Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Кіцманський район

Новини району ( Духовне життя )

09.08.2017 10:57

У Свято-Пантелеймонівський монастир прийшли сотні вірян
У Свято-Пантелеймонівський монастир прийшли сотні вірян Вже четвертий рік поспіль відбувається Хресний хід до чоловічого монастиря Св. Пантелеймона.Чоловічий монастир розташований в урочищі Кадіб в Шипинцях. Славиться монастир своїми цілющими джерелами, до яких у будні дні приїздять люди, адже вода у джерелах монастиря вважається помічною. Чимало буковинців дісталися до Хресного ходу з інших районів Чернівецької області. Дорогою паломники зупинялися у храмах Мамаївців, Лужан та Шипинців, для відпочинку та служіння молебнів. Завершився Хресний хід ближче до вечора на території Свято-Пантелеймонівського монастиря, де Митрополит Чернівецький і Буковинський Данило провів молебень. Всі учасники ходи змогли приклонитися перед мощами святих.


12.08.2016 12:02

Медичні працівники вшанували свого покровителя
Медичні працівники вшанували свого покровителя Уже традиційно 9 серпня, в день пам’яті великомученика Пантелеймона, у каплиці на території Кіцманської центральної районної лікарні відбулася святкова літургія. Її провів отець Андрій — настоятель Суховерхівсього храму Трьох святителів у супроводі співаків церковного хору. Цього дня виповнилося рівно 5 років, як силами медпрацівників і спонсорів побудовано і освячено новий духовний осередок, де у щирій молитві до Всевишнього може звернутися будь-яка людина. Каплиця споруджена на честь цілителя Пантелеймона, адже саме він є покровителем лікарів. Працівники лікарні підтримують тут чистоту, прибирають, впорядковують територію, доглядають квітник. Аби вшанувати великого угодника Божого, біля каплиці зібралися лікарі, медсестри, молодший медичний персонал, пацієнти, перехожі. Також завітали перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Косар і голова районної ради Петро Лумей.


05.08.2016 14:43

Відбудеться хресний хід до Свято-Пантелеймонівського монастиря в Шипинцях
Відбудеться хресний хід до Свято-Пантелеймонівського монастиря в Шипинцях Традиційний хресний хід з Чернівців до Свято-Пантелеймонівського монастиря, який розташований у мальовничому урочищі Кадіб біля Шипинців, відбудеться напередодні храмового свята. 8 серпня о восьмій годині у церкві святої Параскеви Сербської в Чернівцях розпочнеться богослужіння, після чого хресний хід вирушить до монастиря. Зупинятимуться віряни біля церков у Мамаївцях, Лужанах, Шипинцях. У монастирі відбудеться вечірня служба, а наступного дня, 9 серпня, на храмове свято Великомученика Пантелеймона - святкове богослужіння.


27.07.2015 12:25

Перше Причастя дитини об'єднало радістю всю родину
У липневі дні, коли на полях достигають жита, а в повітрі витає ніжний запах квітів, церковний дзвін сповіщає парафіянам церкви святих верховних апостолів Петра і Павла про урочисту подію – свято Першої Сповіді та урочистого Причастя дітей.


13.08.2013 12:51

Мощі святих принесли хресною ходою в монастир у Шипинцях
Мощі святих принесли хресною ходою в монастир у Шипинцях Мощі 60 святих угодників 8 серпня принесли хресною ходою від церкви Преподобної Параскеви Сербської у Чернівцях до Свято-Пантелеймонівського чоловічого монастиря в Шипинцях. Це мощі Андрія Первозванного, великомученика Пантелеймона, Димитрія Ростовського, Предтечі Христової Анни та багатьох грузинських, афонських і навіть вірменських святих угодників. Більшість із них — з кримських монастирів. Відтепер вони постійно будуть зберігатися в монастирі. Поклонитися їм віряни зможуть вже від 9 серпня на свято великомученика Пантелеймона, а також кожної неділі.


06.08.2013 15:48

На Кіцманщині перебуватимуть мощі Андрія Первозванного
Шістдесят частинок мощей святих угодників зберігатимуться в Свято-Пантелеймонівському чоловічому монастирі, що в Шипинцях Кіцманського району. Серед них є й частинка мощей святого Андрія Первозванного.


25.06.2013 10:10

Престольне свято в Лужанах
Престольне свято в Лужанах На велике православне свято Вознесіння Господнього в селищі Лужани святкують храм.


Tеми