Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Кіцманський район

Новини району ( Охорона здоров'я )

31.05.2017 12:37

Для Кіцманської ЦРЛ купили понад двадцять медапаратів
Для Кіцманської ЦРЛ купили понад двадцять медапаратів Завдяки зекономленим торік коштам матеріально-технічну базу Кіцманської центральної районної лікарні оновили на понад два десятки різноманітних медичних приладів. Наразі все обладнання вже запустили в роботу, попередньо розподіливши відділеннями медзакладу. По трохи нової апаратури отримали майже усі структурні підрозділи ЛПЗ. Найбільше скерували до пологового відділення та лабораторії. Як інформують в адміністрації лікарні, загальна вартість нового обладнання складає близько 600 тисяч гривень. Найбільшу частину на його придбання, понад 540 тисяч гривень, виділили з районного бюджету, ще по декілька десятків були скеровані з міського бюджету Кіцманя та сільської ради Стрілецього Кута.


13.04.2017 12:25

Профілактика гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь
Профілактика гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь У зв’язку зі завершенням Великого Посту, наближення святкування Пасхи (Великодня), настанням теплого періоду року збільшуються ризики виникнення гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь, пов'язаних із вживанням забруднених продуктів харчування та питної води.


22.02.2017 11:04

Кіцманську ЦРЛ сертифіковано на статус «Лікарня, доброзичлива до дитини»
Кіцманську ЦРЛ сертифіковано на статус «Лікарня, доброзичлива до дитини»  Згідно з ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), в медичних закладах України понад десятиліття працюють над впровадженням європейських принципів збереження здоров’я немовлят та молоді, що дозволяє покращити рівень здоров’я нації загалом. Дані принципи запроваджують шляхом створення в лікувально-профілактичних закладах відповідних умов, сертифікації медустанов та присвоєння їм статусів «Лікарня, доброзичлива до дитини» та «Клініка, дружня до молоді». Зокрема в основу роботи медзакладу, якому присвоєні дані статуси покладені принципи грудного вигодовування дітей та збереження фізичного і психологічного здоров’я молоді. У Чернівецькій області активно працюють над впровадженням і дотриманням цих європейських принципів. Зокрема п’ять закладів охорони здоров’я Буковини підтвердили звання «Лікарня, доброзичлива до дитини» та «Клініка, дружня до молоді» й отримали відповідні сертифікати торік. Крім того у 2016 році на статус «Лікарня, доброзичлива до дитини» було сертифіковано Кіцманську центральну районну лікарню, а на статус «Клініка, дружня до молоді» – Вижницьку центральну районну лікарню. Повторно підтвердила звання «Клініка, дружня до молоді» Заставнівська центральна районна лікарня.


13.01.2017 11:23

У палатах Кіцманської райлікарні, яка опалюється дровами, прохолодно.
У палатах Кіцманської райлікарні, яка опалюється дровами, прохолодно. Силу січневих морозів відчули на собі усі, тому обігрівальні пристрої в домівках, на підприємствах та в установах району виставлено на максимальні позначки, люди утеплюють вікна та двері, вдягаються тепліше. Та є заклади, де таких заходів не достатньо, бо увесь час має підтримуватися певний температурний режим. Йдеться про КУ «Кіцманська ЦРЛ». Днями голова районної ради Петро Лумей та заступник голови райради Іван Гулей перевіряли, наскільки тепло в палатах та лікарських кабінетах. Відвідувачів супроводжував головний лікар ЦРЛ Василь Мисевич. Посадовці відвідали приймальний покій, пологове, гінекологічне та інфекційне відділення. У кожному з них температурний режим залишає бажати кращого.


05.01.2017 14:41

В області передбачається створення трьох Госпітальних округів.
В області передбачається створення трьох Госпітальних округів. Відповідно до пропозицій Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації щодо переліку та складу госпітальних округів у Чернівецькій області та згідно із Порядком створення госпітальних округів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 № 932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів», в області передбачається створення трьох госпітальних округів – Західного, Центрального та Східного.


20.12.2016 14:47

У Кіцмані відремонтували приміщення Центру первинної медико-санітарної допомоги
У Кіцмані відремонтували приміщення Центру первинної медико-санітарної допомоги У приміщенні Центру первинної медико-санітарної допомоги Кіцманського району провели внутрішній капітальний ремонт. Як розповідає головний лікар Центру Мирослав Заліщук, реконструкція будівлі була вкрай необхідна, адже її збудували понад століття тому – ще за часів Австро-Угорщини. Оглянути якість проведених ремонтних робіт завітали керівники місцевої влади, зокрема голова Кіцманської районної ради Петро Лумей, а також директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, доктор медичних наук, професор Оксана Андрієць. Керівник медичної галузі області привітала колектив Центру та подякувала очільникам районної влади Кіцманщини за співпрацю і підтримку тамтешніх закладів охорони здоров’я.


