Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Кіцманський район

Новини району ( Сільське господарство )

31.07.2017 09:53

Гарним урожаям радіють хлібороби Кіцманщини
Гарним урожаям радіють хлібороби Кіцманщини На ланах району вже зібрано понад половину площ озимої пшениці, якої господарства Кіцманщини посіяли цього року на 5878 гектарах. Середня урожайність становить 65,6 ц/га, але до завершення жнив ця цифра може зрости. Адже найбільше сільгосппідприємство району АФ «Оршівська» на деяких площах збирає понад 100 ц/га, що значно перевищує віддачу з полів в інших господарствах.


12.10.2016 11:26

На Кіцманщині випробували техніку, закуплену в рамках транскордонного проекту
На Кіцманщині випробували техніку, закуплену в рамках транскордонного проекту Вчора, 11 жовтня, відбувся науково-практичний семінар в рамках реалізації транскордонного проекту «Використання європейського досвіду у боротьбі з ерозією ґрунтів» на експериментальній фермі (на території Чернівецького обласного державного центру експертизи сортів рослин с.Ошихліби). Відкрив семінар голова райдержадміністрації Іван Друцул, участь у заході також взяли голова районної ради Петро Лумей, заступник голови районної ради Іван Гулей, депутати обласної та районної ради, голови місцевих рад району, директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Олександр Варжевський, професори Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича, зокрема, доктор біологічних наук, завідувач кафедри ґрунтознавства біологічного факультету ЧНУ Ю.М.Дмитрук. Відбувалася презентація роботи агрегатів, які закуплені в рамках проекту.


19.08.2016 14:37

Медовий експеримент переріс у щире захоплення
Медовий експеримент переріс у щире захоплення З давніх-давен бджіл вважали одними з найбільш корисних для людини комах, а мед називали «їжею богів». І це цілком справедливо. Адже маленькі трудівниці дарують нам не тільки унікальні за своїм складом продукти, але й запиленням рослин продовжують життя на Землі. І нині, мабуть, про цілющі властивості меду та інших продуктів бджільництва не знає хіба що ледачий. Та хто, як не людина, яка займається цією клопіткою справою, може більше розповісти про тонкощі такого непростого і цікавого ремесла? Тому сьогодні, в День пасічника — професійного свята бджолярів України, своїм досвідом ділиться сім’я Мельничуків із Верхніх Станівців.


19.08.2016 12:58

Зібрали врожай і поспішають знову засівати
Зібрали врожай і поспішають знову засівати Без жодних перерв у роботі, і вдень, і вночі трудяться працівники ТОВ «Агрофірма «Оршівська», щоб у найкоротші строки повторно засіяти поля ріпаком. — Сьогодні ми працюємо на масиві Малятинці-Шишківці і плануємо обробити 1,087 га двома посівними комплексами, — розповідає заступник директора господарства Віталій Біблюк. — Це два агрегати «Prime Twin» і два «John Deere». Сівалки нового типу одночасно вносять два типи добрив: стартове, яке йде прямо в рядок з насінням, і основне.Така рослина, як ріпак, досить вибаглива і потребує суворого дотримання технології. Тому спеціалісти корпорації «Сварог Вест Груп», до якої входить АФ «Оршівська», розробили сучасні сівалки, єдині в своєму роді, які дозволяють здійснювати точний висів. Насіння і добрива вносяться у спеціальні відсіки сівалок, потім вони потрапляють у трубки, звідти одразу в грунт (на знімку вгорі). Сівалки оснащені комп’ютерними системами, завдяки яким фіксується кількість посівного матеріалу, а також виводиться на екран вся інформація про стан машини. У разі будь-якої поломки працівники одразу знають, де саме і що ушкоджене. GPS-навігація дозволяє з точністю до метра обробляти грунт і працювати навіть вночі.


02.08.2016 14:34

У Шишківцях презентували СОК «Еко перспектива»
У Шишківцях презентували СОК «Еко перспектива» 29 липня 2016 року в селі Шишківці Кіцманського району сільськогосподарський обслуговуючий кооператив "Еко перспектива" урочисто провів день відкритих дверей в кооперативі. В програмі заходу було: святкова церемонія, вітальні виступи гостей, концертні номери талановитих шишківчан, виставка сільськогосподарського обладнання та техніки придбаних за сприяння спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», дискусія про подальші кроки та інше. Десятиліттями село славилось овочівництвом. Такий вид діяльності переважно є основним джерелом доходів для сільських родин. Проте, невеликі форми господарювання, такі як особисті селянські чи фермерські господарства, часто стикаються з певними труднощами з обробітку землі.


04.07.2016 17:51

На Кіцманщині розпочалися жнива
На Кіцманщині розпочалися жнива Збиранням озимого ячменю традиційно розпочинаються жнива зернових культур на Кіцманщині. Про види на цьогорічні врожаї, особливості господарювання в сучасних кліматичних умовах, якісне насіння та агрохімію йшлося на об’їзді-семінарі сільськогосподарських підприємств району.


