Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Кіцманський район

Новини району ( Екологія )

27.03.2017 10:57

Під час весняної толоки на Кіцманщині прибирали узбіччя доріг
Під час весняної толоки на Кіцманщині прибирали узбіччя доріг Початок весни — це перші паростки молодої трави, теплі сонячні дні, цвітіння первоцвітів і ніжна зелень на деревах. Але, на жаль, цю красу природи псує сміття, кількість якого на узбіччях, в лісах кожного року не зменшується. Тонни непотребу збирають, вивозять піч час весняних толок, але нерідко через тиждень-два на прибраних місцях знову з’являється сміття. Розпорядженням голови райдержадміністрації з 9 березня по 9 квітня цього року в районі оголошено весняний місячник санітарної очистки та благоустрою населених пунктів. Працівники Кіцманської районної ради долучилися до прибирання узбіч.


20.09.2016 16:03

Незаконна вирубка лісів
Незаконна вирубка лісів До IX сесії Кіцманської районної ради VII скликання надійшов запит депутата районної ради Петруника С.М., щодо незаконної вирубки лісу на території Драчинецької сільської ради. Для реагування на запит, 16 вересня 2016р. була створена робоча група в складі депутатів Кіцманської районної ради Олійник Л.І., Петруник С.М., голови райради Петра Лумея та працівників апарату районної ради, які провели обстеження зазначених у запиті ділянок. Під час виїзду на місце були виявлені факти, які дають підстави сумніватися в законності даної вирубки. З громадськими активістами села була обговорена дана ситуація, та намічені подальші кроки для усунення можливості незаконної вирубки лісу як на території Драчинецької сільської ради так і на території району загалом.


28.05.2015 16:23

Поляки хочуть нашого сміття
Поляки хочуть нашого сміття і готові організувати збір та вивезення побутових відходів за чисто символічну ціну — п’ять гривень з людини в місяць. Ось з такою пропозицією до районної влади і сільських голів звернулася наша краянка Руслана Вишньовська, яка нині мешкає в Польщі і разом з чоловіком Ремідіушом Шукольським створила три роки тому фірму «Ягутка», яка зібрані відходи передає в Німеччину. Для європейців збір, сортування та переробка сміття — дуже прибутковий бізнес, а для українців — майже екологічна катастрофа.


29.04.2013 12:51

Прибираємо і озеленюємо район
Прибираємо і озеленюємо район Жителі Кіцманщини активно взяли участь у прибиранні та благоустрої населених пунктів під час відзначення Дня довкілля в рамках місячника санітарної очистки та благоустрою. Більше 9 тисяч працівників 149 підприємств, установ та організацій прибрали 24 гектари прибудинкових територій адмінбудівель та місць загального користування. Було ліквідовано 144 стихійні сміттєзвалища, зібрано і вивезено 182 м3 відходів та сміття. Також на території району посаджено 450 дерев, 85 кущів, впорядковано близько 200 м2 квіткових клумб та газонів. Прибирання території району, озеленення, як і кожної весни до Великодня, триває. До цієї корисної і благородної справи долучається багато кіцманчан, які прибирають біля своїх осель та прилеглі території, а також парки та ліси, узбіччя і тротуари.


