Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація
  • SiteHeart

Кіцманський район

Новини району ( Герої не вмирають )

21.02.2018 11:34

У Кіцмані відбулася поминальна панахида за героями Небесної сотні
У Кіцмані відбулася поминальна панахида за героями Небесної сотні Від трагічних подій, що відбулися на Майдані Незалежності в столиці України під минуло чотири роки. Революція Гідності назавжди закарбувалася в пам’яті українського народу та стала переломним етапом в історії нашої держави. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Євромайдану. Тож у цей день в Україні вшановують подвиг учасників Революції гідності та пам'ять Героїв Небесної Сотні. Поминальний молебень та покладання свічок і квітів до Пам’ятного хреста борцям за волю України відбулося і в Кіцмані. В скорботі і з великою вдячністю згадуємо ми героїв Небесної сотні, адже вони відстоювали права і свободи людини, європейське майбутнє України. Вони — перші, хто став на шлях боротьби, яка продовжується й сьогодні. Під час покладання квітів лунала жалобна пісня «Пливе кача…», яка стала неофіційним гімном «Небесної Сотні». Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану.


22.11.2017 09:26

В день Гідності та Свободи у Кіцмані вшанували героїв
В день Гідності та Свободи у Кіцмані вшанували героїв 21 листопада небайдужі кіцманчани зібралися на мітинг біля Пам’ятного хреста «Борцям за волю України», щоб вшанувати полеглих за свободу, незалежність і територіальну цілісність українських Героїв. На жаль, і сьогодні на Сході нашої держави продовжують гинути українські захисники, та й суспільно-політичне становище залишається непростим, тож і настрої громадян відповідні. Розпочався захід традиційно з молебню та промови настоятеля Свято-Миколаївського храму м.Кіцмань отця Юрія Кав’юка — військового капелана, учасника обох революцій. Також до громади з нагоди четвертої річниці Революції Гідності звернулися в.о. голови райдержадміністрації Юрій Косар, голова районної ради Петро Лумей та голова Кіцманської міськради об’єднаної територіальної громади Сергій Булега. Звучав Гімн України, загиблих Героїв присутні вшанували хвилиною мовчання і поклали свічки, лампадки, квіти і вінки до підніжжя монумента.


20.02.2017 18:00

Кіцманчани вшанували Героїв Небесної сотні
Кіцманчани вшанували Героїв Небесної сотні Сьогодні, 20 лютого, біля Пам’ятного хреста борцям за волю України в Кіцмані відбулася поминальна панахида за Героями Небесної сотні. Чимало кіцманчан прийшли вшанувати героїзм, мужність людей, які поклали своє життя за честь і волю, свободу і гідність України, загинувши під час подій Революції Гідності на столичному Майдані, на вулицях Грушевського та Інститутській в Києві. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими ангелами-охоронцями на небі. Тож разом зі священиком присутні молилися за мир і спокій душ загиблих. Настоятель Свято-Миколаївської церкви м.Кіцмань отець Юрій Кав’юк як учасник обох Революцій 2004 та 2013-2014 рр., військовий капелан, волонтер у своїй промові поділився спогадами тих подій. Усі охочі поклали квіти і лампадки до Пам’ятного хреста борцям за волю України.


17.02.2017 16:08

20 лютого - День Пам'яті Героїв Небесної Сотні
20 лютого - День Пам Минуло три роки від того часу, як українці різного віку, професій, віросповідань, місця проживання, стали на захист громадянського права. На столичному Майдані не було бідних чи багатих, сильних чи слабких, як не було і немає Сходу чи Заходу... Мирні зібрання переросли у протистояння між народом і тодішньою владою. Люди стали перед вибором: розійтися по домівках чи відстояти свої права на честь і гідність, на свободу слова, на право вибору майбутнього своєї країни і своїх дітей. Для багатьох це протистояння стало останнім - 98 наших співвітчизників не повернулися до своїх рідних. Снайперські кулі не пошкодували ні студентів, ні пенсіонерів... Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть а народній пам'яті. Кожен із них заплатив за свої переконання найвищу ціну - життя. І для нас є святим обов'язком гідно вшанувати Героїв. Щоб ми пам'ятали - хто і за що загинув. Щоб ми їх не зрадили.Слава Україні! Героям слава!


06.02.2017 10:47

Сьогодні на Буковині оголошено Днем жалоби за загиблими Героями
Сьогодні на Буковині оголошено Днем жалоби за загиблими Героями Відповідно до розпорядження в.о. голови обласної державної адміністрації Олега Стецевича № 54-р від 03.02.2017, 6 лютого 2017 року оголошено у Чернівецькій області днем жалоби за військовослужбовцями Леонідом Дергачем, Анатолієм Заремським та Марісом Камінським, котрі загинули при виконанні бойового завдання біля міста Авдіївки Донецької області, захищаючи суверенітет та територіальну цілісність України.Кіцманська районна рада висловлює щирі співчуття рідним та близьким загиблих. Світлий спогад про мужність, патріотизм та доблесть загиблих захисників України назавжди залишиться у серцях всіх, хто знав та любив Героїв. Вічна їм пам’ять та Царство Небесне!


27.01.2017 14:03

29 січня - День пам’яті Героїв Крут
29 січня - День пам’яті Героїв Крут Ця історія досі викликає неоднозначні оцінки. І це відбувається як з боку суспільно - політичної свідомості обох держав, учасниць згаданої події, так і з боку суто історичного підходу вельми шанованих дослідників. 29 січня 1918 року. Збройне зіткнення на залізничній станції біля села Крути, яка розташовувалася на 130-му кілометрі в північно-східному напрямку від Києва, Україна. Учасники події: невеликий загін з боку юної Української Народної Республіки (близько 600 чоловік) і знаменита Червона гвардія Радянської Росії, яка значно перевищує своїх вимушених супротивників числом, бойовим потенціалом і досвідом. Результат бою не важко передбачити. У запалі громадянського протистояння, трансформації суспільного і політичного світогляду, в пікових точках переломних моментів, що стали низкою таких подій, які змусили нашу історію зазнати найглибших змін, цей бій ніяк не міг залишитися в забутті.


Tеми