультифункціональної бази «Перлина гір» в с.Банилів-Підгірний.

Нагадаємо, відповідну комісію утворили на першому пленарному засіданні IV сесії обласної ради з ініціати депутатки Лілії Бортич.

Участь у засіданні взяли окремі керівники фракцій обласної ради, майнової і бюджетної комісії.

Під час своєї роботи, члени комісіі обрали зі свого складу голову - нею стала Лілія Бортич та секретаря - Ярослава Бартоша.

В рамках роботи заслухали інформацію щодо стану справ відповідних об’єктів голови Чернівецької районної ради Руслана Домніцака.

За підсумками роботи члени комісії вирішили направити звернення до низки правоохоронних органів для подальшого вивчення питання та формування плану дій.


22.09.2021 09:36

Олексій Бойко провів робочу нараду щодо підготовки комунальних установ області до опалювального сезону |  Робоча нарада
Олексій Бойко провів робочу нараду щодо підготовки комунальних установ області до опалювального сезону З метою якісної підготовки обласних комунальних установ та підприємств до стабільної роботи в осінньо-зимовий період 2021-2022 року, голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко провів робочу нараду.

На робочій нараді були присутні перший заступник голови Чернівецької обласної ради Микола Гуйтор, керівники відповідальних структурних підрозділів виконавчого апарату обласної ради.

У центрі обговорення постали ключові організаційні питання та проблемні ситуації, що виникають у ході підготовки до опалювального сезону 2021-2022 року.


21.09.2021 18:07

Голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко відвідав сьогодні, 21 вересня, Державний архів Чернівецької області та Обласну базу спеціального медичного постачання |  Діяльність керівництва Чернівецької обласної ради
Голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко відвідав сьогодні, 21 вересня, Державний архів Чернівецької області та Обласну базу спеціального медичного постачання В рамках робочого візиту, спільно з депутатом обласної ради Олександром Болтуновим, Олексій Бойко ознайомився із специфікою діяльності установ, оглянув експозицію архіву та його сховища, вивчив нагальні проблеми функціонування.

Голова обласної ради наголосив на важливості архівної справи, активному використанні інформаційних технологій та необхідності покращення матеріально-технічної бази Держархіву області.


21.09.2021 13:01

Сьогодні у стінах Агенції регіонального розвитку відбулася зустріч з переможцями конкурсу підтримки місцевих ініціатив громад |  Діяльність органів місцевого самоврядування
Сьогодні у стінах Агенції регіонального розвитку відбулася зустріч з переможцями конкурсу підтримки місцевих ініціатив громад Сьогодні у стінах Агенції регіонального розвитку відбулася зустріч з переможцями конкурсу підтримки місцевих ініціатив громад.

Участь у заході взяли голова обласної ради Олексій Бойко, перший заступник голови обласної ради Микола Гуйтор, керівник Агенції регіонального розвитку Чернівецької області Олексій Грушко та представники громад області.

Присутні обговорювали подальшу реалізацію проєктів. Олексій Бойко від імені обласної ради урочисто привітав переможців конкурсу та вручив їм сертифікати.

Конкурс проводила Асоціація органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна” у партнерстві з Міністерством розвитку громад та територій України і Чернівецькою обласною радою.21.09.2021 11:56

Заступник голови Чернівецької обласної ради Михайло Павлюк бере участь у Всеукраїнському форумі "Позашкільна освіта без бар'єрів. Модель майбутнього", який сьогодні проходить у Києві |  Діяльність керівництва Чернівецької обласної ради
Заступник голови Чернівецької обласної ради Михайло Павлюк бере участь у Всеукраїнському форумі "Позашкільна освіта без бар Захід відбувається за участю
керівництва уряду України, міністерства освіти і науки України, профільного комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, заступників голів обласних, Київської міської державних адміністрацій, заступників голів обласних рад;, керівників департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій.

Метою цьогорічного форуму є підтримка позашкілля, обмін експертними думками в умовах завершення процесу децентралізації та реформи місцевого самоврядування, обговорення пріоритетних завдань у контексті нового навчального року.


21.09.2021 08:58

Для особливих діток облаштують безбар'єрний простір |  Благоустрій територій
Для особливих діток облаштують безбар В Буковинському центрі відновного лікування та комплексної реабілітації дітей розпочались роботи щодо облаштування безбар'єрного простору для маленьких пацієнтів.

Створення безбар'єрного та інклюзивного середовища для дітей є одним з пріоритетів в роботі Центру. Працівники установи розпочали із розчищення території.

Комплекс заходів розпочато із ініціативи та підтримки голови Чернівецької обласної ради Олексія Бойка. Розвиток сфери охорони здоров’я області та забезпечення потреб особливих діток - один з важливих пріоритетів діяльності обласної ради VIII скликання.


