Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Кіцманський район

Новини району ( Пам'ятаємо )

25.04.2019 14:18

Вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС |
Вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС  | Сьогодні, 25 квітня, напередодні 33-ї річниці аварії на ЧАЕС в райдержадміністрації вшанували учасників ліквідації аварії. У заході взяли участь ліквідатори, їхні рідні і рідні загиблих під час катастрофи. Учасників зборів привітали т.в.о. голови районної державної адміністрації Юрій Косар, заступник голови районної ради Іван Гулей, Кіцманський міський голова Сергій Булега, голова районної громадської організації спілки «Чорнобильці Буковини» Мафтей Гриник. За мужність і героїзм окремих учасників ліквідації аварії на ЧАЕС було відзначено спільними грамотами районної держаної адміністрації та районної ради, міської ради та районної громадської організації спілки «Чорнобильці Буковини». Також вручено пам’ятні медалі і грошові винагороди. Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх добровольців — пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які тієї квітучої весни пішли на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність, високий патріотизм, зупиняючи ядерну катастрофу. Їхній подвиг назавжди записаний до літопису людської мужності та навічно залишиться у пам’яті українського народу. Голова відокремленого підрозділу «Чорнобильці Буковини у Кіцманському районі» Мафтей Гриник подякував за співпрацю та увагу до проблем ліквідаторів аварії на ЧАЕС міському голові Сергію Булезі, в.о.голови райдержадміністрації Юрію Косару, заступнику голови районної ради Івану Гулею, заступнику голови РДА Галині Мельничук, начальнику управління праці та соціального захисту населення Руслані Височиній та вручив їм пам’ятні грамоти.


25.04.2019 12:35

26 квітня – День Чорнобильської трагедії
26 квітня – День Чорнобильської трагедії Шановні жителі Кіцманщини! Шановні учасники ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи! 33 роки тому сталася страшна техногенна катастрофа, спричинена вибухом на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, яка за лічені хвилини радикально змінила перебіг людського буття, важким тягарем лягла на плечі українського народу. Ми в неоплатному боргу перед героями-чорнобильцями – пожежниками, рятувальниками, медичними працівниками, військовослужбовцями, інженерами, будівельниками, – які захистили теперішні й прийдешні покоління від радіаційного лиха. Схиляємо голови в пошані перед кожним, чиє життя та здоров’я забрав підступний ворог – смертоносне радіоактивне випромінювання. Хай залишиться в минулому й ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи, а пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання. Щиро бажаємо усім Вам та Вашим рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди. Хай завжди поруч з Вами буде людська подяка за Ваші добрі справи!


22.11.2018 12:27

У Кіцмані відзначили День Свободи і Гідності
У Кіцмані відзначили День Свободи і Гідності Вчора, 21 листопада, відзначалась п’ята річниця Євромайдану — День Свободи і Гідності. Це свято було встановлено Указом Президента України в 2014 році на честь початку двох українських революцій. У Кіцмані в цей день відбувся молебень біля Пам’ятного хреста борцям за волю України, який провів учасник двох українських революцій отець Юрій Кавюк. Після молитви представники влади і громадськість поклали лампадки та квіти до хреста, вшанувавши тих, хто поклав своє життя і здоров’я заради незалежності України та свободи українців. Саме цього дня, п'ять років тому, 21 листопада 2013 року, в Україні почався Євромайдан. У той листопадовий четвер сотні людей вийшли на Майдан Незалежності з мирним протестом проти раптового скасування колишньою владою наміру підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом. Ще більше українців захотіли висловити свою незгоду з рішенням уряду на наступний день. До вечора 22 листопада кількість протестувальників у Києві вже обчислювалася декількома тисячами. Після спроби мітингувальників встановити перші намети між правоохоронцями та протестувальниками відбулися перші серйозні сутички.


19.10.2017 11:50

У Верхніх Станівцях на Кіцманщині відкрили пам’ятник чорнобильцям
У Верхніх Станівцях на Кіцманщині відкрили пам’ятник чорнобильцям 
14 жовтня заступник голови Кіцманської районної рад Іван Гулей взяв участь у відкритті і освяченні пам’ятника рятівникам мільйонів життів - чорнобильцям у Верхніх Станівцях. Ряд нагород ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, а також сучасним захисникам — учасникам АТО із Верхніх Станівців вручили і виступили перед присутніми очільники районної та обласної організацій чорнобильців Мафтей Гриник і Олег Демченко, заступник директора департаменту соціального захисту населення ОДА Юрій Півень, заступник голови райдержадміністрації Галина Мельничук, заступник голови районної ради Іван Гулей, верхньостанівецький сільський голова Василь Харітон. Вшанувати героїв завітали їхні односельці, церковна громада. Після урочистого відкриття та освячення пам’ятника кілька пісенних номерів подарували учасники художньої самодіяльності села.


19.05.2017 15:41

Відзначили День пам’яті жертв політичних репресій
Відзначили День пам’яті жертв політичних репресій Сьогодні 18 травня в Кіцмані відзначили День пам’яті жертв політичних репресій, який в Україні відзначається у третю неділю травня відповідно до Указу Президента України №431/2007 від 21-го травня 2007-го року. На мітингу-реквіємі до кіцманської громади з короткими виступами звернулися заступник голови Кіцманської районної ради Гулей Іван Семенович, перший заступник голови Кіцманської РДА Косар Юрій Дмитрович, Кіцманський міський голова Булега Сергій Борисович. На скорботний мітинг зібралося чимало людей, які з квітами, вінками та свічками прийшли вшанувати пам’ять про тих, хто постраждав від тоталітаризму, щоб привернути увагу суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродити національну пам’ять, ствердити свою нетерпимість до будь-яких проявів насильства проти людяності.


Tеми