17.04.2012 10:27

Навести лад на своїй землі можемо тільки ми самі, спільно узявшись до роботи
Навести лад на своїй землі можемо тільки ми самі, спільно узявшись до роботи Гарну традицію прибирати довкілля перед Великоднем підтримали на Кіцманщині, де працівники державних установ, організацій і служб району розчистили і вирубали чагарники на трасі Кіцмань-Дубівці. Ділянку, протяжністю більше 8 кілометрів, з обох боків приводили до належного санітарного стану кілька сотень людей: одні працювали бензопилами і кущорізами, інші збирали сміття і носили гілля. Тож на місці хащі, яка вже заважала проїжджати автотранспорту, створили акуратні алеї з підбіленими деревами. І хоч не повністю вдалося розчистити узбіччя до Пасхи, різниця з тим, що було тут ще два тижні тому, разюча. Впорядкували свої території до Великодня і в більшості населених пунктів району.Звичайно, можна нарікати на роботу дорожних чи комунальних служб і марно чекати, що хтось інший прийде наводити лад у нашому районі. Та коли кожен кіцманчанин, незалежно від посади і соціального статусу, докладе свою працю до благоустрою району, Кіцманщина радуватиме нас і гостей чистотою та охайністю. Так само, як ми прибираємо власні домівки і подвір’я, варто хоча б раз на рік громадою прибрати вулиці, сквери, цвинтарі. Тоді й викидати сміття сюди ні в кого рука не підніметься.


09.04.2012 12:23

Весняне прибирання у розпалі
Весняне прибирання у розпалі На Кіцманщині у розпалі роботи по благоустрою населених пунктів, придорожніх лісосмуг, парків, цвинтарів, сміттєзвалищ. І хоч місячник санітарної очистки, згідно розпорядження голови райдержадміністрації, триватиме до 24 квітня, навести лад на своїх територіях керівники органів місцевого самоврядування обіцяють до Великодня.В одних населених пунктах весняне прибирання вже наближається до завершення, інші лише його розпочинають. Це добре видно, якщо проїхатись автошляхами району.


23.03.2012 14:22

Весняне прибирання розпочалося
Весняне прибирання розпочалося Найчарівніша пора року весна пробуджує природу і спонукає нас активно взятися за благоустрій та санітарне прибирання навколишнього середовища. Тому, згідно розпорядження голови райдержадміністрації, з 21 березня до 21 квітня оголошено проведення весняного місячника санітарної очистки та благоустрою населених пунктів району, прибережних смуг річок і водоймищ, автомобільних доріг, трас туризму, зон відпочинку, придорожніх лісосмуг, парків, цвинтарів, сміттєзвалищ, ринків.Минулої середи, у перший день проведення місячника санітарної очистки та благоустрою, прибирати від сміття і вирубувати чагарники на узбіччях вийшло майже 400 чоловік. Це працівники апарату та відділів РДА, районної ради, міської ради, відділу освіти РДА, відділу культури РДА, управління статистики, фінуправління, управління праці та соцзахисту населення РДА і терцентру, відділу Держкомзему, райлікарні, управління юстиції, управління Пенсійного фонду, центру зайнятості, управління ветмедицини, філії райавтодору, ВАТ «АТП-17739», Кіцманського ВУЖКГ, Чернівецьких МЕМ, Кіцманського РЕМу, міжрайонної ДПІ, управління газового господарства, ЦТП №3 Укртелекому, ЦОС №7 Чернівецької дирекції УДППЗ «Укрпошти», райвідділу УМНС, Чернівецького облрибгоспу, Кіцманського лісу АПК, санстанції, райспоживспілки.


18.04.2011 10:54

Весняна толока
Весняна толока Добрі ґазди Кіцманщини, як тільки зійшов сніг, розпочали прибирати двори, городи та прилеглі до них території. А 15 квітня, працівники підприємств, установ та організацій райцентру масово вийшли на весняну санітарну очистку та благоустрій Кіцманя. Наприклад, службовці райдержадміністрації, районної ради та міськради прибирають узбіччя частини дороги на Ошихліби, починаючи від об’їзного кільця, — до сміттєзвалища.


08.04.2011 16:42

Готуємось відзначати День довкілля
Для українців стало доброю традицією щорічно відзначати День довкілля. Це слушна нагода привернути увагу громадськості до проблем екології та навколишнього середовища. Адже за повсякденними клопотами ми забули про збереження всіх тих багатств, якими так щедро нагородила нас природа, з яких черпаємо силу, без яких неможливо уявити собі майбутнє. Захист довкілля – не чиясь забаганка, а потреба сьогодення.


Tеми