28.05.2015 16:04

Сільське господарство
Станом на 1 травня п.р. згідно сформованої сукупності одиниць, посіяно по ярому клину та по загиблих озимих, за розрахунками, 5669 га, що на 22,4% менше, ніж на відповідну дату торік. За січень–квітень п.р. сільськогосподарськими підприємствами району (без врахування малих) вироблено 3919,5 т м’яса у живій вазі (на 19,1% більше, ніж за аналогічний період минулого року), та 3235,7 т молока (на 12,9% більше). На 1 травня п.р., за розрахунками, у сільськогосподарських підприємствах району (без врахування малих) утримувалось 5090 голів великої рогатої худоби (на 7,6% менше, ніж на 1 травня 2014р.), в т.ч. 1841 корова (на 0,2% більше), 5389 свиней (на 14,4% більше), 125701 голова птиці (на 11,0% більше). За січень–квітень п.р. сільськогосподарськими підприємствами реалізовано власної сільськогосподарської продукції на суму 85320,0 тис. грн., що на 42647,4 тис. грн. більше ніж у січні–квітні 2014р. Середні ціни продажу сільськогосподарської продукції сільськогосподарськими підприємствами у січні–квітні п.р. збільшилися порівнянно з січнем–квітнем 2014р. в 2,4 раза, у т.ч. продукції рослинництва – у 3,2 раза, тваринництва – на 3,7%.


27.04.2015 10:42

Тваринництво: перший квартал завершено з високими показниками
В агропромисловому комплексі району тваринництво завжди було тією галуззю, яка дає вагомий внесок у валове виробництво сільськогосподарської продукції області. Результати діяльності сільгосппідприємств за перший квартал 2015 року впевнено підтверджують це. Поголів’я великої рогатої худоби за перший квартал 2015 року становить 5171 (47% до обласного показника), в тому числі корів — 1841 (45%). Загалом у тваринницьких господарствах району утримується 4974 свині. За перший квартал вирощено 2216 т м’яса, що складає 39,6% до обласного показника. Реалізовано — 2737 т (61% до обласного показника).


17.11.2014 14:50

У ставчанській «Зорі» дбають про людей
У ставчанській «Зорі» дбають про людей Небагато збереглося на Буковині таких господарств, як СВК «Зоря» у Ставчанах. Адже під час недолугих реформ більшість великих колгоспів розвалювалися, застаріла техніка розпродувалася, тваринницькі приміщення ставали пусткою і потрохи розвалювалися. А поля, роздані на паї, не було чим обробляти – адже рідко який господар або навіть дрібний фермер може дозволити собі купити потужний трактор чи комбайн.


17.11.2014 14:44

Успішно господарюють в Оршівцях
Успішно господарюють в Оршівцях Господарство в Оршівцях традиційно було одним з найбільших і найуспішніших на Кіцманщині. А після того, як агрофірма увійшла до складу корпорації «Сварог», успіхи місцевих трудівників стали ще більш вагомими. Адже до значного людського потенціалу і досвіду додалися новітні технології та фінансові інвестиції. Зараз в Оршівцях діють два агроформування — АФ «Оршівська», яка займається рослинництвом, і АТЗТ «Мирне», що спеціалізується на молочному скотарстві.


07.10.2014 11:18

Шановні земляки! Щиро запрошуємо вас на районний агропромисловий ярмарок "Кіцманська осінь -2014"
Шановні земляки! Щиро запрошуємо вас на районний агропромисловий ярмарок
"Кіцманська осінь -2014" ШАНОВНІ ЗЕМЛЯКИ! Щиро запрошуємо вас на районний агропромисловий ярмарок "Кіцманська осінь -2014", який проходитиме 12 жовтня 2014 року на території кінноспортивного клубу «Буковинська Троя» (село Реваківці Кіцманського району). Початок о 10.00


29.07.2013 11:16

За даними Головного управління статистики у Чернівецькій області
Впродовж січня–червня п.р. сільськогосподарськими підприємствами (крім малих) Кіцманського району вироблено 4,3 тис.т м’яса в живій вазі та 4,7 тис.т молока.


29.07.2013 11:07

За даними Головного управління статистики у Чернівецькій області
За підсумками сівби під урожай 2013р. у районі відведено 34,3 тис.га, з них в агропідприємствах – 20,5 тис.га (59,9% від загальної площі), у господарствах населення – 13,8 тис.га (40,1%). Порівняно з 2012р. посівна площа під сільськогосподарськими культурами в агропідприємствах збільшилась на 1,3%, у господарствах населення – на 0,6%.


29.07.2013 10:19

Повідомлення управління статистики у Кіцманському районі
За підсумками сівби під урожай 2013р. відведено 34292 га,


22.04.2013 12:47

Про перспективи розвитку молочного тваринництва на Кіцманщині йшлося на зустрічі керівників району з представниками корпорації "Сварог"

Про перспективи розвитку молочного тваринництва на Кіцманщині йшлося на зустрічі керівників району з представниками корпорації "Сварог" Минулого тижня голова районної державної адміністрації О.М.Унгурян та голова районної ради В.Г.Ящук провели офіційну зустріч із начальником відділу державних фінансів корпорації "Сварог" І.Д.Мєтєлєвою, генеральним директором ТОВ АТЗТ "Мирне" Ю.М.Потапчуком та іншими представниками аграрної корпорації."Кіцманщина — сільськогосподарський район, і розвиток тваринництва, зокрема, молочного скотарства, традиційно є пріоритетним для влади, — сказав Олег Унгурян. — Ми зацікавлені у збільшенні поголів’я худоби у господарствах району, адже завдяки цьому з’являться нові робочі місця, зростатимуть надходження до бюджету".Також на зустрічі йшлося про можливість продажу свіжого молока з оршівської ферми в Кіцмані та обласному центрі, про перспективи відкриття в районі підприємств з переробки сільськогосподарської продукції, залучення інвестицій в сільське господарство.


Tеми