20.09.2021 13:54

Чернівецький обласний центр зайнятості запрошує на «Ярмарок вакансій» |  Гуманітарна політика
Чернівецький обласний центр зайнятості запрошує на «Ярмарок вакансій» 23 вересня 2021 року об 11 годині на Соборній площі м.Чернівців Чернівецька обласна служба зайнятості проводить «Ярмарок вакансій».


19.09.2021 13:00

З Днем працівників лісу!  |  Вітаємо!
З Днем працівників лісу! Шановні працівники лісового господарства!

Чернівецька обласна рада вітає вас з професійним святом – Днем працівників лісу!

Під вашою кропіткою опікою перебуває наш безцінний скарб - лісові багатства. Благородна праця лісівників здавна була однією з найбільш шанованих професій, її обирають люди, що володіють почуттям величезної відповідальності за збереження і примноження краси рідної землі.

Щиро вдячні вам, шановні працівники лісового господарства, за збереження природних багатств, за невтомну працю та любов до природи.

Нових успіхів у праці, віри і наполегливості, міцного здоров’я, щастя, миру та достатку.


17.09.2021 19:26

Підписання грантової угоди між Посольством США в Україні та Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича |  Міжнародне співробітництво
Підписання грантової угоди між Посольством США в Україні та Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича Сьогодні, 17 вересня, до Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича прибула офіційна делегація Посольства США в Україні на чолі з Тимчасовою повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін.

Метою візиту було знайомство з університетом і церемонія оголошення про новий фінансований проєкт США на підтримку реставрації Мармурової зали центрального корпусу університету — важливого елементу пам'ятки, занесеної до світової спадщини ЮНЕСКО.

На заході, крім делегації, були присутні також ректор ЧНУ Роман Петришин, перший заступник голови Черінвецької обласної ради Микола Гуйтор, декани університету, директори підрозділів, члени ректорату та студентський актив.

У ході візиту відбулося підписання грантової угоди між Посольством США в Україні та Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича, що є результатом перемоги університетського проєкту у конкурсі Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини.

«Перебування тут, у колишній резиденції митрополитів Буковини та Далмації, є нагадуванням про багату різноманітну культуру України. ЮНЕСКО по праву визнало цей об’єкт світовою культурною спадщиною. Збереження його краси є нашим спільним обов’язком. Сполучені Штати Америки пишаються тим, що вони можуть підтримати проєкт, аби українці могли і надалі милуватися цією історичною пам’яткою. Для мене велика честь і привілей від імені Посольства США та від імені Сполучених Штатів Америки вручити грант університету», — зазначила Крістіна Квін.

Микола Гуйтор привітав університет із перемогою та засвідчив підтримку обласної ради у збереженні традицій та розвитку закладу, повідомивши про рішення вчорашньої сесії щодо виділення коштів з бюджету області на реставрацію Церкви Трьох Святителів та реконструкцію внутрішнього двору ЧНУ.

Сума грантової угоди на реставрацію Мармурової зали складає близько 400 тис. дол. США. Зокрема грантові кошти підуть на ремонт та реставрацію стелі Мармурової зали, внутрішню поверхню стін та ремонт балкону, а також інших пошкоджених функціональних і декоративних елементів.

Цей проєкт є одним з 18-ти, які підтримують США в Україні.


17.09.2021 14:43

Микола Гуйтор привітав рятівників Буковини з нагоди професійного свята  |  Вітаємо!
Микола Гуйтор привітав рятівників Буковини з нагоди професійного свята 17 вересня в Україні на державному рівні відзначають День рятівника, який був встановлений згідно з указом Президента від 12 вересня 2008 року.

Урочисті заходи з цієї нагоди пройшли сьогодні в приміщені Мистецького центру ім. Івана Миколайчука.

На церемонії були присутні представники місцевої влади різних рівнів, а також керівництво, рятівники, працівники та ветерани Головного управління ДСНС України у Чернівецькій області.

Перший заступник голови обласної ради Микола Гуйтор привітав присутніх із професійним святом.

«Висловлюю щирі слова вдячності тим, хто багато років свого життя віддав цій благородній справі, хто розбудовує рятувальну службу в Україні та Чернівецькій області. Мужність, відвага, самопожертва в ім’я наших співвітчизників — це риси, які притаманні кожному рятувальнику. Спілкуючись із громадою краю, часто чую від них велику шану і повагу до вас, на яку ви заслуговуєте своєю професійною роботою», — зазначив Микола Гуйтор.

Микола Гуйтор подякував рятівникам за сумлінне виконання службових обов’язків, досягнення високих результатів у професійній діяльності та відданість справі служіння Українському народові.


17.09.2021 12:04

Депутати ухвалили зміни до бюджету |  Бюджет
Депутати ухвалили зміни до бюджету За результатами вчорашньої сесії після тривалих обговорень депутати врешті ухвалили внесення змін до бюджету Чернівецької області на 2021 рік.

Передувала ухваленню цього рішення кропітка і злагоджена робота депутатського корпусу під час засідань постійних комісій обласної ради та ґрунтовного обговорення під час сесійного засідання.