23.09.2016 12:48

Профілактика серцево-судинних захворювань
Профілактика серцево-судинних захворювань Що таке профілактика серцево-судинних захворювань (ССЗ)? Це координована сукупність дій на суспільному й індивідуальному рівні, направлена на викорінення, усунення або мінімалізацію ССЗ і пов’язаних з ними ускладнень. ССЗ атеросклеротичного ґенезу, особливо ішемічна хвороба серця (ІХС) та ішемічний інсульт, у всьому світі залишаються головною причиною передчасної смерті. Ефективність профілактики: зниження смертності при ІХС більше, ніж на 50%, пов’язане з модифікацією факторів ризику і на 40% з оптимізацією тактики лікування. Фактори ризику: куріння, дієта, низька фізична активність, збільшена маса тіла, артеріальний тиск, підвищений вміст холестерину в крові, цукровий діабет. Слід уникати і пасивного куріння. Основою профілактики ССЗ є здорове харчування: на день менше 5 г кухонної солі, 30-45 г клітковини (зернові, овочі, фрукти), 200 г фруктів (2-3 порції), 200 г овочів (2-3 порції), риба, як мінімум, двічі на тиждень, із яких 1 раз жирна риба. Вживання алкогольних напоїв необхідно обмежити до 2-х порцій на день (20 г алкоголю) для чоловіків і до однієї порції (10 г алкоголю) для жінок.


03.08.2016 15:26

З 1 по 7 серпня в усьому світі триває Тиждень підтримки грудного вигодовування
З 1 по 7 серпня в усьому світі триває Тиждень підтримки грудного вигодовування Цього року гасло Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування, до відзначення якого долучаються і в Україні — «Грудне вигодовування — ключ до сталого розвитку». Тема тижня підтримки грудного вигодовування 2016 року підкреслює, що грудне вигодовування — це ключовий елемент, який змушує подбати про важливість благополучного початку життя, про необхідність поважати один одного та піклуватися про світ, в якому ми живемо. Грудне вигодовування — це ідеальне харчування, яке сприяє здоровому росту і розвитку дитину, зменшує ризик тяжких інфекційних захворювань у мами, сприяє здоров'ю жінки, зменшуючи ризик розвитку онкозахворювань. Як наголошують медичні фахівці, молоко матері містить складники, які впливають на формування імунітету дитини. Воно змінюється залежно від потреб малюка, насичуючись саме тими речовинами, які йому потрібні на час годування. Виключно грудне вигодовування та раннє прикладання до грудей значно зменшує кількість дитячої смертності до 5 років.


12.05.2015 16:59

З турботою про ветеранів війни
З турботою про ветеранів війни Щорічно напередодні 9-го травня медики Кіцманщини організовують виїзні бригади лікарів для огляду та надання необхідної медичної допомоги ветеранам війни, які проживають у сільській місцевості. І завжди разом з ними їде завідуюча Кіцманською поліклінікою Одарка Старинська, яка здоров’я кожного ветерана тримає на особистому контролі. Бо всіх знає в обличчя і за прізвищем, і саме їй ветерани відверто розповідають про свої болячки і проблеми, про душевний стан. Розповідають, бо довіряють і впевнені, що Старинська не тільки ніколи не відмовить, а й зробить все, щоб допомогти.


06.05.2015 09:34

Італійські фахівці відвідали Кіцманщину у рамках проекту «Реабілітація та соціальна інтеграція дітей-інвалідів в Україні»
Італійські фахівці відвідали Кіцманщину у рамках проекту «Реабілітація та соціальна інтеграція дітей-інвалідів в Україні» У Чернівецьку область цього тижня приїхали італійські фахівці соціальної сфери. У рамках проекту регіонального співробітництва «Реабілітація та соціальна інтеграція дітей-інвалідів в Україні» представники волонтерської організації “IBO Italia Ferrara”, міської ради міста Феррара адміністративного регіону Емілія-Романья та асоціації «Україна-Італія (Болонья)» відвідали і наш район. Минулого року італійці розпочали цей проект з районним центром соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Дзвіночок» — першим і поки що єдиним в області закладом такого типу.


22.07.2013 15:24

Кращу медичну сестру області обрали у Кіцмані
Кращу медичну сестру області обрали у Кіцмані У день відзначення 600-річного ювілею першої писемної згадки про місто Кіцмань у районному будинку народної творчості та дозвілля відбувся видовищний обласний конкурс на кращу медсестру Буковини-2013.


11.06.2013 17:46

Міністерство охорони здоров'я України інформує
Міністерство охорони здоров'я України розглянуло звернення Кіцманської районної ради


Tеми