Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Ошихліби (Кіцманський район)

Історія

ПІБ Фото Роки життя Дільність
Лупул Тарас Ярославович   1973р Науковець, кандидат історичних наук. В 1990 р. закінчив місцеву середню школу й тоді ж вступив на історичний факультет Ченівецького Державного унівеситету. По закінченню навчання почав працювати на кафедрі історії та новітнього часу в університеті. З 1999р. він асистент кафедри міжнародних відносин. Через рік захистив кандидатську дисартацію на тему „сучасна еміграція в Канаді: основні тендеції та особливості” зі спеціальності „Всесвітня історія”. У вересні 2003р. отримує звання доцента кафедри міжнародних відносин Ченівецького національного університету де і до нині працює. Т.Лупул автор близько двадцяти наукових публікацій у вітчизняних зарубіжних спеціалізованих виданнях.
Деревенко Світлана Іванівна   1964р Педагог і поетеса. Із золотою медаллю закінчила місцеву школу, була першою випускницею школи з такою високою нагородою. Після школи вступила до Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича на філологічний факультет. Після закінчення унівеситету в 1991р. працює заступником директора з виховної роботи та вчителька української мови та літератури в Шишківському ЗНЗ І-ІІІ ступенів.
Бобик Василь Васильович   1962р Полковник, дирегент, заслужений артист України. Закінчив сільську школу, в 1979р. Кіцманську дитячу музичну школу, в наступному році вступив до військового оркестру Ташкентського вищого загально-командного училища, звідки незабаром вступає до музичного училища в ташкенті. В 1985р. вступає на військово-дирегентський факультет Московської державної консерваторії, де потому очолює військовий оркестр Дрогобицького гарнізону, а з 1997 р. працює в Чернівцях, де має вже військове звання підполковника. Нині В.Бобик на викладацькій роботі у Львівській державній консерваторії ім.Лисенка.
Залітач Василь Іванович   1948р Залужений артист Молдови. Закінчив сільську школу, навчався Чернівецькому Державному культурно-освітньому училищі. В 1969р. почав працювати танцюристом у Державному академічному ансамблі народного танцю „Жок”. Вісімнадцять років свого артистичного життя віддав В.Залітач цьому славнозвісному ансамблю. Нині В.В.Залітач живе у Кишеневі.
Щегельський Павло Григорович   1946р Письменник, член Національної Спілки письменників України Закінчив десятирічку у с.Кислику Гайсенського р-ну на Вінничині, навчався в Сторожинецькому лісному технікумі. В 1966р. вступив до Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка на факультет журналістики. В 1973р. вийшла його перша збірка поезій під назвою „Напруга”, у 1979р. видав другу збірку віршів „Серпневі зорепади”, 1982р. вийшли його повісті „Зустрінемось на Хрещатику” та „Ранні яблука” та ін. Нині П.Щегельський проживає у Києві.
Черватюк Олександра Василівна   1942-0 рр Поетеса, колишній науковий працівник. Навчалася у місцевій восьмирічній школі. Закінчила Кіцманську середню школу, згодом філологічний факультет Чернівецького держуніверситету. В 60-х роках працювала вчителькою молодших класів в Ошихлібах. Пізніше Олександра Черватюк працює науковим працівником кабінету виховної аспірантури при Науково-дослідному інституті педагогіки України в Києві, де займала посаду старшого наукового співробітника. О.Черватюк – авторка тридцяти науково-дослідних робіт з виховання школярів. В даний час вона на заслуженому відпочинку, пише поезії. В 2007р. виходить її перша книжка віршів під назвою „Залишити в серці слід”. Померла Черватюк Олександра Василівна 3 березня 2009 році від важкої хвороби. Похована на кладовищі в с.Ошихліби.
Лупул Марія Михайлівна   1935р Бібліотекар, заслужений працівник культури України. Навчалася у місцевій школі. У 1953р. з відзнакою закінчила Чернівецьке культосвітнє училище. Далі навчалася у Харківському бібліотечному інституті. П’ять років працювала в Кіцманській районній бібліотеці. Понад тридцять літ, з 1960 аж до виходу на пенсію в 1993р, М.Лупул завідувала бібліотекою в рідному селі. Саме на цій посаді виявся її непересічний талант у задоволенні читацьких інтересів, у вмінні творчо працювати з людьми, прищепленні їм любові до книжки, до різноманітних просвітницьких заходів. Зараз М.Лупул на заслуженому відпочинку, проживає у своєму рідному селі.
Мацієвич Степан Устимович   1909-1971 рр Український письменнк, журналіст, діяч трудової еміграції і робітничого руху в Канаді. В 1928 році будучи 19-літнім юнаком емігрував до Канади і проживаючи там став членом крайового виконавчого комітету товариства об’днаних українців Канади. Помер в 1971р. в Канаді