Після внесення змін до низки обласних та регіональних програм, які дозволять грамотно використати кошти для розвитку галузей освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту населення та інших, депутати перейшли до внесення змін та доповнень до бюджету.

У підсумку депутати 48-ма голосами «за» схвалили зміни до обласного бюджету на 2021 рік. Дохідна частина загального фонду обласного бюджету збільшена в цілому на 81 млн. 120 тисяч гривень. Дохідна частина спеціального фонду обласного бюджету збільшена в цілому на 200 тисяч гривень. Видаткова частина обласного бюджету збільшується в цілому на 82 млн. 468 тис. 120 грн.

Позитивне рішення дасть змогу вчасно розподілити кошти на об’єкти області, а отже якісно та у визначені терміни провести заплановані роботи.


17.09.2021 08:49

Відбувся масштабний форум, присвячений 80-річчю з дня народження історика Ореста Субтельного, «Україна: історія на перехрестях гібридної війни, культурної дипломатії та медійного світу».  |  Гуманітарна політика
Відбувся масштабний форум, присвячений 80-річчю з дня народження історика Ореста Субтельного, «Україна: історія на перехрестях гібридної війни, культурної дипломатії та медійного світу».
16 вересня, у столиці нашої держави відбувся масштабний форум, присвячений 80-річчю з дня народження історика Ореста Субтельного, «Україна: історія на перехрестях гібридної війни, культурної дипломатії та медійного світу».

Організатори події - Український інститут національної пам’яті, Дипломатична академія України, Інститут історії України НАН України та Чернівецька обласна рада - запропонували роботу Форуму у форматі кількох пленарних панелей та круглого столу.

Вітання учасникам Форуму від імені депутатського корпусу та від себе особисто передав голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко - «Постать Ореста Субтельного направду є визначною та надважливою для української історії. Легендарний український історик Орест Субтельний –  з родини українських емігрантів з окупованої Польщі, він жив і працював за кордоном – в Канаді та США. Викладав у Гарвардському, Гамільтонському та Йоркському університетах, з 1982 року був  професором історії та політичних наук в Йоркському університеті Торонто, з 1992 року – закордонний член Національної Академії наук України. Вагомий внесок Субтельного в українську історичну науку є безсумнівним. Висловлюємо слова вдячності родині Ореста Субтельного за збереження та примноження його наукової спадщини».

Олексій Бойко побажав учасникам Форуму злагодженої та плідної роботи  та принагідно запросив стати гостями урочистостей з нагоди 400-річчя Хотинської битви, які пройдуть цьогоріч у жовтні у центральній частині міста Хотин та на території фортеці.

До організації Форуму долучився також й заступник голови обласної ради Михайло Павлюк.


17.09.2021 08:49

З Днем рятівника! |  Вітаємо!
З Днем рятівника! Рятувальники, працівники цивільного захисту, аварійно-рятувальних формувань та пожежної охорони! Ваша професія - це випробування сили духу і професіоналізму.

Буковинці в неоціненному боргу перед Вашою мужністю, самовідданістю, готовністю до найсуворіших випробувань, здатністю до самопожертви в ім’я порятунку життя та захисту людей.

Чернівецька обласна рада вітає Вас із професійним святом – Днем рятівника!

Нехай Вас ніколи не залишає лицарський дух людяності і впевненості у своїх силах. Миру, наснаги та нових успіхів на благо народу України.17.09.2021 08:46

Олексій Бойко провів робочу нараду за підсумками першого пленарного засідання IV сесії  |  Діяльність голови Чернівецької обласної ради
Олексій Бойко провів робочу нараду за підсумками першого пленарного засідання IV сесії Підсумки першого пленарного засідання IV сесії Чернівецької обласної ради обговорили сьогодні на нараді під керівництвом голови облради Олексія Бойка.

Голова обласної ради Олексій Бойко вказав на першочергові завдання в діяльності обласної ради та важливість чіткого дотримання всіх організаційних моментів організації роботи.

Спільно з відповідальними працівниками виконавчого апарату обласної ради окреслили основні пріоритети щодо підготовки другого пленарного засідання, яке відбудеться наступного тижня.


16.09.2021 20:30

Завершилось перше пленарне засідання четвертої сесії Чернівецької обласної ради VIII скликання |  Пленарне засідання сесії обласної ради
Завершилось перше пленарне засідання четвертої сесії Чернівецької обласної ради VIII скликання До основних 68 питань порядку денного внесли ще додатково 48. Відтак порядок денний включає 116 питань, з них — 48 запитів депутатів обласної ради.

Під час сьогоднішнього засідання депутати розглянули 17 питань порядку денного. З них — 4 щодо призначень на керівні посади обласних комунальних установ. Крім того розглядали внесення змін до чинних регіональних та комплексних програм області, а також ухвалили зміни до бюджету Чернівецької області на 2021 рік.


Tеми